DOLAR 9,61531.08%
EURO 11,23671.02%
ALTIN 553,381,55
BITCOIN 585474-2,28%
Ankara
18°

AÇIK

05:51

İMSAK'A KALAN SÜRE

THK Polatlı: “Türker’le Devam”

ABONE OL
6 Mart 2017 12:15
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türk Hava Kurumu Polatlı Şubesi 4. Olağan Genel Kurul Toplantısı, cumartesi günü Perpa Nikah Salonunda gerçekleştirildi.

Cumartesi günü yapılan Türk Hava Kurumu seçim gündemli kongresinde iki liste yarıştı. Son yıllardaki kongrelerin en kalabalığının yaşandığı bu kongrede gülen taraf Ömer Lütfü Türker’in ekibi oldu. Yapılan seçim saat 17.00’de neticelendi. Neticeye göre; 160 delegeli THK kongresinde 113 oy kullanıldı. Oylardan 62’si Ömer Lütfü Türker’e verilirken, diğer başkan adayı Erdoğan Akdeniz ise 50 oy aldı. 1 oy geçersiz sayıldı. Seçim sonucunda 3 yıl süreyle görev yapacak olan Şube Yönetim ve Şube Denetleme Kurulu oluşturularak Ömer Lütfü Türker başkan seçildi.

Türker, Güven Tazeledi

Cumartesi günü yapılan Türk Hava Kurumu seçim gündemli kongresinde iki liste yarıştı. Son yıllardaki kongrelerin en kalabalığının yaşandığı bu kongrede gülen taraf Ömer Lütfü Türker’in ekibi oldu.

Cumartesi günü saat 14:30’da Perpa Nikah Salonu’nda THK seçim gündemli genel kongresi yapıldı. Perpa Nikah Salonu’nda yapılan toplantıda Ömer Lütfi Türker’in önerdiği isimler oy birliğiyle kabul edilerek Şube Yönetim ve Şube Denetim Kurulları belirlendi. Toplantı sonucu Ömer Lütfi Türker THK Polatlı Şube Başkanı seçildi.2017 yılı itibariyle toplam 160 üyesi bulunan THK Polatlı Şubesi Olağan Genel Kurul Toplantısı Divan Başkanı Zekai Köseoğlu’nun yoklama ve açılışı ile başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile devam eden toplantıda, bu seçime kadar başkanlık görevi yapan Ömer Lütfü Türker’in önerdiği liste oy birliğiyle kabul edildi. Eski yönetimin uygulamaları ve bütçesi ibra edildi.

Amaç; Polatlılı gençlere havacılığı sevdirmek

Seçim öncesinde başkanlığa tekrar aday olan Ömer Lütfü Türker ve ikinci aday Erdoğan Akdeniz bir konuşma yaptı. Türker, yaptığı açıklamada; THK Polatlı Şubesi olarak amaçlarının Polatlı gençliğine havacılığı sevdirmek olduğunu ve THK’nın saygın imajını korumak olduğunu ifade etti. Cumhuriyet tarihinin en eski kurumlarından olan THK’yı Polatlı’ da en saygın kurumlardan biri haline getirmek istediklerini belirtti.  Erdoğan ise yaptığı açıklamada “ Unutulmamalıdır ki; burada yapılan kongre bir sevgi ve muhabbet yarışıdır. Bizler de yasal hükümler, kurum tüzüğü ve toplumun değer yargıları çerçevesinde sizlerle çalışabilmek adına bir araya gelmiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.” dedi.

Türker 62, Akdeniz 50 oy aldı

Yapılan seçim saat 17:00’de neticelendi. Neticeye göre; 160 delegeli THK kongresinde 113 oy kullanıldı. Oylardan 62’si Ömer Lütfü Türker’e verilirken, diğer başkan adayı Erdoğan Akdeniz ise 50 oy aldı. 1 oy geçersiz sayıldı. Seçim sonucunda 3 yıl süreyle görev yapacak olan Şube Yönetim ve Şube Denetleme Kurulu oluşturularak Ömer Lütfü Türker başkan seçildi. Ömer Lütfü Türker’in önerdiği listeye göre Şube Yönetim Kurulu Asil Üyeleri: 1-Ömer Lütfü Türker, 2-Zekai Köseoğlu, 3-Faik Güler.  Şube Yönetim Kurulu Yedek Üyeleri: 1-Muammer Kanlı, 2-Bilal Haşim Avcı, 3-Bülent Kirinç.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.