DOLAR 8,47220.16%
EURO 10,0700-0.02%
ALTIN 497,710,11
BITCOIN 337774-1,54%
Ankara
26°

AÇIK

13:16

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

EGO otobüsleri Polatlı’ya geliyor

ABONE OL
19 Nisan 2017 10:10
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Polatlı Belediyesi MHP Meclis Üyesi Mahir Özel, dün yaptığı yazılı basın açıklamasında Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğü Otobüslerinin Polatlı’ya hizmet vermeye başlayacağını açıkladı.

EGO’nun ulaşım ağı içerisine Polatlı’yı da alıp almayacağı uzun süre merak edilen bir tartışma konusu olmuştu ve bu konuyla ilgili Ankara Büyükşehir Belediyesine yoğun bir talep söz konusuydu. Meclis Üyesi Özel, Ankara Büyükşehir Belediyesi Nisan ayı meclis toplantısında bu konunun gündeme gelerek oy birliği ile kabul edildiğini söyledi. Karar uygulamaya konulduğunda Polatlı-Kızılay arası seferlerin başlayacağı öngörülüyor.

Polatlı’dan Kızılay’a EGO Seferi

Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Polatlı Belediyesi MHP Meclis Üyesi Mahir Özel, Büyükşehir EGO otobüslerinin Polatlı mahallelerinde sefere başlayacağını açıkladı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Polatlı Belediyesi MHP Meclis Üyesi Mahir Özel, dün yaptığı yazılı basın açıklamasında Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğü Otobüslerinin Polatlı’ya hizmet vermeye başlayacağını açıkladı. EGO’nun ulaşım ağı içerisine Polatlı’yı da alıp almayacağı uzun süre merak edilen bir tartışma konusu olmuştu ve bu konuyla ilgili Ankara Büyükşehir Belediyesine yoğun bir talep söz konusuydu. Meclis Üyesi Özel, Ankara Büyükşehir Belediyesi Nisan ayı meclis toplantısında bu konunun gündeme gelerek oy birliği ile kabul edildiğini söyledi. Karar uygulamaya konulduğunda Polatlı-Kızılay arası seferlerin başlayacağı öngörülüyor.

İlk önerge 2015 yılında verildi

Meclis üyesi Özel, konuya ilişkin yaptığı açıklamada; “Kentimizden öncelikle öğrencilerimiz, memur ve işçilerimiz, tüm çalışanlarımız başta olmak üzere EGO’nun Polatlıyı da ulaşım ağının içine almaları için üç yıldır yoğun bir talep vardı. Bizden bu konuda beklentilerinin yerine getirilmeleri konusun da Polatlılı hemşerilerimizin artarak süren isteklerindeki sonuca, nihayet ulaştık. Yoğun taleplerin ve uzun çabaların sonucu Ankara Büyükşehir Belediye EGO Genel Müdürlüğü Otobüsleri Polatlı’ya ve mahallelerine sefere başlaması Ankara Büyükşehir Meclisinde oy birliği ile kabul edildi. Temelli’ye de yıllardır hizmet veren Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO Otobüslerinin neden Polatlımıza hizmet vermediği yönünde ki vatandaşların ısrarlı taleplerini daha önce de 9 Şubat 2015 ve 7 Eylül 2015 tarihlerinde iki kez verdiğimiz önergelerle Büyükşehir’de MHP olarak talep etmiştik.”dedi.

Üçüncü önergede sonuç alındı

Özel, açıklamasının devamında; “Üçüncü kez verdiğimiz 13 Mart 2017 tarihli önerge ile süren çabalarımızın sonucuna vardık. Büyükşehir Meclisinin 14 Nisan 2017 oturumun da 31 03 2017 tarih ve 24 nolu Ankara Büyükşehir Belediyesi; Köylere ve Yeni Mahallelere Hizmet Komisyonu raporu ile EGO Genel Müdürlüğü Otobüs seferlerinin Polatlı ilçesi ve mahallelerine biran önce başlatılması hususunda ki gerekli çalışmaların yapılması komisyonumuzca uygun görülmüştür. Raporumuzun Büyükşehir Belediye Meclisinin Onayına arz olunur. Bu ifadeleri içeren raporu oylanarak alınan kararla Polatlı ve Mahallelerine EGO Otobüs hizmetlerinin başlatılması kararı oy birliği ile verildi. Karar Polatlımıza, tüm mahallelerine ve hemşerilerimize hayırlı olsun. Ankara’dan Polatlı’ya veya Polatlı’dan Ankara’ya saat 23.00 de Kızılay’a kadar gitmek mümkün olsun. Ankara Büyükşehir Belediye Meclisince oybirliğince alınan kararın şimdi bir an önce Ankara Büyükşehir Belediye EGO Genel Müdürlüğü Otobüs işletmesince uygulamaya konulmasını bekliyoruz.”şeklinde konuştu.

 

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.