Ana sayfa GÜNDEM Bir el de siz verir misiniz?

Bir el de siz verir misiniz?

1102
0

Polatlılı aile Özgül-Serkan Şentürk çiftinin oğlu DMD Hastası Arda Şentürk, tedavisinin ilk aşamasını tamamladı, ikinci aşamasının gerçekleşmesi sizin desteklerinizle olacak.

Polatlılı aile Özgül-Serkan Şentürk çiftinin oğlu DMD Hastası Arda Şentürk’ün kök hücre tedavisinin ikinci aşaması için maddi destek sağlamak adına 18 Mayıs tarihinde Şentepe MK Düğün Salonunda yardım gecesi düzenlenecek. Düzenlenecek bu organizasyonla ilgili dün Belediye evinde bir basın toplantısı düzenlendi. Yardım gecesi için 1200 bilet basıldı. Tanesi 100 TL olan bu biletlerin hepsi satılırsa Arda’nın bir yıllık tedavi masrafları karşılanmış olacak.  Konuya ilişkin dün düzenlenen toplantıya; Belediye Meclis Üyesi Alpay Bolsu, Polatlı Belediyesi Basın Halkla İlişkiler Müdürü Murat Kurt, MK Düğün Salonları sahibi Murat Külat, Polatlılı Spor Emektarı Mehmet Soykök, Avukat Güray Yazman, Yazar Alaattin Taymaz, Yardımseverler Derneği Polatlı Şube Başkanı Nuriye Okur, İstiklal Gazetesi, Ayrıntı Gazetesi, Polatlı Postası, Duatepe Gazetesi, Radyo Kent ve yetkililer katıldı.

18 Mayıs’ta Şentepe MK’da

Etkinlikle ilgili bilgi veren Belediye Meclis Üyesi Alpay Bolsu; “Bugün burada bir araya gelmemizin nedeni Arda kardeşimizin tedavisi için maddi ve manevi desteği sağlayabilmek, ona biraz da olsa destek olabilmek. Biz bu organizasyonla ilgili birkaç kez bir araya gelerek çalışmalarımızı yapmıştık ve bir takım kararlar aldık. Bu kararlar kapsamında 18 Mayıs’ta Şentepe MK Düğün Salonunda gerçekleştireceğimiz yemekli toplantı için biletlerimiz basıldı. Polatlı’nın ileri gelen maddi destekte bulunmak isteyen tüm vatandaşlarımıza ulaştırmayı amaçlıyoruz.”şeklinde konuştu. Sonrasında konuşan Polatlı Belediyesi Basın Halkla İlişkiler Müdürü Murat Kurt ise “Bir evladımıza umut olma adına hepimiz buradayız. Ciddi bir hastalığı var ve bizler destek olmazsak tedavi süreci oldukça zor olacak. Bu basılan biletleri duyarlı insanlara ulaştıracağız.”dedi.

“Tedavinin ikinci aşaması için Polatlı halkının desteğini bekliyoruz”

Arda’nın babası Serkan Şentürk ise hastalık ve tedavi hakkında bilgi verdi. Şentürk; “100 bin DMD hastası çocuktan biri de benim oğlum Arda. Hastalığını bir buçuk yaşında öğrendiğimizde yıkıldık. Bu hastalıkla ilgili Çin, Amerika ve Türkiye’de eş zamanlı çalışmalar başladı. Tedaviye 2013 Mayıs ayında başladık. Arda’nın tedavi süreci şu anda iyi bir şekilde ilerliyor. Polatlı halkının destekleri ile bir senedir idare ediyoruz ama artık tıkandık. %80’i Liv Hospital sponsorluğunda gerçekleşmesine rağmen tedavinin maliyeti bizi aşıyor, işin içinden çıkamıyoruz. Tedavi başarılı olduğunda bu tedavi ile dünyadaki bütün kas hastalarının tedavi sürecinde önünü açmış olacağız. Deneme tedavisi olduğu için şu anda devlet desteği de alamıyoruz. Tedavinin ikinci aşaması için Polatlı halkının desteğini bekliyoruz.”dedi. Arda’nın tedavisine destek olmak için bilet satın almak isteyenler; Sevim Işık: 0532 465 1170 ve Yetkin Öztürk: 0532 685 3429 numaralı telefonları arayabilirler.