DOLAR 9,61471.18%
EURO 11,19611.02%
ALTIN 553,401,51
BITCOIN 613730-1,15%
Ankara
13°

AÇIK

12:54

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Milli Eğitim ve Müftülük’ten anma programı

ABONE OL
23 Mart 2017 13:01
0

BEĞENDİM

ABONE OL

“İstiklal Marşı, Mehmet Akif ve Çanakkale” konulu konferans, geçtiğimiz gün İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Müftülüğü işbirliği ile 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri İlkokulu Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Müftülüğü ortak çalışması ile geçtiğimiz gün “İstiklal Marşı, Mehmet Akif ve Çanakkale” konulu konferans düzenlendi. Konferansı veren Milli Eğitim Bakanlığı Talim Terbiye Kurulu Daire Başkanı Bekir Şirin tarafından, ‘12 Mart İstiklal Marşı’nın kabulü, Mehmet Akif Ersoy’u anlamak ve Çanakkale Zaferi’ konulu bir sunum gerçekleştirildi.

Şirin: “Akif’in hayatını örnek almalıyız”

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Müftülüğü ortak çalışması ile geçtiğimiz gün “İstiklal Marşı, Mehmet Akif ve Çanakkale” konulu konferans düzenlendi.

“İstiklal Marşı, Mehmet Akif ve Çanakkale” konulu konferans, geçtiğimiz gün İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Müftülüğü işbirliği ile 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri İlkokulu Konferans Salonunda gerçekleştirildi. Konferansa Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer ve eşi Aysel Tunçer, İlçe Milli Eğitim Müdürü Alican Kılıç, İlçe Müftüsü Mehmet Muslu, Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu Daire Başkanı Bekir Şirin, İlçe Tarım Müdürü Burhanettin Sütçü, Siyasi Parti İlçe temsilcileri, İlçe Müftülüğü ve İlçe Milli eğitim Müdürlüğü personelleri, İlçe Okul Müdür ve Müdür Yardımcıları, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Açılış konuşmasını Müdür Kılıç yaptı

Konferansın açılış konuşmasını yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Alican Kılıç; “Polatlı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Polatlı İlçe Müftülüğü ile organize etmiş olduğumuz, tarihimizde çok önemli bir yere sahip olan ve bugünümüzün genç kuşaklarına da aktarılmasına arzu etmiş olduğumuz Mehmet Akif Ersoy’u ve Çanakkale ruhunu bir kere daha yaşamak, canlandırmak amacıyla bir konferans tertip etmeyi uygun gördük. Bu anlamda Milli eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu Daire Başkanı Bekir Şirin hocamız davetimize icabet etti, bugün sizlerle kendilerini buluşturma fırsatı bulduk. Bu etkinliğimiz öncesinde Sayın Kaymakamımız ile yapmış olduğumuz istişarede; bu ve benzer çalışmalar öncelikle öğrencilerimizde bir bilinçlenmenin oluşmasına, onların tarihi daha iyi anlamalarına katkı sağlayacağı düşüncesiyle kendileri ile bu fikri paylaştık ve olumlu karşılık aldık. Eğitim çalışmalarının her aşamasında bizlere olumlu katkı sağlayan Sayın Kaymakamımıza çok teşekkür ediyorum. İlçe Müftümüz ve ekibine de çok teşekkür ediyorum.”şeklinde konuştu.

“İstiklal Marşı bize millet olma şuuru ve çalışma azmini verir”

Konferansı veren Milli Eğitim Bakanlığı Talim Terbiye Kurulu Daire Başkanı Bekir Şirin tarafından, ‘12 Mart İstiklal Marşı’nın kabulü, Mehmet Akif Ersoy’u anlamak ve Çanakkale Zaferi’ konulu bir sunum gerçekleştirildi. Milli Şair Mehmet Akif Ersoy’un hayatından ve İstiklal Marşı’nın kabulünden bahseden Şirin; “Biz Akif’in hayatını örnek almalıyız. Onun hayatı bizim örneğimiz olmalıdır. Bu örnekten hayatımızın şekillendirip planlamalıyız. O dönemde Mehmet Akif Ersoy adını altın harflerle yazdırdı. Akademik başarılarımız önemli ama bu başarılarımızın daha önemli olduğunu hayat ilerledikçe yaş ilerledikçe göreceksiniz. İstiklal marşı bizim, millet olarak bir mutabakat metnimizdir. Herkes onda kendini bulabilir. İstiklal Marşı’nın herkese vardır. İstiklal söylediği bir şey Marşı bize millet olma şuuru ve çalışma azmini verir. En zor zamanlarda bile çok güzel şeyleri başaracağımızı anlatır.”dedi.

Tunçer; “Allah bu millete bir daha İstiklal marşı yazdırmasın”

Konuşmaların sonunda Milli Eğitim Bakanlığı Talim Terbiye Kurulu Daire Başkanı Bekir Şirin’e Kaymakam Tunçer tarafından plaket ve çiçek verdi. Kaymakam Tunçer, yaptığı konuşmada; “Bizim için, milletimiz için önemli olan bu kavramları ve milli şairimizi bizlere o kadar güzel anlattı. Bilmediğimiz, fark etmediğimiz o ince nüansları konusunda bizi bilgilendirdi. Kendisine huzurlarında bir kez daha teşekkür ediyorum. Milli Şairimiz Mehmet Akif’i, Çanakkale Şehitlerimizi, 15 Temmuz Şehitlerimizi ve tüm şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyoruz. Bu programı ilçemizde düzenleyen İlçe Milli eğitim Müdürümüze ve İlçe Müftümüze huzurlarınızda bir kez daha teşekkür ediyorum. Bu programları devam ettireceğiz. Allah bu millete bir daha İstiklal marşı yazdırmasın.”dedi.

 

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.