DOLAR 9,37170.4%
EURO 10,91130.51%
ALTIN 532,840,59
BITCOIN 5790130,11%
Ankara
14°

PARÇALI BULUTLU

05:48

İMSAK'A KALAN SÜRE

Yeşil Kent sakinlerinin mağduriyeti bitmiyor

ABONE OL
6 Nisan 2017 10:04
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Eski Polatlı yolu üzerinde bulunan Yeşil Kent sitesinde yaşayanlar, doğalgaz ve kanalizasyon hizmeti olmadan yaşamlarını devam ettirmeye çalışıyorlar.

Yıllardan beri mağduriyet bölgesi olarak bilinen Yeşil Kent sitesinin mağduriyeti halen son bulmadı. Dün site sakinleri ile görüşmek üzere yola çıktık. Polatlı’da üvey evlat muamelesi gördüklerini belirten site sakinlerinin başlıca sorunları doğalgazın gelmemesi ve kanalizasyonun bulunmaması… Evlerin hepsinin 2005 tarihli ruhsatlarında kanalizasyon yazıyor. Ev sahipleri de buna güvenerek yerleşmişler. Fakat dört yıldır ne doğalgaz ne de kanalizasyon konusunda bir çalışma yapılmamış.

“Çile çekiyoruz, rezillik çekiyoruz”

Eski Polatlı yolu üzerinde bulunan Yeşil Kent sitesinde yaşayanlar, doğalgaz ve kanalizasyon hizmeti olmadan yaşamlarını devam ettirmeye çalışıyorlar.

Yıllardan beri mağduriyet bölgesi olarak bilinen Yeşil Kent sitesinin mağduriyeti halen son bulmadı. Dün site sakinleri ile görüşmek üzere yola çıktık. Polatlı’da üvey evlat muamelesi gördüklerini belirten site sakinlerinin başlıca sorunları doğalgazın gelmemesi ve kanalizasyonun bulunmaması… Evlerin hepsinin 2005 tarihli ruhsatlarında kanalizasyon yazıyor. Ev sahipleri de buna güvenerek yerleşmişler. Fakat dört yıldır ne doğalgaz ne de kanalizasyon konusunda bir çalışma yapılmamış. Site sakinleri, fosseptik çukuru oluşturmuş, onu da haftalık çektirmek için kişi başı en az 50 TL para ödüyorlar. Yeşil Kent sitesinin sorunları bunlarla da bitmiyor. Sitenin ruhsatı 2005 yılında verilmiş. Dönemin Ak Parti Meclis Üyesi Remzi Oktay tarafından başlatılan bu projede inşaat da 8 yıl sürmüş. İnşaat tamamlandıktan sonra bir yıl içerisinde doğalgazın geleceği söylenmiş fakat aradan 4 yıl geçmesine rağmen ne doğalgaz gelmiş ne de diğer hizmetler.

“Polatlı bizi unuttu”

Site sakinleri konuyla ilgili birçok başvuruda bulunduklarını söylediler. Konuyla ilgili bilgi almak üzere biz de Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya ile görüştük. Başkan Yıldızkaya, hizmeti sağlamak için hazır olduklarını sadece 5 binlik planın büyükşehirden çıkması gerektiğini söyledi. Edinilen bilgilere göre, söz konusu 5 binlik plan aslında yıllar önceden hazır durumdaydı fakat 6360 sayılı büyükşehir kanunu gereğince bu plan geçersiz sayıldı ve tekrar hazırlanması için büyükşehir tarafından hazırlanacağı söylendi. Hal böyleyken Polatlı Belediyesinin de Büyükşehir Belediyesinden plan gelmemesi nedeniyle eli kolu bağlı kaldı. Site sakinleri artık isyan derecesinde mağduriyetlerinin giderilmesini bekliyor. Doğalgaz ve kanalizasyon sorunlarının haricinde şehir merkezine uzak olması ve yaşadıkları araç sıkıntısı da bunun cabası… Site sakinleri dolmuşların haricinde okul servislerinin de siteye gelmediğini, bu sebeple çocukların da bu şekilde bir mağduriyet yaşadıklarını söylediler. Polatlı tarafından unutulduklarını söyleyen site sakinleri, siteye park yapılacağını fakat sonrasında bu hizmetin de gelmediğini belirttiler. Özetle Yeşil Kent sitesi sakinleri mağduriyetlerini şu sözlerle anlatıyorlar; “Çile çekiyoruz, rezillik çekiyoruz!”

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.