DOLAR 9,5421-0.5%
EURO 11,0836-0.6%
ALTIN 549,85-1,26
BITCOIN 596583-1,83%
Ankara

AÇIK

05:56

İMSAK'A KALAN SÜRE

MÜHTEŞEM İKİLİ – Köşe Yazısı

ABONE OL
1 Mart 2017 09:12
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Aynı kalbin duygusudur ağlamak ve gülmek. Nasıl ki aşk ile nefret zıt karakterlerde aynı kalbin duygusu olduğu gibi. İşte bu muhteşem ikili dediğimiz ve kalbin içinden gelen bu ses, insanın enerjinin ana kaynağı gibidir. Yani bir membadan çıkmış suyun iki kola ayrılıp, tekrar en uygun bir yerde birbirine kavuşmasına benzer. İşte böyle bir ikilidir ağlamak ve gülmek.

Ağlamak, sanılanın aksine çaresizlik, zayıflık, güçsüzlük demekte değildir bence. Gariptir belki… Ama ben ne zaman ağlayan birini görsem, içim gerçekten acısa dahi bir miktar da sevinirim. Çünkü üzülmeyi becerebilen bir kişi, sevmeyi de bir o kadar iyi becerebilir. Çünkü ağlayabilen bir insan gülmenin o mükemmel kıymetini belki de daha iyi anlayabilir. İçindeki duyguları en coşkulu yasayabilendir ağlayan kişi…

Bilirim ki, ağlayan bir kişinin kalbi ve henüz nasır tutmamıştır. Yüreği katılaşmamış, duyguları bitmemiştir. Hani derler ya, “Kalp ağlamazsa gözyaşı da akmaz’ ’İşte bu duyguların yoğunlaşıp kendini bedensel bir ifadeye dönüştürebildiği bu durumla biz İnsanı insan yapan en önemli saydığım bu ikilinin eseridir aşk…

İşte böyle bir şey… Sevindiğinizde, mutluluktan uçacak olduğunuzda nasıl kahkahalar atarsınız ya! Üzüldüğünüzde de dökülen gözyaşları bir o kadar değerlidir. Sinirli ve kibirli olduğumuzda, öfke ve intikam duygusu dolacağımıza, kalbimizi nasırlaştıracağımıza, gözlerimizle ağlama olgusu yerine getirmek belki de en iyisidir. Belki hakikati değiştirmez, ama… Kalbinizin doğru ateşi bularak yumuşamasına vesile olur.
Ağlayan bir kişi gördüğünüzde, ona samimi birkaç söz, birkaç dokunuş ya da uzatılan bir mendil ona yapılacak en büyük destektir. Bunlar, bin türlü sözcük, davranıştan belki de daha önemli, daha kıymetlidir..
Bence, ağlamak insanın insan olmasını gerektirdiklerinden biridir.
Ve… Ağlamakla gülmek olmazsa olmaz bir ikilidir. Tıpkı evrende bulunan diğer zıtlıklar gibi. İnsanın ve tüm yaratılanların çift yaratığı düşünülünce.Her duygununda çiftleşmeye ihtiyacı olduğunu artık bilmekteyiz.

Lütfen her sabah ilk uyandığınızda aynaya ilk baktığınız an.Kendinize gülün sonra ister istemez kendinize daha çok güleceksiniz… Bu sizin yine pozitif başlamanıza sebep olacak.. Ortak değerlerimizi kaybederken de lütfen gözyaşı dökün ve bizi biz yapan insan sevgimizi içimizde yok etmeyelim.

İlk gördüğünüz tanıdık olan birine elinizi uzatarak avuç içine dokunun çünkü avuç içinizin tüm sıcaklığı ve samimiyeti karşı kişinin samimiyeti ile değer bulacaktır. Göz teması kurarak  derin bir ses tonuyla ona ‘’Merhaba’’ diye seslenirseniz. Onun kulağından kalbine giden titreşim enerjisi ‘’benden sana zarar gelmez’’ anlamında yer bulacaktır. Size olumlu bir enerji ile geri dönecektir. Emin olun. Her şey kendi içimizdeki insan sevgisi çiftleşip  filizlenecektir.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.