DOLAR 9,5885-0.17%
EURO 11,1447-0.46%
ALTIN 556,760,60
BITCOIN 6015091,63%
Ankara
10°

AÇIK

05:54

İMSAK'A KALAN SÜRE

Koçak istifa etti!

ABONE OL
10 Mart 2017 09:12
0

BEĞENDİM

ABONE OL

2014 yılı yerel seçimleri ile Ak parti’den Polatlı Belediyesi meclis üyesi seçilen Ali Koçak’ın geçtiğimiz gün partisinden istifa ettiği öğrenildi.

Polatlı Belediyesi Ak Parti Meclis üyesi Ali Koçak’ın partisinden istifa etti. Bilindiği gibi şu anda Bağımsız Meclis üyesi olan Cemal Özalp da geçen yıl partisinden istifa etmişti. Bu istifalarla birlikte meclisteki Akparti lehine olan üstünlük, matematiksel olarak 15 MHP, 15 Akparti 2 Bağımsız Meclis üyesi şeklinde görünmesine rağmen MHP’nin eline geçti. Çünkü 2 Bağımsız üyenin katılmadığı durumda 15’e 15 eşitlik durumunda Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya’nın oyu, iki oy olarak kabul edileceğinden dengeler MHP lehine değişmiş oldu.

Mecliste dengeler değişti

Polatlı Belediyesi Ak Parti Meclis üyesi Ali Koçak’ın partisinden istifa ettiği öğrenildi.

2014 yılı yerel seçimleri ile Akparti’den meclis üyesi seçilen Ali Koçak’ın geçtiğimiz gün partisinden istifa etti. Bilindiği gibi şu anda Bağımsız Meclis üyesi olan Cemal Özalp da geçen yıl partisinden istifa etmişti. Bu istifalarla birlikte meclisteki Akparti lehine olan üstünlük, matematiksel olarak 15 MHP, 15 Akparti 2 Bağımsız Meclis üyesi şeklinde görünmesine rağmen MHP’nin eline geçti. Çünkü 2 Bağımsız üyenin katılmadığı durumda 15’e 15 eşitlik durumunda Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya’nın oyu, iki oy olarak kabul edileceğinden dengeler MHP lehine değişmiş oldu.

Bugüne kadar yaşananlar

Daha önceki dönemde Akpartili meclis üyesi olarak görev yapan Cemal Özalp ve Ali Koçak, Gazi Karaoğlu’nun İlçe Başkanı olduğu dönemde yaptıkları çeşitli açıklamalar ve özellikle İlçe yönetimine dair iddiaları nedeni ile Akparti Ankara İl Başkanlığınca yapılan soruşturma neticesinde partiden uzaklaştırma cezaları almışlardı. Özellikle İl Başkanlığına verdikleri savunmalarında yer alan içerikler basına sızmış ve kamuoyunda geniş yankı uyandırmıştı. İl Başkanlığınca verilen disiplin cezaları neticesinde, bu kişilerin zaman zaman meclis toplantılarına katılmamaları ya da oylamalarda özellikle komisyonların seçiminde MHP Lehinde oy kullanmaları neticesinde Akparti grubu meclisteki çoğunluğunu matematiksel olarak değil ama zaman zaman yitirmişti. Bunun son örneğini de Mart ayı son meclis toplantısında, ilçede zemin kat ticari  yapılaşmaların 3194 sayılı imar kanunu ve yönetmeliklere göre değerlendirilmesine Ak Parti Belediye Meclis Üyesi Ali  Koçak  grup kararı dışında bireysel olarak ret verdiğinide görmüştük. Ali Koçak’ın istifası ile şu anda Polatlı Belediye Meclisi Matematiksel dengesi artık MHP’nin eline geçmiş görünüyor.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.