DOLAR 9,64401.49%
EURO 11,23321.32%
ALTIN 553,681,57
BITCOIN 6081860,49%
Ankara
14°

AÇIK

12:54

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Uyuşturucuya Geçit Yok

ABONE OL
3 Mart 2017 10:02
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Polatlı İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Büro Amirliğince yapılan operasyonlarda 16 kişi tutuklandı.

Yapılan operasyonlarda son iki ay içerisinde 60 kişi yakalandı. Bunlardan 16 tanesine satıcı olarak işlem yapıldı ve tutuklandı. Birçok uyuşturucu maddeye de el konuldu. Geçtiğimiz gün İlçe Emniyet Müdürlüğünde Muhtarların katılımı ile düzenlenen huzur toplantısında ilçede madde bağımlılığına karşı yapılan çalışmalara da değinildi.

İki ayda 60 yakalama, 16 tutuklama

Polatlı İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Büro Amirliğince yapılan operasyonlarda 16 kişi tutuklandı.

Yapılan operasyonlarda son iki ay içerisinde 60 kişi yakalandı. Bunlardan 16 tanesine satıcı olarak işlem yapıldı ve tutuklandı. Birçok uyuşturucu maddeye de el konuldu. Geçtiğimiz gün İlçe Emniyet Müdürlüğünde Muhtarların katılımı ile düzenlenen huzur toplantısında ilçede madde bağımlılığına karşı yapılan çalışmalara da değinildi. Son iki ayda yapılan operasyonlar hakkında bilgi veren İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Amir Yardımcısı Abdullah Yay; “Polatlı’ya uyuşturucunun çuvallarla veya poşetlerle geldiğini zannetmeyin. Burada uyuşturucu kullananlar gelir düzeyi düşük bir kesim. Ankara’daki bazı mahallelere giderek parasının yettiği kadarını alıp buraya getiriyorlar. Buradaki tek sıkıntı Ankara’ya çok yakın olmamız ve kolay erişmemiz, Ankara’da da uyuşturucuya kolay erişilmesi. Biz bu konuda Kent Konseyinde oluşturulan uyuşturucu ile mücadele komisyonunda yapılan toplantılara da katılıyoruz. Emniyet bu işin adli kanadıdır. İşin adli kısmından önce alınması gereken tedbirler var. Maalesef her içici pasif bir satıcı. Bugün bizim yakaladığımız 15 kişinin yerini içenlerden biri hemen doldurmaya çalışıyor.”dedi.

Yıldırım: “Sizin göstereceğiniz destek bizim için önemli”

Yapılan bilgilendirmenin ardından konuşan İlçe Emniyet Müdürü Fikri Yıldırım, yaptığı konuşmada; “Uyuşturucu çok maliyetli olduğundan bu maliyeti farklı yöntemlerle karşılamak zorunda kalıyorlar.  Ya çok zengindir ailesinden sürekli para alıyordur, ailesi dar gelirlidir satıcılığa başlar ya da hırsızlık fuhuş gibi başka yollara sapmaya başlarlar. Zaten hırsızlık ve uyuşturucu birbiriyle bağlantılıdır, bu ikisini ayırmaya imkân yoktur. Zaten küçük hırsızlıklara baktığınız zaman genelde bunlar bağımlılardan çıkar. Maddeyi tedarik edebilmesi için erkekse hırsızlık bayansa hırsızlık ve fuhuşa başvuruyorlar. Maalesef durum böyledir. Dolayısıyla uyuşturucunun başka suçları da tetiklediğini ifade etmek istiyorum. Uyuşturucu işine ne kadar neşter vurursak hırsızlık ve diğer suçları o kadar engellemiş oluruz. Burada mücadele etmemiz gereken uyuşturucudan başka bir de teröre finansman sağlayan kaçak sigara konumuz var. Bununla ilgili siz muhtarlarımızdan ricam kaçak sigara işine de el atmalıyız. Sincan’da aldığım kaçak sigara 700 bini geçmişti.”ifadelerini kullandı. Müdür Yıldırım, muhtarlara seslenerek; “Sizin göstereceğiniz destek bizim için önemli, bu konuda da sizlerin desteğini bekliyoruz.”dedi.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.