DOLAR 8,81830%
EURO 10,3206-0.02%
ALTIN 496,410,06
BITCOIN 372828-4,50%
Ankara
20°

AÇIK

05:26

İMSAK'A KALAN SÜRE

Başkan Yiğiner, Güven Tazeledi

ABONE OL
25 Şubat 2017 11:10
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ankara Şoförler Minibüsçüler, Kamyoncular ve Bilumum Nakil Vasıtaları Esnaf ve Sanatkârlar Kefalet ve Kredi Kooperatifi 37. Olağan Genel Kurul Toplantısı kooperatif ortaklarının katılımıyla gerçekleştirildi.

ANKESOB Toplantı Salonu’nda ANKESOB Başkan Vekili ve TESKOMB Ankara Bölge Birliği Başkan Vekili Muhittin Köksal’ın Divan Başkanlığını yaptığı genel kurul, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.  18 maddeden oluşan gündem  hakkında kısa bir bilgi veren Divan Başkanı Muhittin Köksal, açılış konuşmasında genel kurulun hayırlara vesile olmasını diledi.  Ankara Şoförler Minibüsçüler, Kamyoncular ve Bilumum Nakil Vasıtaları Esnaf ve Sanatkârlar Kefalet ve Kredi Kooperatifi  Başkanı Mehmet Yiğiner, dört yıl daha başkanlık görevini sürdürecek.

“Böyle giderse kooperatifler arasında Türkiye genelinde birinci oluruz”

Ankara Şoförler Minibüsçüler, Kamyoncular ve Bilumum Nakil Vasıtaları Esnaf ve Sanatkarlar Kefalet ve Kredi Kooperatifi  Başkanı Mehmet Yiğiner, 2016 yılına ilişkin faaliyet raporunu da içeren bir konuşma yaptı. Başkan Yiğiner, genel kurula katılan kooperatif ortaklarına katılımlarından dolayı teşekkür ederek, “Genel kurulumuzun ortaklarımıza, Ankara esnaf ve sanatkarlarımıza ve ülkemize hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.” temennisinde bulundu ve konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “31 Aralık itibariyle plasman tutarımız 128 milyon TL. Toplam vermiş olduğumuz kredi miktarı net 127 milyon 996 bin TL. 2016 yılında kooperatifimize kullandırdığımız kredi miktarı 64 milyon 745 bin TL. 128 milyon TL’lik plasmanla Ankara 2. Bölge olarak 82 kooperatifin içinde sizlerin sayesinde birinciyiz. Hep birlikte çalışarak bu noktaya geldik. Tabii burada her şey parayı dağıtmakla bitmiyor. Bu parayı toplamak da önemli. Bizim kooperatif olarak takip oranımız yüzde 1’in altında; 0,58’dir. Bu başarı tabii ki; siz değerli ortaklarımızın borcuna sadık olmasından ve biz kooperatif yöneticileri ve çalışanları olarak işimizi sağlam yapmamızdan kaynaklanıyor. Gerekli güvenceler sağlanmadan kesinlikle kimseye kredi imkanı sağlamıyoruz. Devletin parasını kredi kullanacak nitelik ve koşullara sahip olmayanlara kullandırmıyoruz, parayı çarçur etmiyoruz. Krediyi, esnafın bütçesine, amacına ve ihtiyacına en uygun  şekilde kullanımına olanak sağlıyoruz. Başarı da buradan geliyor. Sırf bu mücadelemiz, geri dönüşlerdeki titizliğimiz esnafımıza daha faydalı hizmet edebilmek için. İnşallah sayenizde böyle giderse kooperatifler arasında Türkiye genelinde birinci oluruz.”dedi.

4 yıllığına yeni yönetim belirlendi

Başkan Yiğiner’in konuşmasının ardından Denetim Kurulu Raporu ile Bilanço ve Gelir-Gider Raporu okunarak, ortakların müzakeresine açıldı. Ardından, Yönetim Kurulunun Yıllık Çalışma Raporu, Denetim Kurulu Raporu ve Bilanço Gelir-Gider Raporu ayrı ayrı oylanıp oybirliği ile kabul ve ibra edildi. 2017 Yılı Tahmini Bütçenin okunması, müzakeresi ve kabulü işlemi gerçekleştirildi. Gündem maddelerinin tek tek görüşülerek karara bağlandığı genel kurulda 4 yıllığına Yönetim Kurulu ile Bölge Birliği Temsilcisi seçimleri yapıldı. Çalışma bölgesi sadece Ankara merkez olan kooperatifin bakanlıktan gerekli izinlerin alınması ile Ankara Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisinde kredi verebilecek olmasına ilişkin madde de oy birliği ile kabul edildi.  Yapılan oylama sonrası kooperatifi 4 yıl süreyle yönetecek yeni yönetim kurulu şu isimlerden oluştu: Asıl Üyeler: Mehmet Yiğiner, Zekerya Murat, Fikri Katar, Özkan Ünal, Abdullah Kocaoğlu. Yedek Üyeler: Bayram Gökdemir, Aydın Aydın, Olcay Yılmaz, İsmail Çiçek, İrfan Özgen.  Bölge Birliği Üst Kurul Temsilcileri de şu isimlerden oluştu: Asıl Üyeler: Mehmet Yiğiner, Zekerya Murat, Fikri Katar, Levent Yıldız, Özkan Ünal. Yedek Üyeler: Abdullah Kocaoğlu, Aydın Aydın, Işıl Doruk, Bayram Gökdemir, Hasan Koç.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.