DOLAR 8,81780%
EURO 10,3192-0.03%
ALTIN 495,67-0,09
BITCOIN 373635-4,33%
Ankara
20°

AÇIK

05:26

İMSAK'A KALAN SÜRE

Anadolu Bacıları Meclis Gündeminde

ABONE OL
8 Nisan 2017 11:51
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Anadolu Bacılarının Polatlı Kültüründeki yeri ve önemi, Polatlı Belediye Meclisi Nisan ayı ikinci birleşim birinci oturumunda görüşüldü.

Eğitim Kültür Komisyonuna havale olan Anadolu Bacılarının Polatlı Kültüründeki yeri ve önemi müzakeresi Polatlı Belediye Meclisi Nisan ayı ikinci birleşim birinci oturumunda görüşüldü. Meclis Üyesi Mahir Özel tarafından okunan komisyon raporunda şu ifadeler yer aldı: “Yüz yılların derinliklerine kök salmış bir medeniyet ve kültürün izlerini taşıyan Polatlı, üzerin de bulunduğu coğrafyanın özgün yapısı nedeniyle Anadolu’nun kilit Taşı görevini de üstlenmektedir. Tarih sahnesin de defalarca bu özelliğini yansıtan Polatlı en son bin dokuz yüz yirmi iki yılında da Sakarya havzasının geniş ufkun da Türk tarihinin muhteşem zaferlerinden birisine sahne olma şerefine erişmiştir. Diğer yandan yine Polatlı coğrafi yapısın da önemli yer tutan çile dağı ve çiledağı erenleri olarak bilinen Atalar tarihimizin kutlu insanları bu yörenin en önemli unsurları önün de yer almaktadır. Bu nedenle Polatlı belediyesinin geçtiğimiz yıl kutlama kapsamın da Anadolu Bacıları, tarihteki ilk çalışan, üreten kadın hareketi olarak, Çile Dağı eteğin de “Fatma Bacı ve Anadolu Bacıları etkinliği” olarak kutlanmıştır. İçinde bulunduğumuz 2017 yılında ohal yasasının uygulamaları nedeniyle bu etkinlik organizasyonu maalesef tekrar edilememiştir. Komisyonumuz bu nedenle Polatlı Belediyesinin; Anadolu Bacıları ile ilgili ve Türk kadınlarının her türlü sosyal, kültürel ve diğer sanatsal faaliyetlerini belediyemizin imkanları ölçüsün de desteklemesi gerektiği düşüncesini sayın meclisin takdirine saygılarla arz ederiz.”

 

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.