DOLAR 9,26200.91%
EURO 10,79210.69%
ALTIN 525,89-0,78
BITCOIN 5718804,89%
Ankara
15°

HAFİF YAĞMUR

12:55

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

POLKADER’de veda

ABONE OL
16 Mart 2017 10:36
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Polatlı Kadın Eğitim ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu üyesi Hicran Ayaz’ın Polatlı’dan ayrılması nedeniyle dün POLKADER Başkanlığınca veda toplantısı düzenlendi.

Polatlı Kadın Eğitim ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu üyelerinden Hicran Ayaz, eşinin emekliliği nedeniyle Polatlı’dan ve POLKADER’den ayrılıyor. Bu sebeple dün POLKADER Başkanlığınca veda toplantısı düzenlendi. Toplantıya Başkan Sevim Işık ve Yönetim Kurulu Üyeleri; Serpil Oğuzlar, Hülya Cenge Kopar, Havva Akbaba katıldı. Ayaz, veda zamanı geldiğinde yaptığı konuşmada duygularını dile getirerek; “Polatlı benim için çok özel, İzmir’den buraya ağlayarak geldim ama buradan da İstanbul’a ağlayarak gideceğim. Dostluklar unutulmuyor, Polatlı’yı sevdim, sizleri sevdim. Yedi yıldır buradaydım. Elimden geldiğince bir şeyler yapmaya çalıştım, kabuğuma çekilmedim. Sizler gibi güzel insanlarla birlikte olmak gerçekten beni çok mutlu etti, üzülerek ayrılıyorum ama dostluklarımızın da baki olduğunu biliyorum.”dedi.

Çalışmalarıyla adından söz ettirdi

POLKADER Başkanı Sevim Işık ise konuya ilişkin yaptığı açıklamada; “Hicran hanım eşinin emekliliği nedeniyle İstanbul’a taşınıyor. Şu anda çalışacağı hastane belli değil. Polatlı’yı terk ettiği için yönetim kurulu üyesi olarak devam edemeyecek. Bizler Hicran hanımın burada bulunduğu süre içerisinde çok desteğini gördük. Bu desteği sadece Polatlı Kadın Eğitim ve Dayanışma Derneği olarak değil aynı zamanda Polatlı Sosyal Dayanışma ve Kültür Derneği olarak da gördük. Hicran hanımla geldiği günden beri çalışıyoruz. Madde bağımlıları ve sokak çocukları ile ilgili çokça çalışmalarımız oldu. Onun dışında özel sıkıntılarımızda bile Sosyal Hizmet Uzmanı olarak bize çok hizmetler verdi. Polatlı iyi ve güzel bir insanı kaybediyor. Biz şu anda onun hüznünü yaşıyoruz. Ben yerinin doldurulabileceğini düşünmüyorum. Umuyoruz ki oradaki yaşam sürelerini tamamlayıp Polatlı’ya geri dönerler.”şeklinde konuştu.

Yönetim kurulundan veda

Toplantıya katılan yönetim kurulu üyeleri de tek tek durgularını dile getirerek Ayaz’a veda ettiler. Yönetim kurulu üyelerinden Hülya Cenge Kopar; “Hicran Hanımın derneğimiz için çok özverili çalışmaları oldu. Kendisine katkılarından dolayı çok teşekkür ediyorum. İstanbul’daki yaşamında başarılar diliyorum.”dedi. Havva Akbaba ise; “Hicran Hanımın bundan sonraki yaşantısında her şeyin gönlünce olmasını diliyorum. Güzel bir dost ve güzel bir arkadaş, işini de çok güzel yapan bir insan, orada da güzel işler yapacağına inanıyorum.”şeklinde konuştu. Son olarak konuşan Serpil Oğuzlar ise; “Hicran hanım gerçekten Polatlı için büyük bir kazançtı. Derneğimizde çok güzel işler yaptı. Öncelikle bir kadın ve anne olmasından dolayı sadece meslek icabı değil, duygusal da davranarak çok başarılı işlere imza attı. Hicran hanım gibi bir arkadaşımız Polatlı’dan ayrıldığı için üzgünüm.”diyerek üzüntüsünü dile getirdi.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.