DOLAR 9,59370.05%
EURO 11,14450.02%
ALTIN 556,890,02
BITCOIN 6045531,35%
Ankara
10°

AÇIK

05:54

İMSAK'A KALAN SÜRE

ÖNCE KİM KİRLENDİ? – Köşe Yazısı

ABONE OL
21 Nisan 2017 10:16
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İslâm toplumu bilim üretemiyor; düşünce üretemiyor, sorunlarını çözemiyor. Yoksulluk diz boyu, rüşvet diz boyu, yalakalık diz boyu. Liyakat yok, ahlâk yok,çalışma yok.Zina çok, haksızlık çok,adam kayırmacılık çok. Evlerde düzen yok, sokaklarda huzur yok,çarşılarda güvenlik yok.

Polis yoksa kırmızı ışıkta herkes geçebilir, müdür yoksa işler asılabilir, kamera yoksa her halt edilebilir,Allah korkusu yoksa camide Müslüman , siyasete şeytan; Mekke’de hacı, ticarette Yahudi olmak kolay.

İş yerine asılan Arapça tablolar bir tuzak; güya ben Müslümanım, seni kandırmam; mağazaya adım atıyorsun, çay İçer misiniz; çay bir tuzak, içtiğin bir bardak çay seni bir şeyler almaya zorluyor.

Sokakta gezmek zorlaştı; ya iktidar partisinin temsilcileri beni kendilerine muhalif biriyle görürse. Düşünceleri söylemek zorlaştı acaba malumsenden birileri var mı etrafta?

Başörtüsü çoğaldı, örtünme azaldı; camiler çoğaldı, cemaat azdı; kürsüler büyüdü, hocalar küçüldü; öğrenciler âlim, öğretmenler cahil. Siyaset can kurtaran simidi, bilgi ve liyakat tu kaka.

Umre ve hac organizasyonları çoğaldı; en büyük marifet hac yolunda birbirinin tekerine taş koymak. Hacılık Kabe’den, hediyeler Çin’den, hurmalar İsrail’den. En iyi hacılık Kabe’ye yakın gökdelenlerden,en iyi uçuş Cübbeli’nin dualarından.

Gavurlar kuyruklu yıldızlara uydu indiriyor , bizimkiler gizli bölmelerde doğuramayan karıları hamile bırakmak için eylemde bulunuyor. Cübbeli, yüz dolara kâinatın sırlarını söylüyor, hastalanınca kadın doktorlara koşuyor.

Feto, altın bir nesil yetiştirip yıllarca cennet pazarlıyor; pazarladığı cennet gavur diyarı çıkıyor. Kuran, oku ,diyor ; bu Feto ve akıl hocası Sadi Kürdi , bu kitap size yeter diyerek Risalelerden başka kitap okumayın diyor. Allah, şirk ve kul hakkından başka her şeyi affederim diyor; şakirtler , Feto ve akıl hocasını tanrı ilan edip en büyük günahı işliyor ve altın nesil kendi meclisini, insanını bombalıyor.

Allah , aklını kullanmayanlar üzerine pislik yağdırırım diyor, bizimkiler gerçeğe ve bilime akılla ulaşılmaz, diyor. Allah, aklet diyor; bizimkiler keşif, keramet ve ilham yolu ile fizikî âlemin bile bilgilerine ulaşılacağını söylüyor.

Allah en iyi Müslüman benden en çok korkan ve en takva sahibi olandır diyor; biz partimizden,sendikamızdan olmayanı Müslüman bile saymıyor  hatta onlara gayri müslimlere tanınan haklar kadar hak ve yaşama alanı verelim diyoruz . Bunu da zamanın şeyhülislamı karamanî efendi söylüyor.

Fırsatçılık en büyük özelliğimiz; nerede ne var acaba ? Hangi işe kimi yerleştirsem… nerde bal damlıyor ; bal tutup parmağımı yalasam…

Allah , çalış diyor ; bizimkiler sınav kazanmak için gece gündüz bütün akraba ve komşuları, arkadaşları da işin içine katarak yetmiş bin terficiye okuyor…

Karakter ,hak getire; kendi olmak başkalarına benzememek karakter. Vatan sathı maili tiplerle dolu. Tip : aynı davranış özelliklerini gösterenlerin ortak adı. Bu adam alkışlanacak, alkışlayalım; bu adama sövülecek, sövelim. Kral öldü; öyleyse yaşasın yeni kral.

Gerçek ise şu: tanrı öldü; hepimiz birer tanrı olduk; yalanın,çıkarın ,iki yüzlülüğün… tanrısı

Tanrı ölmese idi bu kadar haltı nasıl yerdik ?

ÖNCE BİZ KİRLENDİK; SONRA HER ŞEY…

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.