DOLAR 8,4396-0.21%
EURO 10,0747-0.32%
ALTIN 492,43-0,93
BITCOIN 3529191,49%
Ankara
29°

AÇIK

04:07

İMSAK'A KALAN SÜRE

CHP İlçe “Hayır” için çalışmaya devam ediyor

ABONE OL
3 Mart 2017 09:46
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Selami Ovacık, dün yaptığı yazılı basın açıklamasında “Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Örgütü olarak  saha çalışmalarımız Hayırları hızla çoğaltarak devam etmekte” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Örgütü “Anayasa Referandumuna Hayır” çalışmalarına tam gaz devam ediyor. Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe başkanı Selami Ovacık, dün yaptığı yazılı basın açıklaması ile yapılan çalışmaları anlattı. Sözlerine; “Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Sn. Kemal Kılıçdaroğlu’nun dediği gibi, Herkesin görüşüne saygımız var, herkesin inancına saygımız var, herkesin kimliğine saygımız var.” diyerek başlayan Ovacık; “Saha çalışmalarında en önemli sorun işsizlik olarak karşımıza çıkmakta. Gençler üniversite bitirmiş ama” iş yok boş oturuyoruz” diyorlar. “Okuduk ama bu sonuç bizi üzüyor onca sıkıntıyı boş oturmak için çekmiş olamayız bunun bir çözümü olmalı” diyorlar. Atanamayan öğretmen adayları karşımıza çıkıyor “atama” istiyoruz. Ders ücretli öğretmenler çıkıyor “kadro istiyoruz” diyorlar. Bu gençlerin sorunları aynı zamanda ev halkını ve en önemlisi anneleri üzmekte olduğu açıkça ortada. Evlatları için her türlü dertlere katlanan elinde avucunda olanı eğitim için veren anneler babalar  evlatlarının işsiz olmalarından üzüntü duymaktalar.”dedi.

“Umutlu ve huzurlu   bir gelecek için “HAYIR” diyeceğiz”

Ovacık, açıklamasının devamında; “Türkiye’de 15-24 yaş arası genç nüfuzun % 27.3’ü işsiz. Aynı yaş grubunda genç kadın işsizlik oranı:%25.1’i işsiz. Genç erkek işsizlik oranı ise % 17.0 Türkiye’de 1 milyon 65 bin genç işsiz var. 15-65 yaş arası işsizlik oranı % 11.5. Türkiye’de aynı yaş grubu 3 milyon 477 bin kişi işsiz. Türkiye’de her 3 işsizden 1’i 15-25 yaşlarında bir genç olduğu, kaynak: TUİK Aralık 2016 verilerine göre  böyle. Genç işsizlik oranı %23.7 olarak tespit edilmiş bu sadece kayıtlı olan birde kayıt altına alınmayanlar var. Türkiye’de 6500.000 kişi her gün umutsuzluğa ve karanlığa uyanıyor. 2 yılda işsiz sayımız 771.000 kişi arttı. % 12,1 işsizlik oranı 2008-2009 ekonomik krizinden sonra yaşanan en yüksek işsizlik.Her 100 kişiden 12’si evine ekmek götüremiyor. Fiili Başkanlık döneminde işsizlik hızla artmakta, geçim sıkıntısı çeken ailelerin sorunu da bir başka kanayan yara. İstatistiklere göre ayda 3 gün açız! 4 kişilik bir aile 1.404 TL Asgari ücretle ayda 27 gün karnını doyurabiliyor simit ve çay yemek kaydıyla, 2002 yılında geçinmek için bir evde 2 kişinin çalışması yeterliyken;2017 yılında bir ailenin karnını doyurması için;bir evde 5 kişinin çalışması gerekiyor. Gençlerin  sorunları bu iken,gençler bu sorunların çözümünü beklerken, Türkiye’nin gündemi Anayasayı  değiştiriyoruz deyip rejim değişikliliği olmamalı diyen gençlerimize bizde hak veriyoruz. 6,5 milyon kişiyi işsiz bırakan bu düzen böyle devam etmeyecek. Şimdi biz  vatandaşlarımıza soruyoruz:  işsizlik sorununu çözmek için,  terörün bitirilmesi için, asgari ücretin arttırılması için mücadele ettiler de Parlamenter sistem mi buna engel oldu? Bu gidişe son vermek için Hayır diyeceğiz. Çocuklarımıza, gençlerimize, kadınlarımıza, işçimize, memurumuza, emeklimize,öğretmenimize diyoruz ki vatanımızın bölünmesini istemiyorsanız   bayrağımızın özgürce ebediyen dalgalanmasını istiyorsanız kardeşçe  birlikte yaşamak istiyorsanız bu işin tek yolu vardır, bu kadar yetki bir kişiye verilmez. Umutlu ve huzurlu   bir gelecek için “HAYIR” diyeceğiz.”dedi.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.