DOLAR 9,58950.03%
EURO 11,1455-0.14%
ALTIN 557,340,08
BITCOIN 6067821,27%
Ankara
10°

AÇIK

05:54

İMSAK'A KALAN SÜRE

Polatlı Belediyesinden Ücretsiz Danışma Hizmeti

ABONE OL
2 Mart 2017 11:02
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kadınlara, Engellilere yönelik hizmetleri ile pozitif ayrımcılık yapan, toplumun her kesimini düşünen ve projeleriyle; ilklerin başkanı olan Mürsel Yıldızkaya,  Polatlı Belediyesi Aile Danışma Merkezi ile hayata dokunmaya devam ediyor.

Polatlı’da ilk olan ve bireyden topluma herkese ulaşıp sorunları aşmaya yönelik hizmetler sunan Polatlı Belediyesi Aile Danışma Merkezi  alanında uzman kadrosuyla, 2014 yılından bugüne toplamda 1505 kişi ile  797’si kadın, 107’si erkek ve 601’i ergen olmak üzere görüşmeler gerçekleştirerek danışma hizmeti verdi. Polatlı’nın danışmanlık hizmetleri alanındaki önemli açığını kapatan Polatlı Belediyesi Aile Danışma Merkezi; birey, aile ve toplumun her kesimine yönelik ücretsiz danışmanlık ve destek aldıkları en önemli bir hizmet merkezi haline geldi. Polatlı Belediyesi Aile Danışma Merkezi tarafından, 2014 yılında 525’i kadın, 33’ü erkek, 346’sı 19 yaş altı toplamda 904 kişiye psikolojik destek hizmeti verildi. 2015 yılında ise 135’i kadın, 38’i erkek, 124’ü 19 yaş altı toplamda 297 kişiye psikolojik destek hizmeti verildi. 2016 yılında ise Polatlı Belediyesi Aile Danışma Merkezi tarafından 137’si kadın, 36’sı erkek, 131’i 19 yaş altı toplamda 303 kişiye psikolojik destek ve danışmanlık hizmeti verildi.
Ücretsiz danışmanlık hizmeti
Randevulu olarak ücretsiz danışmanlık hizmeti alanlar arasında en büyük pay ise kadınların. Her yaş grubundan vatandaşın büyük ilgi gösterdiği merkeze, ağırlıklı olarak sınav kaygısı çeken öğrenciler ve kadınlar başvurdu. Öğrencilerin en çok başvurduğu problemler arasında sınav kaygısı, çalışma prensibi gibi konular yer alırken kadınlar ise; aile içi düzeni sağlamak, çocuklarının gelişimine yönelik bilgi almak ve kişisel gelişim üzerine bilgi aldılar. Hafta içi her gün 08.00 ile 17.00 arasında danışanlara seanslar halinde terapilerin uygulandığı merkezde, anne ve babalara, periyodik olarak çocuklarının okul eğitimi ve aldıkları eğitimlerin ileriki yaşlarına nasıl yansıyacağı konusunda da bilgilendirmelerde bulunuluyor. Böylece çocukların hem okul hayatı boyunca, hem de ileriki yaşlarında daha başarılı fertler olması hedefleniyor. Merkeze gelen öğrenciler ise daha çok sınav kaygısı konusunda destek alıyor.
“Onların dertleriyle dertleniyoruz”
Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Polatlı Belediyesi Aile Danışma Merkezi Psikologu Batuhan Efe; ‘’Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Psikoloji bölümünü başarıyla tamamladıktan sonra Ankara Üniversitesinde Aile Danışma alanında Yüksek Lisans eğitimi aldım. Şu an Polatlı Belediyesi Aile Danışma Merkezi bünyesinde psikolog olarak mesleğimi sürdürüyorum. Kısa adıyla PADMER olarak bilinen Polatlı Belediyesi Aile Danışma Merkezi olarak; Polatlılı hemşerilerimizin geçmişe ve geleceğe dair içinden çıkamadıkları psikolojik sorunlar da yardım elimizi uzatmaya çalışıyor. Onların dertleriyle dertleniyoruz. Çeşitli psikolojik tetkiklerde bulunuyoruz. Dönemsel olarak farklı sorunlarla karşı karşıya kalıyoruz. Yüksek öğretime geçiş sınavının yaklaştığı zaman diliminde olmamız sebebiyle bu aralar sınavlara hazırlanan öğrencilerimizin sınav kaygısı, çalışma düzeni vb. konularda danışmanlık hizmetlerimiz daha yoğun oluyor. PADMER olarak her konuda randevu sistemiyle ücretsiz danışmanlık hizmetleri sağlıyoruz. Boşanma sürecinde olan çiftler, yas sürecinde olan bireyler, aile içi iletişim konusundaki sorunlar gibi bir çok alanda hizmetlerimizin yanı sıra daha ağır psikiyatrik durumlarla, tramvatik durumlarla da karşı karşıya kalıyoruz. Ulaşabileceğimiz ölçüde, gerek terapilerle gerek  psikolojik yöntemlerle müdahaleler de bulunuyoruz. Müdahale alanımızın dışında olduğu zaman danışan bireyi, gerekli hastanelere sevk ediyoruz. Polatlı Belediyesi Aile danışma Merkezi olarak bizim en büyük şansımız, bireye ve aileye değer veren bakış açısına sahip bir belediye başkanına sahip olmamızdır. Geleceğe daha güvenle bakan, daha huzurlu ve daha mutlu bireylerin olduğu Polatlı’yı inşa etmek için verdiğimiz bu mücadelede bizden desteklerini hiç esirgemeyen başkanımıza teşekkür ederiz. Polatlı Belediye Başkanımız Mürsel Yıldızkaya, bireye ve aileye çok değer veriyor. PADMER’e de bu bakış açısıyla önem veriyor. Bizde Polatlı Belediyesi Aile Danışma Merkezi olarak; ‘Geleceğe daha güvenle bakan, daha huzurlu ve daha mutlu bir Polatlı’yı hep birlikte inşa edeceğiz.’ düşüncesiyle hizmetlerimize devam ediyoruz.’’ Şeklinde konuştu.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.