DOLAR 9,53500.07%
EURO 11,17000.03%
ALTIN 550,71-0,01
BITCOIN 5803373,67%
Ankara
12°

KAPALI

05:58

İMSAK'A KALAN SÜRE

Esnaf Kefalet, Esnafa Kefil Oluyor!

ABONE OL
28 Mart 2017 11:02
0

BEĞENDİM

ABONE OL

KOSGEB Polatlı Temsilcisi Polatlı Ticaret Odası Başkanı Ulvi Sakarya ve Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ertuğrul Kıymaz, esnafın faizsiz kredi desteğinden yararlanabilmesi için protokol imzaladı.

Polatlı Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ertuğrul Kıymaz, dün bir basın toplantısı düzenleyerek Kosgeb faizsiz kredisine başvuran fakat kefil problemi yaşayan esnaflara kefil olacağını açıkladı. Kosgeb’in esnafa sağladığı Kosgeb faizsiz kredi desteği fırsatı için başvurular ay sonuna kadar devam ediyor. Bu fırsattan yararlanmak isteyen esnafların kefil bulmakta zorlanmaları nedeniyle başvuru sürecinde bir takım yığılma ve gecikmeler yaşanıyordu. Esnafın sorunlarını kendi şahsi sorunu gibi görüp desteğini esirgemeyen Esnaf Kefalet Kooperatif Başkanı Ertuğrul Kıymaz, esnafın faizsiz kredi alabilmesi için yaşanan kefil sorununa da el attı. Başkan Kıymaz, dün yaptığı basın toplantısında Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi olarak kefil olacaklarını açıkladı.

Faizsiz Kredi İçin Esnafa Kefil Desteği

Polatlı Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ertuğrul Kıymaz, dün bir basın toplantısı düzenleyerek Kosgeb faizsiz kredisine başvuran fakat kefil problemi yaşayan esnaflara kefil olacağını açıkladı.

KOSGEB Polatlı Temsilcisi Polatlı Ticaret Odası Başkanı Ulvi Sakarya ve Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ertuğrul Kıymaz, esnafın faizsiz kredi desteğinden yararlanabilmesi için protokol imzaladı. Kosgeb’in esnafa sağladığı Kosgeb faizsiz kredi desteği fırsatı için başvurular ay sonuna kadar devam ediyor. Bu fırsattan yararlanmak isteyen esnafların kefil bulmakta zorlanmaları nedeniyle başvuru sürecinde bir takım yığılma ve gecikmeler yaşanıyordu. Esnafın sorunlarını kendi şahsi sorunu gibi görüp desteğini esirgemeyen Esnaf Kefalet Kooperatif Başkanı Ertuğrul Kıymaz, esnafın faizsiz kredi alabilmesi için yaşanan kefil sorununa da el attı. Başkan Kıymaz, dün yaptığı basın toplantısında Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi olarak kefil olacaklarını açıkladı. Dün yapılan basın toplantısına; PTO Başkanı Ulvi Sakarya, Halk Bankası Polatlı Müdürü Ahmet Oral ve Müdür Yardımcısı Kemal Toker katıldı.

“Esnafımıza fayda sağlayacak her alanda biz olacağız”

Başkan Kıymaz, yaptığı açıklamada; “Bilindiği üzere Hükümetimizce Esnaf ve sanatkârımızın desteklenmesi için Kosgeb aracılığı ile yürütülen çalışmalar kapsamında 20.000-TL,  30.000-TL ve 50.000TL ye kadar faizsiz kredi uygulamasında Esnaf ve sanatkârımız için önemli bir fırsat olan bu faizsiz kredi imkanından daha çok esnafımızın yararlanabilmesi için kooperatif olarak gerekli özveriyi,  esnaflarımız için her türlü gayreti sarf ederek esnafımızın bir nebze olsun rahatlaması nefes almasına yardımcı olabilmenin mutluluğunu kooperatif olarak yaşayacağız.”dedi. Kıymaz, her zaman esnafın yanında olacağına vurgu yaptı.

“Esnafımıza Kefil Olacağız”

Konuyla ilişkin Polatlı Ticaret Odası Başkanı Sayın Ulvi Sakarya, Halk bankası Müdürü Sayın Ahmet Oral ve Halk bankası Müdür yardımcısı Sayın Kemal Toker ile Yapılan Toplantı sürecinde uygulamaya ilişkin Başkan Ertuğrul Kıymaz’ın esnafa yönelik yaptığı değerlendirmeler neticesinde esnafımıza fayda sağlayacak her alanda biz olacağız ve onlara nefes olacağız dedi. “Devlete olan yasal borçlarında bağ kur, vergi SSK gibi engellemelerde gerekli olan hassasiyeti göstereceğiz.”diyen Kıymaz; “Kosgeb tarafından kredisi onaylanan esnaf ve sanatkârın kredilerini alabilmeleri Konusunda Esnaf ve kefalet kooperatifi olarak Esnafımıza kefil olacağız. Bizim yaşamamız için esnaflarımızın yaşaması lazım. Ahilik, Esnaf ve Sanatkarlığı dünyaya hediye etmiş, bu yönden şanslıyız. Esnaflarımız hayatımızın her alanını kapsıyor. Tepeden tırnağa tüm ihtiyaçlarımızı esnaflarımızdan temin ediyoruz. Elimizden geldiğince biz de onlara kooperatifimiz  kanalıyla destek veriyoruz. Ahiliğin bundan sonra çok daha güçlenerek devam etmesini diliyorum.”şeklinde konuştu.

“Esnaf ve sanatkarlarımız Türk toplum hayatında çok önemli vizyona sahiptir”

Esnaf ve sanatkarların toplumun temel direği olduğunu vurgulayan Kıymaz, Milli birlik ve beraberliğin en güçlü dayanağı olan esnafı Türk demokrasinin de teminatı olarak gördüğünü dile getirdi. Kıymaz; “Esnaf ve sanatkarlarımız Türk toplum hayatında çok önemli vizyona sahiptir. Toplumsal hayatın can damarı esnaf kardeşlerimin her zaman yanında olacağım. Ülkemiz ekonomisinin çok önemli km. taşı, esnaf ve sanatkarımızın en büyük destekçisi Esnaf Kefalet Kooperatifidir. Siz esnaf ve sanatkarın desteği ile almış olduğumuz bu sorumluluğu ilk günkü heyecanla çalışmalarımıza aralıksız devam etmekteyim. Hedefim Kooperatifimizi, Esnafımızı, Sanatkarımızı hak ettiği noktaya gelmesini sağlamaktır. Her zaman olduğu gibi yine birlik ve beraberlik içerisinde yaptığımız ve yapacağımız hizmetlerin camiamıza esnafımıza ve ülkemize hayırlar getirmesini diliyorum.”dedi. Kıymaz ayrıca, Esnaf Kefalet Kooperatifi üyesi olmasa da herhangi bir esnaf odasına kayıtlı vergi ve sicil kaydı bulunan esnaflara da kefil desteği sağlayacaklarını söyledi.

 

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.