DOLAR 9,26200.91%
EURO 10,79210.69%
ALTIN 525,89-0,78
BITCOIN 564355-0,26%
Ankara
14°

HAFİF YAĞMUR

02:00

YATSI'YA KALAN SÜRE

Ülkü Ocakları, Ülkücü Şehidi Andı

ABONE OL
22 Şubat 2017 10:54
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Polatlı Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Hasan Karal, Ülkücü Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun Şahadeti’nin 2.Yıldönümü münasebetiyle Kurtuluş mahallesi camiinde akşam namazından sonra mevlid-i şerif okutuldu.

Polatlı Ülkü Ocakları, Ege Üniversitesi’nde yaşan olaylarda şehit olan Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun ölümünün 2.yıl dönümü nedeniyle mevlid-i şerif okuttu. Gerçekleştirilen mevlid programından önce Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun şehadetinin 2.yıldönümü münasebetiyle Polatlı Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı’nda ülkücü gençlere ”Tarih okurken Tarih yazan Yiğit, Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu” adlı seminer verildi.

Karal; “Bu kahpeliği asla unutmayacağız”

Polatlı Ülkü Ocakları, Ege Üniversitesi’nde yaşan olaylarda şehit olan Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun ölümünün 2.yıl dönümü nedeniyle mevlid-i şerif okuttu.
Polatlı Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Hasan Karal, Ülkücü Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun Şahadeti’nin 2.Yıldönümü münasebetiyle Kurtuluş mahallesi camiinde akşam namazından sonra mevlid-i şerif okutuldu. Polatlı Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından akşam namazı sonrası Kurtuluş Mahallesi camiinde, ülkücü şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu nazarında tüm şehitlerimiz için gerçekleştirilen mevlid programına Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, MHP İlçe Başkanı Gürsel Bilgiç ve yönetim kurulu üyeleri, çok sayıda Polatlılı vatandaş ve cami cemaati katıldı. Gerçekleştirilen mevlid programından önce Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun şehadetinin 2.yıldönümü münasebetiyle Polatlı Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı’nda ülkücü gençlere ”Tarih okurken Tarih yazan Yiğit, Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu” adlı seminer verildi. Akşam namazını birlikte kılan Polatlı Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı üyeleri, akşam namazının  ardından okutulan mevlid-i şerifin akabinde cami cemaatine ve programa katılanlara ikramda bulundular.
“Henüz hayatının baharında bir millet sevdalısı fidanımızı katlettiler”
Polatlı Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Hasan Karal, program sonrasında yaptığı basın açıklamasında; “Üniversite kampüslerine yuvalanmış eli kanlı teröristler gencecik bir evladımızı, kalbi vatan aşkıyla çarpan bir Ülküdaşımızı, henüz hayatının baharında bir millet sevdalısı fidanımızı katletmiştir. Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi öğrencisi Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun PKK’lı caniler tarafından bıçaklanarak hunharca şehit edilmesi hepimizin yüreğini alev alev yakmıştır. Öfkemiz dağ gibi, durum çok ciddi, tehdit çok büyük, kederimiz tahammül edilemeyecek boyuttadır. Şımartılan, her türlü küstahlığına göz yumulan bölücü terör örgütü şehirlerde, sokaklarda ve okullarda kin kusmayı sürdürmektedir. Şeref yoksunu bölücüler, üniversitelerde  Milliyetçi-Ülkücü gençleri hedef almaktadırlar. Ege Üniversitesi’nde süren bölücü tehdide rağmen emniyet tedbirlerini almayan, Ülküdaşımızın ağır yaralanmasından sonra ambulansın zamanında gelmesini sağlamayan veya sağlayamayan kim varsa akan kanda payı vardır. Sorumlular mutlaka mahşer gününde ve adalet önünde hesap vereceklerdir.”ifadelerini kullandı.

“Bu kahpeliği asla unutmayacağız”

Başkan Karal, açıklamasının devamında; “Terör örgütü aklını başına almalı, ateşle daha fazla oynamamalı, önümüze derin çukurlar kazmaktan acilen vazgeçmelidir. Kahrımız ve celalimiz devasadır, konu vatan ve millet esenliği olunca gözümüzü daldan budaktan esirgemeyeceğimizi herkes bilmektedir. Bu kahpe saldırının derhal aydınlatılması, bedbaht faillerinin hemen bulunması gerekmektedir. Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun şehadetinin üstünden iki yıl geçmesine rağmen hukuk önünde bu olay hala açıklığa kavuşturulamamıştır. Ülkücüler için bıçak kemiğe dayanmış, içimizin kanlarını akıttığımız bardak ise taşmıştır. Bu kahpeliği asla unutmayacağız. Kimse sabırlı oluşumuzu uysal olduğumuz şeklinde yorumlamamalıdır. Şu asla unutulmamalıdır ki: Ülkenin bekası ve selameti için sabır ve sükutu şiar edinen Ülkücüler, fırtına öncesi sessizliği de daima içlerinde barındırmaktadırlar! Can verdiğimiz gibi canımızı korumasını da elbette biliriz!”dedi.

Önlem alınmamasının sebebi nedir?

Başkan Karal, açıklamasının sonunda; “Üniversite yönetimine ve İzmir Emniyet Müdürlüğüne, üniversitedeki ülkücü gençlere yönelik yapılan saldırılar hakkında defalarca kez bilgi verilmesine rağmen önlem alınmamasının sebebi nedir? Önlem almayan üniversite yönetimi de bu cinayetin suç ortağıdır. Terör örgütü uzantılarına sözde mahkeme kuracak kadar yüz veren, kampüslerin terör kampı haline getirilmesine izin verenler, ilelebet terör örgütü ile aynı damgayı taşıyacak ve Türk Milleti’nin öfkesinden kurtulamayacaklardır. Hainler, Türk Milliyetçileri’nin tavizsiz duruşu karşısında şüphesiz hüsrana uğrayacaklardır. Türk Milleti bu elim hadisenin acısını içine atmayacak, hesabını eli kanlı canilerden ve ihanet ortaklarından mutlaka soracaktır. Ülküdaşımız, şehidimiz, Yusuf yüzlümüz Fırat Yılmaz Çakıroğlu’na Fatihalarla Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyor, Ailesine, sevenlerine, Milliyetçi-Ülkücü Hareket’e sabırlar niyaz ediyorum. Yüce Türk Milletinin Başı Sağ olsun!”ifadelerine yer verdi.

 

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.