DOLAR 9,60531.09%
EURO 11,19210.88%
ALTIN 553,271,49
BITCOIN 608993-1,60%
Ankara
13°

AÇIK

12:54

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Demir; “Geleceğimizi en ideal şekilde oluşturma gayretinde olmalıyız”

ABONE OL
13 Mart 2017 08:48
0

BEĞENDİM

ABONE OL

AK Parti Polatlı İlçe Başkanı Aysel Demir, 12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.
AK Parti Polatlı İlçe Başkanı Aysel Demir, mesajında, “Milletleri millet yapan en önemli değerler birlik, beraberlik, dil, inanç, vatan, namus, şeref, bayrak, ideal, tarih gibi insani hasletlerdir. Büyük devlet ve millet olmanın göstergelerinden biri de tarihte yaşanan olayları ve insanlarımızı hayırla yâd etmektir. Tarih, sadece mazi değil, aynı zamanda yaşadığımız süreçtir. Dolayısıyla ortak hafızalarımızı tazeleyerek, ibret ve örnekler alarak geleceğimizi en ideal şekilde oluşturma gayretinde olmalıyız. Millet olarak her yönden kendimizi ilerletme yolunda azmettiğimiz birlik ve kardeşliğimizi pekiştirmeye çabaladığımız bu süreçte, İstiklâl Marşı ve Mehmet Âkif’i anmak ve anlamak önemli bir imkân olarak görülmelidir” dedi.
Bizi biz eden, bize ışık tutan, bizim yolumuzu aydınlatan…
Akif’in tüm şiirleri ve fikirlerinin bizi biz eden, bize ışık tutan, bizim yolumuzu aydınlatan birer meşale olduğunu anlatan AK Parti Polatlı İlçe Başkanı Aysel Demir, sözlerini şöyle tamamladı: “Mehmet Akif’in ortaya koyduğu Asım ideali, modeli hepimize örnek olması bakımından mesaj verir. AK Parti Kurucu Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ifadesiyle: “Asım, gücün, zulmün, zorbalığın karşısında asla boyun eğmeyendir. O, hakikati eğip bükmeyendir. O, şartlar ne olursa olsun, hakkı tutup kaldırandır. Kavgadan değil barıştan, çatışmadan değil kardeşlikten, bencillikten yana değil adalet ile üretip adalet ile paylaşmaktan yana taraf olandır. Mehmet Akif’in idealindeki Asım’ın işi gönüller kırmak, öfkeyi beslemek, kin gütmek değil, kırık gönülleri kazanmaktır, yaraları sarmaktır” Yine Mehmet Akif Ersoy’la ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘Asım, bu toprakların, bu geniş coğrafyanın adeta vicdanıdır. Kahramanlığı övdüğü kadar geri kalmışlığı yermiştir. Bilimi yücelttiği kadar hikmeti de yüceltmiş, insan merkezli bir medeniyeti övmüştür. Akif, Çanakkale dediği kadar İstanbul, Ankara, İzmir; Kurtuluş Savaşı dediği kadar Filistin, Medine, Kahire demiştir. Pakistan’ı, Bangladeş’i, Kosova’yı, Arnavutluk’u, Makedonya’yı ve Bosna’yı dilinden düşürmemiştir’ sözlerini dile getirmiştir. Bu anlamlı günün, birlik ve kardeşliğimizi kuvvetlendirmeye, ülkemizi ilerletme ve aydınlatma yolunda daha çok mesafe kat edilmesine, milletimizin tüm dünya insanlarına örnek ve ülkemizin lider ülke olarak 2023’e en iyi şekilde hazırlanmasına vesile olmasını temenni ediyorum.”

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.