DOLAR 9,61531.08%
EURO 11,23671.02%
ALTIN 553,381,55
BITCOIN 5871460,44%
Ankara
17°

AÇIK

05:52

İMSAK'A KALAN SÜRE

KİLİTSİZ

ABONE OL
4 Nisan 2017 10:27
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yaşam süresi içerisinde hayatımızda bizi mutlu eden konular ve bunun tam tersi mutsuz olduğumuz zamanlarda vardır. Mutsuz olduğumuz konularda daha mutlu olabilmenin yöntemi ise içimizde yaşayacağımız değişimlerle mümkündür.

Bu değişimin yöntemlerini saymakla aslında bitiremeyiz. Herkesin kendi kendine bulduğu kendine has küçük çözümlerle veya yakın çevresinden yardım alarak bir mutluluk yolu bulunur. Kısacası Mutluluk değişim programını kişinin kendisi seçmelidir. Kendisinin inanması ile bir yolculuk başlar hep daha iyiye ve güzele doğru bir akış sağlanır.

İşte bende size böyle bir değişim programından söz etmek istiyorum.

Mutluluk adresi kendimizden başlayıp çevremizde var olan bir duygudur. Bunun içinde büyük ve önemli değişimler hep bizden, yani içimizden başlar. İlk olarak da bu nedenle yapılan şeylerden bir tanesi de belli bir süreç içinde kişinin düşünce ve olaylara bakış açılarını değiştirmesini sağlamaktır. Sıkıntılara farklı bir bakışla ona alternatif bir yöntem ve program sunmak gerekir diye düşünüyorum. Çözümler kişinin olaylara farklı bakış açısından bakmaya başlamakla çözümlenebilir.

Kendimizi ve düşüncelerimizi farkında olmadan dış dünyaya farklı veya birebir yansıtmayabiliriz. Hep bir tarafı bizde kalır. Ama bu yaydığımız dalga ve enerji mutlaka kişilere yansır. Bu da bize bir şekilde bir eko yapıp bize geri döner.

Kendimiz hakkında inandığımız ve hissettiğimiz şeyleri iyi veya kötü kuvvetlendirirsek. Hani halk arasında denilen gibi kırk kere bir şeyi söylersen olurmuş, buna kendisini gerçekleştiren kehanet veya sır da bu diyebilirsiniz.

Kendimiz hakkında düşündüğümüz güzel şeyler için olumlu bir etki, ya kendi hakkımdaki olumsuz düşüncelerimiz. Evet, tersi ile maalesef onlar da kuvvetleniyorlar. Bu düşünceler ile motivasyon ve yaydığımız enerji bizi koruma kalkanı sararak kendi isteğimiz şeyleri kendi üzerimize çekmiş oluruz

Olumlu ve olumsuz şeyler hiç fark etmez döner dolaşır tüm evreni gezer gelir bizi bulur. İşte aynı şekilde evrende boşlukta dolaşan olumlu enerjiler Var. Bir yakalayabilirsek onları eğer, bu da kuvvetle istemekle oluyor. İşte o an evrenin olumlu enerjileri kuvvetli ve istekli sahibini zaten bulmuştur. Üst üstte mucizeler yaşamış gibi olursunuz. Birçok şeyin olumlu değişimi birbirini izler adeta domino taşları misali. Tam tersi de mümkündür karanlık ve kaotik enerjiler ne istediğini bilmeyen dengesiz duygular ile olumsuzluk ismini fazlaca zikredenler. Talep etmiş gibi dillendirilen olumsuz negatif düşünceler de evrende sahipsiz olmadıklarından gelir zayıf dengesiz olan kişilik yuvalarına yerleşirler. Bir bakmışsınızdır ki hayatınızda olumsuzluklar da üst üste geliyor. Yine domino taşı gibi

Dersiniz Allah’ım hepsi gelip benimi buluyor neden? Neden? Diye Merak ederseniz. Kaynağını dışta aramayın yorulursunuz. Daha da kaybolursunuz ki gerçek neden kendiniz olduğunu aynaya bakınca görürsünüz maalesef…

Bir insan kendisi hakkındaki olumsuz düşüncelerini tespit edip onları zaman içinde değiştirebilir, bu konu sanıldığından daha önemlidir. Bu mutluluk değişim programı

Cesur olun, sorular sorun, bildiğinizi sandığınız şeyleri biraz daha sorgulayın. Güvendiğiniz insanlara gidip ben kendim sizden yorum istiyorum deyin. Dışarıdan sen nasıl görüyorsun diye sorun. Sonra bu çalışmayı rolleri değiştirerek yapın. Alacağınız yanıtlardan korkmayın, çoğu zaman kendimize karşı daha acımasız olmalıyız.

Kendiniz hakkında kabul ettiğiniz neler var, bugün bunları bir kâğıda yazmanızı rica ediyorum. Sonra da içlerinden olumsuz olanları ayrıca listeleyin, bu konuda bir çalışma yapın. Kendi hakkımdaki algım yanlış olabilir mi? diye de sorun

Cesur bir adım atın ve kendiniz hakkında bildiğinizi sandığınız şeyleri masaya yatırın, araştırın, doğru bildiğiniz yanlışlara ulaşabilirsiniz.

Daha mutlu ve huzurlu olmak istiyorsak kendimizden başlamalı ve dış dünyaya kendimiz hakkında olumlu bir yayın yapmalıyız.

Bazı kapılar sadece içeriden kolay açılır, mutluluk gibi kilitsiz…

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.