DOLAR 8,3560-1.01%
EURO 9,9291-1.13%
ALTIN 486,71-1,10
BITCOIN 332345-4,79%
Ankara
30°

AÇIK

20:27

AKŞAM'A KALAN SÜRE

İmam Hatip Ortaokulu’nda OPET Temizlik Semineri

ABONE OL
24 Mart 2017 09:44
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Sağlık ve hijyen alanındaki çalışmalarına her geçen gün daha da yaygınlaştırarak devam eden OPET, 17 yılda 9,5 milyonu aşkın kişiye ulaşan Temiz Tuvalet Kampanyası kapsamındaki eğitimlerini sürdürüyor.

Türkiye’nin en uzun soluklu sosyal sorumluluk projelerinden biri olan “OPET Temiz Tuvalet Kampanyası” kapsamında, Ankara Polatlı İmam Hatip Ortaokulunun davetiyle 650 öğrenciye ‘Tuvalet Temizliği ve Hijyen Eğitimi’ verildi.

OPET’ten öğrencilere temizlik semineri

Türkiye’nin en uzun soluklu sosyal sorumluluk projelerinden biri olan “OPET Temiz Tuvalet Kampanyası” kapsamında, Ankara Polatlı İmam Hatip Ortaokulunun davetiyle 650 öğrenciye ‘Tuvalet Temizliği ve Hijyen Eğitimi’ verildi. 

Projenin fikir lideri OPET Yönetim Kurulu Kurucu Üyesi Nurten Öztürk’ün de katıldığı eğitimde, medeni bir toplum olabilmek için tuvalet hijyeni konusunda duyarlı olunması gerektiğine dikkat çekildi.  Sağlık ve hijyen alanındaki çalışmalarına her geçen gün daha da yaygınlaştırarak devam eden OPET, 17 yılda 9,5 milyonu aşkın kişiye ulaşan Temiz Tuvalet Kampanyası kapsamındaki eğitimlerini sürdürüyor. OPET Eğitim Ekibi tarafından 22 Mart 2017 tarihinde Ankara Polatlı İmam Hatip Ortaokulunda 5’inci ve 6’ncı sınıflardan toplam 650 öğrenciye  ‘Tuvalet Temizliği ve Hijyen Eğitimi’ verildi.

Hijyen konusunda bilinçli olmanın önemine vurgu yapıldı

Eğitim öncesi OPET Yönetim Kurulu Kurucu Üyesi ve Temiz Tuvalet Kampanyası’nın fikir lider Nurten Öztürk, öğrencilere seslenerek hijyen konusunda bilinçli olmanın önemine vurgu yaptı. Öztürk “Temiz Tuvalet Kampanyası, temiz ve sağlıklı bir toplum yaratma mücadelemizdir. Tuvaletler, bir ülkenin medeniyet göstergesidir. Bu nedenle sağlıklı ve medeni bir toplum olabilmek için tuvalet hijyeni konusunda bilinçli ve duyarlı olmamız çok önemli… OPET istasyonlarından başlayan ve 2000 yılından bu yana sürdürdüğümüz Temiz Tuvalet Kampanyası ile bu konuda ortak bir bilinç geliştirilmesini, pek çok kurumun da bu alanda çalışmalar yapmasını sağladık. Tuvalet temizliği ve hijyen konularına dikkat çekerek toplumun her kesimine bu bilinci yaymak için eğitimlerimize devam ediyoruz.” açıklamasını yaptı.

Polatlı İmam Hatip Ortaokulu’ndan Seminere yoğun ilgi

Eğitim ekibinin verdiği seminer öğrenciler ve öğretmenler tarafından büyük bir dikkat ve ilgiyle takip edildi. Eğitim bitiminde semineri veren yetkililer bu ilgiden oldukça memnun kalarak Okul Müdürü Serdar Eroğlu’na, tüm öğrencilere ve öğretmenlere teşekkür ettiler. Öğrenciler sunumu yapan yetkililere sorular sorarak konu ile ilgili meraklarını giderdiler. Polatlı İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Serdar Eroğlu, eğitimin çok eğlenceli ve verimli geçtiğini belirterek OPET Yönetim Kurulu Kurucu Üyesi Nurten ÖZTÜRK’e, Prof.Dr. Murat DAYANÇ’a ve OPET Eğitim Ekibi’ne teşekkür etti. Eroğlu, hijyen bilincinin toplumun geneline yayılmasıyla gelecek nesillerin daha sağlıklı bireyler olarak yetişeceğini, bunun da en başta çocuklarımızın eğitimiyle olacağını belirtti.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.