DOLAR 8,67560.28%
EURO 10,18250.37%
ALTIN 490,880,60
BITCOIN 382464-7,32%
Ankara
25°

AÇIK

02:00

YATSI'YA KALAN SÜRE

POLAGRİ 2017, Yarın Başlıyor

ABONE OL
26 Nisan 2017 10:47
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Geçtiğimiz yıl Polatlı Belediyesi ve Polatlı Ticaret odası öncülüğünde ilki gerçekleştirilen POLAGRİ Tarım Ekipmanları Gıda ve Hayvancılık Fuarı’nın ikincisi 27 – 30 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirecek.

Yüz binin üzerinde ziyaretçinin gelmesi beklenen fuarda; uluslararası nitelikte Tarım Gıda ve Hayvancılık ile ilgili inovasyon, ekipman ve ürünler sergilenecek. 27 – 30 Nisan tarihleri arasında Polatlı otogarı yanında oluşturulan 30.000 m2 alanda gerçekleştirilecek olan fuara, 20 farklı ülkeden firmalar katılacak.

Heyecanla Beklenen Fuar, Yarın Başlıyor

Geçtiğimiz yıl Polatlı Belediyesi ve Polatlı Ticaret odası öncülüğünde ilki gerçekleştirilen POLAGRİ Tarım Ekipmanları Gıda ve Hayvancılık Fuarı’nın ikincisi 27 – 30 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirecek.

Türkiye’nin dört bir yanından 200’ün üzerinde firmayı ağırlamayı hedefleyen POLAGRİ 2017 Tarım Ekipmanları Gıda ve Hayvancılık Fuarı’na bu yıl da Polatlı Belediyesi ve Polatlı Ticaret Odası öncülük edecek. Yüz binin üzerinde ziyaretçinin gelmesi beklenen fuarda; uluslararası nitelikte Tarım Gıda ve Hayvancılık ile ilgili inovasyon, ekipman ve ürünler sergilenecek. 27 – 30 Nisan tarihleri arasında Polatlı otogarı yanında oluşturulan 30.000 m2 alanda gerçekleştirilecek olan fuara, 20 farklı ülkeden firmalar katılacak. Polatlı Ticaret Odası Başkanı Ulvi Sakarya ve Zümrüt Fuarcılık yetkilileri; açılış tarihi netleşen POLAGRİ 2017 Tarım Ekipmanları Gıda ve Hayvancılık Fuarı için, Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya’yı ziyaret etti. Bu yıl ikincisi yapılacak olan fuarın Polatlı’ya değer katacağını söyleyen Başkan Yıldızkaya, POLAGRİ Tarım Ekipmanları Gıda ve Hayvancılık Fuarı’nı Uluslararası bir fuar haline getirebilmek için çalıştıklarını belirtti.

Başkan Yıldızkaya; “Hedefimiz Türkiye’de İlk Beş Tarım Fuarı İçerisinde Yer Almak”

​​POLAGRİ 2017 Tarım Ekipmanları Gıda ve Hayvancılık Fuarı hakkında açıklamalarda bulunan Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya; “Geçtiğimiz yıl Ticaret Odamız ile beraber gerçekleştirdiğimiz Tarım Fuarı’nın ikincisini, bu yıl 27 – 30 Nisan tarihleri arasında çok daha büyük, çok daha yüksek katılımlı bir şekilde yapmayı planlıyoruz. Polatlı gibi tarımın merkezi olan, her türlü tarımsal yeniliğe açık olan bir şehirde bu fuarın çok faydalı olduğuna inanıyorum. Geçen yıl ilkini gerçekleştirdiğimiz fuarımıza vatandaşlarımızın ilgisinden ve ülkemizin dört bir yanında tarım sektöründe çalışanların şehrimizi tercih etmelerinden dolayı oldukça memnun olduk. Hedefimiz Allah nasip ederse fuarımızın üçüncüsünü de yaparak, tarım fuarını uluslararası bir fuar haline dönüştürebilmektir. Polatlı olarak bizim hedefimiz Türkiye’deki ilk beş fuardan birisi olabilmektir. Konya Fuarı bu konuda en büyük fuar olarak varlığını devam ettiriyor. İnşallah bu yıl Ankara’daki çevre ilçelerden de katılım sağlayarak, buralardaki tarımsal ürünleri de değerlendirerek, ödüllendirerek; tabiri caizse tarımın oscarını vereceğiz. Bu fuarlarda çiftçilerimizin bilgi alışverişinde bulunduklarını, farklı deneyimlerden faydalandıklarını ve daha profesyonel bir bakış açısı ile tarıma yöneldiklerini gördüm. Geçen yılda fuarımıza dışarıdan gelen misafirlerimizde çok yüksek bir memnuniyet vardı. Bu yıl sanıyorum büyük bir talep patlaması yaşayacağız. Hali hazırda birçok firma şu anda yerini ayırmak ve fuara katılmak için bizlere talepte bulunuyorlar. Her yıl üzerine koyarak fuarımızı büyüteceğiz. Hedefimiz üçüncüsünü de yaparak uluslararası bir statü kazanmak, Türkiye’de ilk beş tarım fuarı içerisine girmektir. Geçen yıl başlangıcımız; çevre il ve ilçelerdeki tarım fuarlarından çok daha iyi ve kaliteli geçmiştir. Fuarımızın; Polatlı’nın tarımına, Polatlı’nın çiftçisine katkı vereceğine eminim. Polatlı Ticaret Odası Başkanı Ulvi Sakarya’ya katkılarından dolayı teşekkür ediyor, bütün hemşehrilerimizi fuarımıza davet ediyorum.” şeklinde konuştu.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.