DOLAR 9,61531.08%
EURO 11,23671.02%
ALTIN 553,381,55
BITCOIN 579513-3,70%
Ankara
18°

AÇIK

05:51

İMSAK'A KALAN SÜRE

Toplu’dan İstihdam Çağrısı

ABONE OL
24 Şubat 2017 13:12
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ekonomik milli seferberlik kapsamında iş dünyasına bulunduğu destek çağrısına Polatlı’dan ilk destek Polatlı Ticaret Borsasından geldi.

TOBB tarafından geçtiğimiz hafta organize edilen Türkiye Ekonomi Şurasında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başlattığı ekonomik milli seferberlik kapsamında iş dünyasına seferberliğe destek olma çağrısında bulunmuştu. Polatlı’dan ilk destek açıklaması Polatlı Ticaret Borsasından geldi. Bu çağrıya kayıtsız kalamayacaklarını belirten Başkan Toplu, dün düzenlediği basın toplantısında, istihdam seferberliğine katkı sağlamak amacıyla istihdam edilen personelin %10’u oranında personel alımı gerçekleştireceklerini açıkladı. Başkan Toplu ayrıca kendisinin ve yönetim kurulu üyelerinin özel işyerlerinde de %5 ile %10 arası istihdam yaratarak katkı sunduklarını söyledi. Başkan Toplu, Polatlı’daki iş adamlarını ve sivil toplum kuruluşlarını bu seferberliğe destek olmaya çağırdı. Cumhurbaşkanının Çağrısına Polatlı Ticaret Borsasından Destek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ekonomik milli seferberlik kapsamında iş dünyasına bulunduğu destek çağrısına Polatlı’dan ilk destek Polatlı Ticaret Borsasından geldi.

TOBB tarafından geçtiğimiz hafta organize edilen Türkiye Ekonomi Şurasında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başlattığı ekonomik milli seferberlik kapsamında iş dünyasına seferberliğe destek olma çağrısında bulunmuştu. Polatlı Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Yahya Toplu, dün yönetim kurulu üyelerinin de katılımı ile borsa binasında konuya ilişkin basın toplantısı düzenledi. Polatlı’dan ilk destek açıklaması Polatlı Ticaret Borsasından geldi. Bu çağrıya kayıtsız kalamayacaklarını belirten Başkan Toplu, dün düzenlediği basın toplantısında, istihdam seferberliğine katkı sağlamak amacıyla istihdam edilen personelin %10’u oranında personel alımı gerçekleştireceklerini açıkladı. Başkan Toplu ayrıca kendisinin ve yönetim kurulu üyelerinin özel işyerlerinde de %5 ile %10 arası istihdam yaratarak katkı sunduklarını söyledi. Başkan Toplu, Polatlı’daki iş adamlarını ve sivil toplum kuruluşlarını bu seferberliğe destek olmaya çağırdı.

“Herkes en az 1 kişi alırsa, sanırım işsiz kalmaz”

İstihdam seferberliğine üyelerine de davet eden Başkan Toplu, konuya ilişkin yaptığı açıklamada; “Burada temel hedef istihdamı %5 artırmaktır. Biz de bu ekonomik seferberliğe Polatlı olarak katkı sağlayalım istedik. Biz bunu başlattık, Polatlı’daki tüm tüccarımızı, sanayicimizi, odalarımızı, meslek kuruluşlarımızı ekonomik seferberliğe katkı sunmaya çağırıyorum. Bununla ilgili önümüzdeki günlerde de çeşitli kurumlarla istişarelerde bulunacağız. 30 Mart tarihinde kadar destek sunacak firmalar alacakları sayıyı belli etsinler. Herkes en az 1 kişi alırsa, sanırım işsiz kalmaz. Üyelerimizle görüşmelere başladık. Onlar da mutlaka destek vereceklerdir. Öncelikle basın aracılığıyla kamuoyuna duyurmak istedik. Polatlı’daki istihdamı artırmalıyız ki Polatlı büyüsün. 10 yıl sonra nasıl bir Polatlı bekliyoruz, bunu bir düşünmemiz lazım.”dedi.

“Polatlı’nın üniversiteleşmesi olmazsa olmazımızdır”

İstihdam konusunun ardından Polatlı’nın gelişimi için yapılması gerekenlere değinen Başkan Toplu, askeri birliklerin Polatlı’ya gelişi ve Polatlı Üniversitesi hakkında konuştu. Toplu; “Askeri Birliklerin ben geleceğine hala inanıyorum. Polatlılı işadamlarının, siyasetçilerin buna inanması lazım. İkincisi ise Polatlı Üniversitesi ile hem eğitim hem de gelir seviyesi yüksek bir istihdam yaratılacaktı. Eğer Polatlı Üniversitesi Kurulacaksa fakülte binasını yapmaya hazırız dedik ve demeye devam ediyoruz. Gerekirse üç değil beş fakülte binası yaparız, yeter ki siyasi irade buna olur versin. Bu konuya sadece ekonomik olarak bakmamak lazım. Bizim de birçok konuda üniversitelerle çalışmamız lazım, sertifikalı tohum üretenler Ziraat Fakültesi ile çalışmaları lazım. Polatlı’da bir Ziraat Fakültesi olsaydı fena mı olurdu? Polatlı’nın üniversiteleşmesi olmazsa olmazımızdır. Polatlı, askeri birlikler konusunda da hiçbir siyasi ayrım yapmadan çalışmalı. Üniversite konusunda da bunu 2023 olarak belirlemelidir. Bina yapmak burada bu yatırımın %10’u bile değildir. Biz yönetim kurulu arkadaşlarımızla birlikte her zaman bu konuda destek vermeye hazırız.”dedi.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.