DOLAR 8,56090%
EURO 10,1232-0.03%
ALTIN 494,75-0,06
BITCOIN 3350274,71%
Ankara
28°

AÇIK

04:02

İMSAK'A KALAN SÜRE

Polis Teşkilatı 172 Yaşında! 

ABONE OL
10 Nisan 2017 10:07
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer, Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 172. yıl dönümü ve 10 Nisan Polis Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Kaymakam Tunçer mesajında, Polis Teşkilatının geçmiş 172 yılda başarı ile görevini yerine getirdiğini ve gelecekte de aynı başarılı çalışmayı yapacağına yürekten inandığını söyledi. Kaymakam Tunçer, ülkenin ve milletin birliği, beraberliği ve güvenliği için en aziz varlıklarını feda eden şehitleri rahmetle, gazileri minnet ve şükranla andığını ifade etti.

“Polislerimiz, milletimizin gönlünde taht kurmuştur”

Türk Polis Teşkilatının milletin gönlünde özel bir yere sahip olduğunu belirten Kaymakam Tunçer, “Ülkemizin huzur ve sükûnunu sağlayan, devletimizin bölünmez bütünlüğüne yönelik her türlü yıkıcı ve bölücü faaliyetlere karşı koyan, bu uğurda gerektiğinde ölümü göze alan Türk Polis Teşkilatımız, şerefli geçmişiyle milletimizin her zaman övgüsüne ve sevgisine mazhar olmuştur. Polisimiz gösterdiği olağanüstü gayretle yaptığı hizmetler sonucunda milletimizin gönlünde taht kurmanın haklı gurur ve mutluluğunu yaşamaktadır. “dedi.

“Polisimiz; her zaman halkla iç içe olmaya özen göstermektedir”

Polis Teşkilatının huzur, asayiş ve güvenliğin sağlanmasında 24 saat esasına göre çalışarak hiçbir fedakârlıktan kaçınmadığını belirten Kaymakam Tunçer,  “Emniyet teşkilatımızın yasal görevlerini büyük bir titizlikle yerine getirmesinin yanı sıra üstlendiği sosyal sorumluluk projeleri sonucu toplumun gönlünde de müstesna bir yere sahip olduğunu görmekteyiz.  İlçemiz de vatandaşımızın birlik ve beraberlik içerisinde, huzur ve güvenliğini sağlamak adına, fedakârca görev yapan polisimiz; her zaman halkla iç içe olmaya özen göstermektedir. Toplumsal huzuru sağlanmış, çağdaş kalkınmasını gerçekleştirmiş, huzurlu ve güvenli bir Polatlı vazgeçilmez hedefimizdir. Polis teşkilatımızı sadece adli olaylar ve genel olarak sorumlu olduğu konular içerisinde değerlendirmemek gerekir. Bu bağlamda Polatlı Emniyet Müdürlüğümüz de; önleyici kolluk, toplum destekli polislik ve sosyal projelerde de son derece başarılı çalışmalara imza atmaktadır. Polisimiz toplum destekli çalışmaları ile sadece alanında değil sosyal çalışmalarla vatandaşın yanı sıra birçok kuruma da yardım etmektedir. “ifadelerine yer verdi.

“Görevlerinin başından bir an olsun ayrılmadılar”

Mesajının devamında Türkiye’nin 15 Temmuz’da tarihinin en karanlık günlerinden birini yaşadığını dile getiren Kaymakam Tunçer, “15 Temmuz darbe girişiminin başarısızlığa uğramasında en çok katkısı olanların başında, hiç şüphesiz Emniyet Teşkilatımız ve polislerimiz geliyor. Darbe teşebbüsünde bulunan terör örgütünün ilk hedefi, kendilerine müdahale etme potansiyeli gördükleri Emniyet Teşkilatımızın kritik birimleriydi. Buna rağmen polislerimiz büyük bir fedakârlıkla, Türkiye’nin her yerinde görevlerinin başından bir an olsun ayrılmadılar. Ellerindeki tüm imkânları kullanarak, milletimizle birlikte ihanet çetesi mensuplarının girişimini boşa çıkartmak için çalıştılar. Allah’a çok şükür ki böyle bir darbe teşebbüsünden halkın, sizlerin cesaretiniz, fedakârlığınız ve vatan sevginiz memleketi kurtardı. Bu vesileyle bir kez daha şükranlarımı sunuyorum.”dedi.

 “Türkiye’yi hedef alan odaklar güçlü olmamızı istemiyor”

Yeryüzündeki hiçbir gücün devletimizin bekasına, milletimizin istikbale yürüyüşüne engel olamayacağını sözlerine ekleyen Kaymakam Tunçer, ” İçerden ve dışarıdan Türkiye’yi hedef alan odaklar güçlü olmamızı istemiyor. Biz bu saldırılara, bu provokasyonlara, bu içimize yerleşmiş ihanetçi başlarına asla fırsat vermeyeceğiz, kol kola iç içe olacağız. Hepimiz güçlü bir Türkiye olmak istiyorsak daha bilinçli hareket etmemiz gerekiyor. Mücadelemize devam edeceğiz, azim ve kararlılığımızı her zamankinden daha fazla göstereceğiz ve göstermek zorundayız. “ifadelerini kullandı. Mesajını 15 Temmuz’da ve terörle mücadelede verilen şehitleri rahmetle anarak ve gazilere teşekkür ederek tamamlayan Kaymakam Tunçer, “Türk Polis Teşkilatı mensuplarının bu anlamlı gününü kutluyor, hatıralarını daima kalplerimizde yaşattığımız aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, halen görevi başında bulunan teşkilatımızın her kademesindeki fedakâr ve cefakâr çalışanlarına, aileleriyle birlikte sağlık, başarı ve mutluluklar diliyorum.” dedi.

 

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.