DOLAR 8,56890.17%
EURO 10,12830.19%
ALTIN 496,190,40
BITCOIN 3315940,81%
Ankara
28°

AÇIK

17:11

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

BAŞLIKSIZ – KÖŞE YAZISI

ABONE OL
19 Nisan 2017 09:57
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bugün okuyucum ile dertleşmek istiyorum. Bir başlık atmakta gelmedi içimden, sadece paylaşmak ve bu paylaşım üzerinden herkes kendine uygun başlığı bulsun istiyorum. Kendisi bulsun istiyorsa bir başlık, yoksa ”başlıksız” diyelim bu yazıya.  Bir başlığı olup da aslında olmayan bir yazı gibi düşünelim. Karmaşık oldu ama olsun önemi de yok.

Bir hayal kuralım hemen ve hayalimizi bir yere yazarak başlayalım. Nasıl bir çevre istiyorsanız ve de kimlerin yanımızda olmasını istiyorsanız arayın, çağırın veya yazın. Tek kalmak istiyorum demeyin ama. Nedense herkes hayalini tek yaşamak istiyor. Çünkü hayallerini asla paylaşmıyor. Hadi aralık vermeyelim düşüncemize ve tez elden karar verelim.

Hadi hangi ortamda isek ilk o ortamdan iyi-kötü demeyelim, ayrılalım ve çıkalım. Havalarda çok güzel iken atalım kendimizi doğanın kucağına. İmkânsız ise çıkmanız gözlerinizi kapatıp neyi seviyorsanız nereyi seviyorsanız ilk onu ve orayı hayal ederek başlayın.  Bırakın günün bütün risklerini, yarının beklentilerini de. Sadece bu günü yaşayalım. Kimi isterseniz çağırın yanınıza, sizi en fazla kim mutlu ediyorsa ilk onu yanınıza alarak piknik yapın veya kim neyi seviyorsa…

Deniz kenarına veya ormana gidip birde mangal yapalım. Nerde olursak olalım  güzel mekânlarımızı ve çevremizi koruyarak tabii ki.. Sonra hep birlikte yürüyelim. Yürüyerek düşünelim. En güzel düşünme ve karar alma için ideal yolun hareket halinde alınıyor iken olduğunu biliyorum.

Hissedelim her şeyi daha çok görelim daha çok dokunalım. İnsani değerlerimizi öne çıkaralım. Yüzyılın teknolojilerinden bir günlüğüne de olsa uzak kalalım,” telefon ,müzik dinleme” bunları hiç kullanmayalım.Biz  kendimiz söyleyelim ,kendimizi yaşayalım.Sadece kendimizi duyalım…

Bütün bunlar sizin için bir hayalse gözlerinizi açın. Çok mu zor gibi geliyor size, hayal kurmak ve onu paylaşmak sonrada yaşamak, yapmak? İnanın çok takılmışız hayatın sürecine ki, her şeyden uzaklaşmış hatta ilk kendimizi terk etmişiz sonrada sevdiklerimizi. Birçok insanı zaten kırmışız veya konuşmuyoruz veya dargınız küslüklerimiz her geçen gün daha da çoğalıyor. Zaten demiştim ilk kendi ruhumuzu dinlemez olmuşuz. Her şey reel değerlere, para ve onun satın aldığı her şeyi istemeye, doymak bilmez isteklerimize kaptırmışız kendimizi.

Şimdi en minimize bir kararla, bu kargaşadan kurtulun. İlk aklıma gelen sakin bir yere gidin. O bile bizi rahatlatacak ve  doğanın kucağında  karmaşık seslerden kurtularak sadece bizi mutlu edecektir.Yada içimizdeki tüm sesleri yanımıza alarak ,onlarla bir günü doyasıya yaşamak ve doğada yürümek geçmişi düşünmek, ne yaptık ne yapacağız şu ana kadar en son ne zaman mutlu olduk veya  neden mutlu olamıyoruz…

Giderek uzaklaşarak kargaşadan kendi içime yolculuğu sıklaştırarak ve kendini benliğimizdeki istekleri paylaşarak ortak hareket etmek ruhumuzu terbiye etmek veya özgür bırakarak gönül gezimizi tamamlamak için en azından işlerin sakin olduğu hafta sonlarımızı kendimize sevdiklerimize hediye edelim. Tatilimizi hiç aksatmayalım, ruh bakımımızı ve kalp temizliğimizi yapalım istedim. Bunu ilk kendi benliğimde istedim sonrada bu duygularımı sizlerle paylaştım. Sizde benim gibi olmasa da sizin istediğiniz gibi bir ruh temizliği yapın diyorum, çok geç kalmadan. Geceler gündüzlerimizi sarmadan, bedenimizi ve aklımızı daha kontrol edebiliyorken, bunu yapalım… Hadi hayırlısı ben çıkıyorum yazıyı yazdıktan sonra sizde okuduktan sonra düşünün bir kere. Kendimizi en son ne zaman dinledik?

“Geçmişin tehlikesi esir olmaktı, geleceğinki ise robot”. (E.FROMM)

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.