DOLAR 9,5269-0.02%
EURO 11,1547-0.02%
ALTIN 552,050,25
BITCOIN 5829904,03%
Ankara
12°

KAPALI

05:58

İMSAK'A KALAN SÜRE

PTO İŞKUR Hizmet Noktası Açıldı!

ABONE OL
23 Mart 2017 09:15
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Polatlı Ticaret Odası ile İŞKUR Polatlı Hizmet Merkezi arasında imzalanan İŞKUR hizmetlerinin sunumuna ilişkin protokol ile Oda bünyesinde İŞKUR hizmet birimi açıldı.

İŞKUR Hizmet Birimi, İŞKUR hizmetlerinden yararlanmak ve bilgi edinmek isteyen üyelere Polatlı Ticaret Odası nezdinde hizmetlere erişim, danışmanlık ve bilgilendirme imkanı sağlayacak. PTO Yönetim Kurulu Başkanı Ulvi Sakarya, konuya ilişkin yaptığı değerlendirmede; “Odamız ile İŞKUR Polatlı Hizmet Merkezi arasında imzalanan protokol sonucu Odamız bünyesinde İŞKUR hizmet noktası açılmıştır. Hizmet noktası ile üyelerimize odamızdan daha fazla destek almalarının sağlanması ve İŞKUR’un hizmetleri hakkında hızlı bilgilendirme yaparak daha kaliteli hizmet vermeyi hedefliyoruz. Görevlendirdiğimiz personel aracılığı ile ilk defa kayıt oluşturacak üyelerimiz odamıza gelerek rahatlıkla başvurularını yapabilecek, personel talebinde bulunacak, desteklere başvuru yapabilecektir.”dedi.

“Üyelerimizin en iyi şekilde istifade edeceğini düşünüyorum”

Başkan Sakarya, açıklamasının devamında; “Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve bağlı bulunduğumuz TOBB arasında imzalanan Milli İstihdam Seferberliği ülkemizin işsizlik sorununu büyük oranda çözecektir. Biz PTO yönetimi olarak projenin ilçemizde uygulanması için bir an önce çalışmalara başladık ve hizmet noktasını hayata geçirdik. Bu  vesilesiyle İlçemizde görev yapan kurum, kuruluş ve meslek odalarının yöneticileri arasında çok güzel bir sinerji oluştu ve bu güzel sinerji de şehrimize olumlu yansıyacağını düşünüyorum. Şehrin yöneticileri arasındaki bu güzel sinerji ve diyalog Polatlı için yapılacak tüm çalışmaların daha başarılı ve verimli olmasını da beraberinde getirecektir. İmzalanan bu protokol ile açılan hizmet noktamızdan üyelerimizin en iyi şekilde istifade edeceğini düşünüyorum. Yerel STK’lar olarak bizlerde işverenlerimizle birlikte işsizlik sorununu çözmek veya en aza indirmek için üzerimize düşen sorumlulukları fazlasıyla yerine getireceğiz.”ifadelerine yer verdi.

“200’ü aşkın kişiyi üyelerimizde istihdam edilmesini sağladık”

Sakarya; “Özellikle son yıllarda işletmelere istihdam noktasında çok ciddi destekler ve imkanlar sağlamasına karşın, üyelerimizin bu desteklerden yeterince yararlanamadıkları gözlemlemiştik. PTO olarak bizler bunun farkındalığını sağlamak için önce Kosgeb sonrada İşkur ile birçok ortak çalışmalar yürütüp temsilciliklerini odamızda açtık. 2013 yılından bu yana 13 Umem Beceri 10 meslek edindirme projesiyle 200’ü aşkın kişiyi üyelerimizde istihdam edilmesini sağladık. Milli İstihdam Seferberliği ile bu sayıyı daha da artırıp hem işverenimize hem de iş arayan vatandaşlarımıza katkı sağlayacağız. Odamız bünyesinde açılan hizmet birimi ile bu önemli eksikliğin ortadan kaldırılması hedeflenmiş olup, odamıza herhangi bir işlem için gelen üyelerimize İŞKUR destekleri ile ilgili olarak gerekli bilgilendirme yapılacaktır. Bu projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Amaç, iş arayanlara yönelik danışmanlık hizmetleri sunulması

İmzalanan protokolün amacı; işverenlere yönelik, etkili işveren danışmanlık hizmetleri sunulması, iş gücü piyasasının talep ettiği niteliklerde iş gücü temin edilmesine yardımcı olmak için iş arayanlara yönelik danışmanlık hizmetleri sunulması, işverenlerin stajyer ihtiyaçlarının karşılanması ve nihayetinde iş arayanların istihdam edilmelerinin ve işverenlerin ihtiyaç duydukları nitelikli iş gücünün temin edilmesinin sağlanması maksadı ile kurulmuş olup Polatlı Ticaret Odası tarafından açılan hizmet noktasında hiç bir ücret talep edilmeden hizmet sağlanacak.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.