DOLAR 9,5861-0.19%
EURO 11,1399-0.5%
ALTIN 556,920,62
BITCOIN 6069942,92%
Ankara
10°

AÇIK

05:54

İMSAK'A KALAN SÜRE

Yıldızkaya; “Keşke eleştirseydiniz”

ABONE OL
5 Nisan 2017 13:06
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Polatlı Belediye Meclisi Nisan ayı birinci birleşim birinci oturumunda 2016 yılı faaliyet raporu müzakeresi yapıldı.

5393 Sayılı Belediye Kanununun 56. Maddesi gereği Belediye Başkanının 1 Yıllık 2016 Yılı Faaliyet Raporunun müzakeresi yapıldı. Kürsüye çıkan Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, 2016 yılı faaliyet raporu hakkında konuştu. Gerekli müzakerelerden sonra Faaliyet Raporunun kabulü oya sunuldu. Yapılan oylamada Ak Parti grubu red, MHP grubu kabul için el kaldırdı. Bunun üzerine Başkan Yıldızkaya; “Aleyhte hiçbir şey söylenmiyor. Oylamaya geçiliyor hayır diyorsunuz. Bunu anlama için ne yapmamız lazım? Keşke eleştirseydiniz de cevaplarınızı verseydim.”dedi.

Ak Parti grubundan red oyu

Polatlı Belediye Meclisi Nisan ayı birinci birleşim birinci oturumunda 2016 yılı faaliyet raporu müzakeresi yapıldı.

5393 Sayılı Belediye Kanununun 56. Maddesi gereği Belediye Başkanının 1 Yıllık 2016 Yılı Faaliyet Raporunun müzakeresi yapıldı. Tüzük gereği Başkan Yıldızkaya yerini Meclis Başkan Vekili Cemal Özalp’e bıraktı. Özalp, “2016 yılı faaliyet raporu ile ilgili konuşmasını yapmak üzere başkanımızı kürsüye davet ediyorum” dedi. Kürsüye çıkan Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, 2016 yılı faaliyet raporu hakkında konuştu.

Yıldızkaya; “Polatlımız ilkleri yaşıyor”

Başkan Yıldızkaya, faaliyet raporu ile ilgili yaptığı konuşmada; “Polatlı Belediyesi olarak hemşerilerimizin geleceği ve ihtiyaçları doğrultusunda geleceği planlıyoruz. Ekonomik, sosyal ve kültürel gelişimi temel alan belediyecilik anlayışıyla hizmetleri hayata geçirmekle birlikte yeni projelerimizle, ilçemizi her geçen gün bir adım daha ileriye götürmek için çalışmaktayız. Kültür, sanat, eğitim ve spor olmak üzere bireyi ve toplumu geliştirmeyi hedef alan birçok faaliyet yürütmekteyiz. Belediyemizin tüm imkânlarını kullanarak vatandaşlarımızın beklentilerini karşılama, ihtiyaçlarını en iyi şekilde giderme hususunda çalışmalarımızı planladık ve hızlı bir şekilde hayata geçirmekteyiz. İlçemizi etkin biçimde tanıtıp cazip yaşam koşullarını artıracak özgün projeleri bütün kesimlerin katılım ve katkısı ile gerçekleştirmek, yapılan çalışmaları katılımcılık anlayışıyla paylaşmak üzere kurulmuş olan Kent konseyi çalışmalarına hız verilmiştir. Hizmet ve faaliyetlerin yürütülmesinde kaynaklarımızın etkin ve verimli kullanılmasına, israfın önüne geçilmesinde, daha az kaynakla daha nitelikli hizmet üretilmesinde zemin oluşturulmuştur. Polatlımızda yaşan ve çok farklı alanlarda iştigal eden, Anadolu’nun tüm renklerini içinde barındıran insanlarımızın mutlu yaşama dair ihtiyaçlarının öncelikli işlerimiz arasında ele almak hizmet politikamızın ruhunu oluşturmaktadır. Yönetim anlayışımızın temelini oluşturan ilkeler doğrultusunda hizmet ve faaliyetlerimizi içeren 2016 yılı faaliyet raporu vatandaşlarımızın hizmetlerinin nasıl yapıldığını, kamu kaynaklarının ne şekilde kullanıldığını ve kurumsal performans düzeyinin hangi kriterlerle izlendiği konusunda güvenilir, gerçekçi bilgi edinme ve hesap sorma hakkının etkin kullanılmasını sağlayacaktır. Polatlı’mız ülkemizde örnek teşkil edecek hizmetlerle ilkleri yaşıyor. Böylece Anadolu bozkırının parlayan yıldızı olmayı da sonuna kadar hak ediyor. Hep birlikte daha ileriye sağlam adımlar atacağımız inancıyla, başta Polatlılı vatandaşlarımıza, birlikte görev yaptığımız meclis üyelerimize ve faaliyetlerimizin gerçekleşmesinde emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma, en önemlisi bize bu hizmetleri gerçekleştirme imkanı veren Polatlı halkına teşekkür ediyorum.”ifadelerini kullandı.

Yıldızkaya; “Aleyhte konuşan yok ama red oyu veriyorsunuz”

Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya tarafından 2016 Yılı Faaliyet Raporu meclise sunulduktan sonra konu müzakereye açıldı. Gerekli müzakerelerden sonra Faaliyet Raporunun kabulü oya sunuldu. Faaliyet raporu ile ilgili konuşmak üzere Mahir Özel ve Ali İhsan Yaşar kürsüye geldi. Özel, bu başarıda ortak paydanın Polatlı sevdası olduğunu söyleyerek tüm çalışma arkadaşlarına teşekkür etti. Yaşar ise yaptığı konuşmada; “Buraya bir hakkı teslim etmek için çıktım, eleştirilerimi önümüzdeki ay sorularımla birlikte yapacağım. Referandum havasında olduğumuz ve birlik beraberlik havasını bozmamak için eleştiride bulunmayacağım.”dedi. Yaşar, Başkan Yıldızkaya’ya POTA’nın çalışmaları ve amatör sporlara verdiği destekten dolayı teşekkür etti. Müzakerelerde faaliyet raporuna ilişkin aleyhte bir görüş dile getirilmedi. Yapılan oylamada Ak Parti grubu red, MHP grubu kabul için el kaldırdı. Bunun üzerine Başkan Yıldızkaya; “Bir faaliyet raporu okunuyor, daire bunu hazırlamış. Başkan vekili sorduğunda aleyhte hiçbir şey söylenmiyor. Oylamaya geçiliyor hayır diyorsunuz. Bunu anlama için ne yapmamız lazım? Bunu basının huzurunda kamuoyunun takdirine bırakıyorum. Keşke eleştirseydiniz de cevaplarınızı verseydim.”dedi.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.