DOLAR 8,65801.42%
EURO 10,17950.81%
ALTIN 487,651,55
BITCOIN 4188622,95%
Ankara
24°

AÇIK

05:14

İMSAK'A KALAN SÜRE

Engelli bireyler, sertifikalarını aldı

ABONE OL
28 Mart 2017 10:20
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye Beyazay Derneği Polatlı Şubesi ve Polatlı Halk Merkezince Düzenlenen Bilgisayar Kullanımı kursunda başarılı olan engeller sertifikalarını aldı.

Türkiye Beyazay Derneği ve Polatlı Halk Eğitim Merkezi işbirliğiyle hazırlanan Bilgisayar İşletmenliği Kursuna katılan 12 engelli sertifikalarını aldı. 160 saatlik kurs sonunda MEB onaylı sertifikalarını aldı. Kurslar “Okullar Hayat Bulsun “projesi kapsamında İstiklal Ortaokulu Bilişim Teknolojileri sınıfında verildi. Sertifika töreni ile kursiyerlere sertifikaları verildi. Törende; Türkiye Beyazay Derneği Polatlı Şube Başkan yardımcısı veteriner hekim Yusuf Bircan  yaptığı konuşmada ,”Sevgili kardeşlerim, sizlerin birer engelli olması, bizlerin sorumluluğunu bir kat daha arttırıyor. Beyazay Polatlı Şubesi olarak engellilerin eğitimine son derece önem veriyoruz. Engelli eğitiminin hayat boyu devam etmesi gerektiğine inanıyoruz. Bu bağlamda engellilerle ilgili açtığımız kurslara destek veren Kaymakamımıza, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze ve Polatlı Halk Eğitim merkezi müdürlüğümüze tüm engelliler adına teşekkür ederiz.

Milli Eğitim Bakanlığı onaylı bilgisayar kullanımı sertifikalarını aldılar

Türkiye Beyazay Derneği Polatlı Şube başkanı Ziya Suluyer de yaptığı konuşmada “Engellilerle ilgili faaliyet gösteren   sivil toplum örgütlerinin de engelli istihdamı konusunda sorumluluk üstlenmesi gerekir. Engelli arkadaşlarımız ne kadar iyi bir eğitim alıp her alanda donanım sahibi olabilirse o derece önemli kazanımlar elde edebilirler. Bugün burada 12 arkadaşımız Bilgisayar Kullanımı sertifikalarını aldı.  Engellilerin hayatını kolaylaştırmak hedefiyle çalışmalarımıza devam edeceğiz. Kursa katılan görme, kronik ve mental retardasyonlu  engelliler Milli Eğitim Bakanlığı onaylı bilgisayar kullanımı sertifikalarını aldı. Gerek günlük yaşamlarında, gerek iş hayatlarında gerek işe girmelerinde çok işlerine yarayacak Bilgisayar kullanımı eğitimi ve sertifikası çok işlerine yarayacaktır. Engelli arkadaşlarımıza bu hizmeti vermemize vesile olan  Halk Eğitim Müdürümüz Erol Güngör’e, İstiklal Ortaokulu yönetimine ve de engelli arkadaşlarımıza ders veren Bilişim Teknolojileri öğretmenimiz Abdullah Malta’ya teşekkür ederiz. Engelli babası Hamza KARACA yaptığı açıklamada “Yapmış olduğunuz bu güzel hizmetten dolayı oğlum adına sizlere teşekkür ederim.Özel çocuklarımız için sarf edilen emeklerin boşa gitmeyeceğini ,onları mutlu ettiğini biliyoruz.Tüm bunların değeri ölçülemez.Bizlere destek olup bu sevinci yaşattığınız için hepinize müteşekkirim.Bundan sonraki süreçte de engelli çocuklarımız için yeni yeni kurslar alarak onların toplumsal yönden sosyalleşmelerine katkı sağlayacağınızı umar teşekkür ederiz.” Sertifikasını alan Semih Encan Beyazay derneğince kendilerine böyle bir imkan sağlandığı için çok mutlu olduğunu ifade etti.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.