DOLAR 9,61501.18%
EURO 11,19841.02%
ALTIN 552,451,34
BITCOIN 6040860,23%
Ankara
14°

AÇIK

12:54

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Gölge Fesleğeni için İmza günü

ABONE OL
7 Nisan 2017 09:53
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Gazetemizin “Yazzar Boncuğu” köşe yazarı Alaattin Taymaz, ‘’Gölge Fesleğeni’’ isimli kitabının ikinci baskısını, düzenleyeceği ‘’ İmza Günü ’’ etkinliği ile okurlarıyla buluşturmaya hazırlanıyor.

‘’Şiir ve Müzik Dinletisi’’ ile farklılık arz edecek ‘’ İmza Günü ’’ etkinliği, 09 Nisan Pazar günü, saat 11.00 – 16.00 arasında Polatlı Hanımlar Konağı’nda gerçekleştirilecek.

Gölge Fesleğeni; 2. Baskı geliyor

Gazetemizin “Yazzar Boncuğu” köşe yazarı Alaattin Taymaz, ‘’Gölge Fesleğeni’’ isimli kitabının ikinci baskısını, düzenleyeceği ‘’ İmza Günü ’’ etkinliği ile okurlarıyla buluşturmaya hazırlanıyor.

‘’Şiir ve Müzik Dinletisi’’ ile farklılık arz edecek ‘’ İmza Günü ’’ etkinliği, 09 Nisan Pazar günü, saat 11.00 – 16.00 arasında Polatlı Hanımlar Konağı’nda gerçekleştirilecek. Müzisyen Efecan Baycan, gitarı ve sesiyle ve 90’ ların şarkıları,  Alaattin Taymaz’ın şiir yorumları, imza gününe renk katacak.  Kök hücre tedavisi gören DMD hastası Arda ve tüm DMD hastalarına dair farkındalığı amaç edinen ‘’ Gölge Fesleğeni ‘’ ikinci baskısıyla da Arda’ ya “Umut”lu yolculuğunda yol arkadaşı olmaya devam edecek.

Arda’nın hikayesi; “Gölge Fesleğeni”nde

DMD Hastası yüz bin çocuğumuzun ve ailelerinin yaşamına dair farkındalık yaratmak amacı taşıyan kitaba ismini veren öyküsüyle Taymaz, 11 yaşında DMD hastalığı ile mücadele ederek ‘’ Kök Hücre Tedavisi ’’ gören Arda’nın çocuk kalbiyle tekerlekli sandalyeye mahkûmiyetine ayak direyişini, her ay on bin lirayı aşan maliyeti ve bu maliyeti tamamen ailelerin karşılamak zorunda kaldığı bu tedavi sürecinde yaşanan zorluklara rağmen Arda’nın çocuk gülümseyişini, umuda yürüyüşünü ruha dokunan bir anlatım ve kendine özgü öykü kurgusuyla okuyucularıyla paylaşıyor.  Gölge Fesleğeni, 11 yaşındaki Arda Şentürk’ün umuda yolculuğunda 2. Baskısıyla da yol arkadaşı olmaya devam ediyor.

“Hayatımda kendim için yaptığım en güzel şey”

“Hayatımda kendim için yaptığım en güzel şey; Bu kitap…” diyerek kitabını tanıtan, Gölge Fesleğeni yazarı Alaattin Taymaz, Gölge Fesleğeni’ nin çıkış öyküsünü gazetemize anlattı. “Hayatımda kendim için yaptığım en güzel şey bu kitap… Bir mikrofon başında olmayı bir de yazmayı çok sevdim ben… Bu iki şey, benim hayatta kendimi ifade edebilme biçimlerim oldu. Öncelikle aklımda çok farklı bir kitap yazmak vardı. İçinde benim politik mizah yazılarımı içeren benim tarzımda, ‘Yazar, ne yazar ne yazamaz’ isimli bir kitap yazacaktım. Hikâyeleştireceğim yazılarımı da belirlemiştim. Sonrasında Arda’nın ilk haberi öncesi Sevim abla, ‘Ati sen de dur bir dinle’ demişti. Aileyle o zaman tanıştım. Arda’nın yaşam öyküsü, benim kurgum ve cümlelerimle, U’mutlu bir sonla bitecek bir hikâyeye dönüştü. Kitabın böylelikle iki amacı olmuştu. Küçük amacı; Arda’nın kök hücre tedavisine destek olmak, büyük amacı ise; kitap çıktıktan sonra DMD hastalığı ile ilgili bir farkındalık oluşturmaktı. Kitap küçük amacına ulaştı. Kitabın büyük amacını gerçekleştirmek üzere milletvekillerimizle görüştük. Gölge Fesleğeni, aslında bir kitap olmanın ötesinde, bu hastalık için bir farkındalık oluşturmak ve sağlık komisyonlarındaki çalışmalara, Arda ve aynı kaderi yaşayanların dâhil edilebilmesi adına bir görev üstlenmiş oldu.” dedi.

 

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.