Ana sayfa GÜNDEM Şen; “Polatlıspor benim sevdam, her şeyimdi”

Şen; “Polatlıspor benim sevdam, her şeyimdi”

2268
0

Polatlı’da futbola ömür veren emektarlardan biri olan Polatlı Masterler Kulüp Antrenörü Behzat Şen, spor kariyerindeki tarihi anılarını İstiklal Gazetesi okurlarıyla paylaştı.

“O gün bugündür Polatlı’da sporun içindeyim”

Polatlı’da futbol camiasının önemli isimlerinden olan Polatlı Masterler Kulüp Antrenörü Behzat Şen, 1963 yılında futbola başladığını ifade ederek spora dair anılarını paylaştığı röportajımızda ;“ Rahmetli Ömer Yücel’in (kaptan) futbolcu seçmelerine üç arkadaş katıldık. Kaptan Ömer daha önceden bizi izlemiş, üçümüzü de direk kadroya aldı. O gün bugündür Polatlı’da sporun içindeyim.”dedi.

“İyi niyetlerim suiistimal edildi diye, kötü biri olmadım”

Şen : “Dün rüya yarın hayaldir, rüyayı mutlu, hayali umutlu yapan Rabbime şükürler olsun…

Hep iyi niyetle herhangi bir karşılık beklemeden çalıştım. İyi niyetlerim suiistimal edildi diye, kötü biri olmadım. Ben iyi niyetlerimle bu günlere geldim. İyi niyetimi anlamayanlar zaten eksildiler.

Polatlıspor benim sevdam, her şeyimdi.

Takım kaptanıydım. 3. lig için her yerden takımlar alınıyordu. Biz de girmek istiyorduk ama maddi gücümüz yoktu. Bir gün antrenmanda arkadaşlarıma bir dilekçe yazdığımı, yönetime sunacağımı, bir de altına imza atabileceklerini sordum. Hepsi seve seve imzalarız dediler ve imzaladılar. Dilekçe aynen şöyle idi…

Polatlıspor Kulübü Başkanlığı’na

“Bizler Polatlıspor’lu futbolcular olarak takımımızı 3. ligde görmek istiyoruz. Sizler de uygun görürseniz bizler hiçbir karşılık beklemeden göreve hazırız.”dedik ve altını imzaladık.” sözleriyle Polatlıspor’un lig tarihindeki en önemli adımlarına değindi.

Gerçek fedakâr, gerçek imparator Şuayip Deniz…

Polatlıspor için en önemli adımlardan biri olan 3.lige çıkma konusunda dilekçe yazarak ilk adımı atan Şen: “O zamanlar başkanımız Şuayip Deniz’di. Başkanımız dilekçeyi okuyup duygulanınca karar veriyorlar gitmeye. Sonrası malum. 1 hafta sonra Polatlıspor 3.lig 4. grupta. Yazdığımız dilekçe hala Şuayip ağabeyin arşivinde saklı duruyor… Gerçek fedakâr, gerçek imparator Şuayip Deniz…”dedi.

Kendini bu memlekete adayanlara vefasızlık var

Polatlı memleket olarak çok güzel bir yer olduğundan ama bir şeyin hala düzelmediğinden yakınan Polatlı Masterler Kulüp Antrenörü Behzat Şen “Polatlı kendini sevmeyen, kadir kıymet bilmeyen bir şehir. Kendini bu memlekete adayanlara vefasızlık var. En başta rahmetli Ömer Yücel… Futbol denince akla gelen ilk isim. Hiçbir şey yapılmadı onun adına, sadece Masterler olarak biz andık, hatırladık, hatırlattık…”diyerek futbol camiasının vefasızlığından dolayı duyduğu üzüntüyü dile getirdi.

Türkiye’de emektarların ölümünden sonra hatırlandığını ve kıymetinin bilindiğini ifade eden Şen “Tek vefa örneği sağlık parkına verilen isim; Ali Rıza Koçoğlu Sağlık Parkı. İnşallah bundan sonra böyle vefa örneklerini görmeye devam ederiz.”dedi.

“Taban olmadan tavan olmaz”

Türkiye’de başkent Ankara’yı Masterler liginde temsil eden tek takımın Polatlı Masterler olduğunu söyleyen Polatlı Masterler Kulüp Antrenörü Behzat Şen; “4 yıl önce Ruhi İyileşen ve Onur Akırmak’ın önerileriyle 15 günde kurulan 40 yaş üstü futbol takımı, 4 yılda 3.lig şampiyonluğu, 1 Türkiye şampiyonluğu, 1 Atatürk bahar kupası şampiyonluğu ve daha birçok ödüller, madalyalar aldı. Polatlı’yı içeride ve dışarıda en iyi şekilde temsil eden, temsil etmeye de devam eden bir takım. Başkent Ankara’yı tek başına temsil eden ilçe Polatlı. Şunu açık yüreklilikle söylüyorum bu zamana kadar spora önem verilmedi. Hep günü kurtardık, gelmiş geçmiş tüm idarecilerden Allah razı olsun çok çalıştılar, emek verdiler ama Polatlı’ya bir tesis kazandırmadılar. Tesis olmadan hiçbir şey olmaz, her şey yapmacık olur. Taşıma suyla değirmen dönmez. Alt yapı, alt yapı alt yapı… Taban olmadan tavan olmaz. Hep birlikte herkesi hatırlayalım, analım. Zafer’leri, Akın Kıymaz’ları, Orhan’ları, Selçuk’ları, Sacit’leri, Oktay’ları, Mehmet’leri, İsmail’leri, Tuncay’ları, Zeki’leri, Cenk’leri, Yavuz’ları, Gökhan’ları, Hakan Güngör’leri, İbrahim Atak’ları unutmayalım, unutturmayalım.”sözleriyle spora emek veren insanların unutulmamasını temenni etti.