DOLAR 8,66520.14%
EURO 10,16570.48%
ALTIN 491,36-0,10
BITCOIN 3847434,83%
Ankara
13°

HAFİF YAĞMUR

13:02

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

“Yarınlarımız İçin “Hayır”!”

ABONE OL
1 Mart 2017 09:22
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Polatlı Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Selami Ovacık,dün yazılı bir basın açıklaması yaparak 16 Nisan’da yapılacak olan anayasa referandumunu değerlendirdi.

Polatlı Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Selami Ovacık , “Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Örgütü olarak Anayasa değişikliğine “Hayır” referandum saha çalışmaları hızla devam ediyoruz.” dedi.

“Anayasa değişikliği,  rejim değişikliğidir”

Ovacık  “Örgütle beraber, eski ilçe başkanları eski belediye başkanımız ve üyelerimizden oluşan ekipler Polatlı’nın Şehitlik mahallesinden çalışmalara başlamış ve İstiklal mahallesi ile devam etmiştir. “Neden Hayır demeliyiz?” broşürü kapı kapı dolaştığımız mahalle sakinlerine bir bir ulaştırılmaktadır. Açılan kapılardan ev halkına  anayasa değişikliğinin  rejim değişikliği olduğu ve bu yetkilerin tek adamda toplanmasının ülke için tehlikeli olduğu tek tek anlatılmaktadır.

“Bu yetkiler Atatürk’e dahi verilmedi!”

Polatlı Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Selami Ovacık, açıklamasında “Bu yetkilerin Atatürk’e dahi verilmediği, Cumhuriyetimizi ilelebet muhafaza etmemiz gerektiği, çocuklarımızın geleceği, ülkenin geleceği için “hayır demeliyiz”i Cumhuriyet Halk Partilinin almış olduğu eğitim nezaketiyle anlatılmaktadır. Ülkenin en büyük sorunu terör ve şehitlerimizin artık gelmemesi, ekonomi işsizlik güven konuları halkımızla paylaşılmaktadır.

Kadınlarımızı Cumhuriyetin bize verdiği kazanılmış haklara sahip çıkmaya çağırıyoruz. Biliyoruz ki gün geçmiyor ki bir kadın cinayeti medyaya yansımasın. Bugün Türkiye’de kadıncinayetleri.org’un, Bağımsız Gazete Çiler Platformu P24 verileriyle hazırladığı içeriğe göre son 5 yılda Türkiye’de 1638 kadın cinayeti işlendi.Bu cinayetlerden 43’ü taciz ve tecavüz gibi saldırılar nedeniyle işlendi.

201 kadın daha önce resmi makamlara başvurduğu halde gerekli önlemler alınamadığı için cinayete kurban gitmiştir. Türkiye’de son 5 yılda cinayetlerin 91’inde maddi sebepler öne sürülmüş 352 cinayetin sebebi ise hala bilinmemektedir.

Türkiye’de son 5 yılda kadın cinayetleri %300 artmıştır. Kadın cinayetinden yargılanan suçlu ise mahkemede takım elbisesinden kravatından ve ifadesinde “namus için işledim bu cinayeti” demek suretiyle hafifletilmiş sebeplerden dolayı ceza indimi almaktadır. İşte bu nedenlerden dolayı  Kadınlarımızı haklarımıza sahip çıkmaya çağırıyoruz, kendi geleceğin için  başka kadınların ve kızlarımızın, torunlarımızın geleceğine  sahip çıkmaya Hayır’a davet ediyoruz. Gelecek nesillerimizin de bu haklardan yararlanması için Hayır demeye davet ediyoruz. Bu konular üzerinden Polatlı halkından da  destek almaktayız. Hayır diyecek olanlar ülkenin bu zor şartlarda olduğu için bizlere ve hayır’a destek vereceklerini rahatlıkla ifade etmektedirler. Kararsız olanlar ile nezaket doğrultusunda neden hayır demeliyiz  anlatılarımızdan sonra düşüneceklerini belirtmektedirler. Evet’çi olanlarla ise fikirlerine saygı duyduğumuzu bizde “bu ülkenin geleceği için uğraştığımız”ı söyleyip bir kez daha düşünmelerini istiyoruz.

Biz aydınlık bir Türkiye’yi inşa etmek için arkamızda milyonların gücüyle ve bütün Türkiye’nin kadınlarının, çocuklarının gözünün içindeki ışıltıyla bir mücadelenin parçasıyız.

Polatlı İlçe Örgütü olarak Anayasa değişikliğine “Hayır” referandum saha çalışmalarımız bu  hızla devam ediyor ve edeceğiz…

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.