DOLAR 8,6283-0.02%
EURO 10,12310.01%
ALTIN 492,840,14
BITCOIN 362617-2,27%
Ankara
18°

AZ BULUTLU

13:02

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Son Konuşma, Son Kalede!

ABONE OL
15 Nisan 2017 13:38
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CHP İlçe Başkanı Selami Ovacık, İstiklal Gazetesi kurucu Yazı İşleri Müdürü Sevim Işık’ın sunduğu “Işığın Gör Dediği”  programına konuk oldu.

Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Selami Ovacık; “Cumartesi günü Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu gelecek ve son toplantısını burada yapacak, son mesajını ilçemizde verecek. Tüm vatandaşlarımızı cumartesi günü 12.00’de Güldeste’ye bekliyoruz.”diyerek Polatlılılara çağrıda bulundu.

Ovacık: “Ak Parti de “evet” demiyor”

CHP İlçe Başkanı Selami Ovacık, İstiklal Gazetesi kurucu Yazı İşleri Müdürü Sevim Işık’ın sunduğu “Işığın Gör Dediği”  programına konuk oldu.

Radyo Hür’de dinleyicileriyle buluşan “Işığın Gör Dediği”  programının Cuma günü konuğu Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Selami Ovacık oldu. Programda CHP İlçe Başkanı Selami Ovacık ve program sahibi Sevim Işık, Ağırlıklı olarak ülke gündemini uzunca süredir meşgul eden başkanlık sistemi ve referandumla ilgili konuları konuştular. Programda Ovacık:“Ak Parti tabanının da %20 civarında bir kısmı Hayır’dan yana. Bu anket sonuçlarında ve araştırmalarda görünüyor. Bir kısmı da kararsız idi. Ama Ak Parti tabanında da Hayır’cı bir kısım da var, bunu inkar edemeyiz.”açıklamasında bulundu.

Program sahibi Işık’ın “Peki neden hayır demeliyiz?” sorusuna CHP İlçe Başkanı Selami Ovacık; “ Öncelikle bizim bu pakete tepkimiz şu oldu vatandaşlarımıza anlatmadan evvel; neden acilen böyle bir değişikliğe ihtiyaç duyuldu? Çünkü vatandaşların gerçek gündemi anayasa değişikliği paketi değil.”diyerek cevap verdi.

Türkiye’de 6 milyon insan aç yatıyor

Vatandaşlarımızın ve ülkemizin böyle bir değişikliğe ihtiyacı olmadığını vurgulayan Ovacık: “Daha gerçekçi bakalım olaya; geçim sıkıntısı, işsizlik, yoksulluk, geçinememe ve bunlardan kaynaklı oluşan sorunlar var ülkemizde. Boşanma oranları almış başını gidiyor, oran neredeyse %40’lara varmış. Genç işsizlik oranı %25’lere ulaşmış. 6 milyon insan gece aç yatıyor yatağına. Toplum zayıflatılıp, yardıma muhtaç hale getirildi. Ve hepimizin ödediği vergilerin bütçesinden bir miktar alınarak vatandaşlarımıza yardım yapılıyor.” İfadeleriyle getirilmek istenen sistemden önce ülkemizde daha önemli sorunlar yaşandığına dikkat çekti.

Üretim ekonomisinden tüketim ekonomisine geçtik

Sadece tüketime yönelik bir ülke yapılanmasına geçildiğini söyleyen CHP İlçe Başkanı Ovacık :“Neden bu duruma düşürüldük? Çünkü üretim ekonomisinden çıktık tüketim ekonomisine geçtik. Yapısal olarak ekonomik alanda yeterli reformlar yapılamadı. Betonlaşmaya giderek fabrikasyondan uzaklaşıldı, yatırımların çoğu betonlaşmaya yapıldı ve işsizlik arttı. Dolayısıyla istihdam artışını sağlayacak yatırımlar ülkeye sokulamadı. Bu ülkemizde sosyal bir yara.”dedi.

Diyaneti kuran Cumhuriyet Halk Partisi’dir

Programda din ve siyaset ilişkisine de değinen Ovacık:“Dış siyasetimiz ve diğer ülkelerle olan diyaloğumuz ortada. Rusya ile yaşadığımız sorundan beri ülkemize giren turist sayısı azaldı, neredeyse turist gelmez oldu. Ak Parti hükümeti sıfır sorun diye başladı dış politika olarak, Irak’la sıkıntılar yaşadık, Libya ile sıkıntılar yaşadık, Mısır’la, Suriye ile Yunanistan ile sıkıntıya girdik. 18 tane adacığımız ilhak edildi ve sesimizi çıkaramadık. İsrail ezanı yasakladı ve Müslüman geçinen kitlemiz buna ses çıkarmadı. Bunlar kabul edilebilir şeyler değil. Ezanın susturulmasıyla ilgili tepkiyi de Cumhuriyet Halk Partisi vermiştir. Bizi dini olarak zayıf bulan kesime de bu iyi bir cevap olmuştur. Diyaneti kuran, akabinde diyanet işlerini kuran ve Cumhuriyeti kuran yine Cumhuriyet Halk Partisi’dir.”diyerek dini yönden hiçbir zayıflığı da barındırmadıklarını ifade etti.

Bu rejim değişikliğine karşı duralım

16 Nisan’ın önemine vurgu yapan Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Selami Ovacık sandığa giderken“ Bu halk oylaması çok önemli çünkü rejimin değişmesi söz konusu. 140 yıllık parlamenter sistemin değişeceği ve sil baştan Türkiye Cumhuriyeti’nin yeniden yapılanmaya gidebileceği bir süreç. Sandığa mutlaka gitsinler, katılım çok önemli. Bu getirilmek istenen değişikliğin reddedilmesine yönelik çok önemli bir adım. Artık hükümete bu kadarı da fazla demenin vakti geldi. Bu rejim değişikliğine karşı duralım. Cumartesi günü Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu gelecek ve son toplantısını burada yapacak, son mesajını ilçemizde verecek. Tüm vatandaşlarımızı cumartesi günü 12.00’de Güldeste’ye bekliyoruz. ”diyerek yurttaşlara çağrıda bulundu.

 

 

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.