DOLAR 8,6353-0.22%
EURO 10,15530.21%
ALTIN 491,49-0,07
BITCOIN 3840124,88%
Ankara
13°

HAFİF YAĞMUR

13:02

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Aydın’dan yardım kartları açıklaması

ABONE OL
14 Şubat 2017 12:12
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Polatlı Terziler Konfeksiyoncular ve Tuhafiyeciler Esnaf Odası Başkanı Ali Aydın, geçtiğimiz hafta Polatlı’da ciddi bir gündem oluşturan ve Suriyeli mültecilere yönelik yapılan yardımların siyasi parti yandaş esnaf kuruluşlarınca dağıtılması yönündeki iddialar sebebiyle bir açıklama yaptı.

Mültecilere yardım yapan kuruluşun temsilcilerinin de Polatlı’ya gelerek bu iddialara yanıt verdiğini hatırlatan Polatlı Terziler Konfeksiyoncular ve Tuhafiyeciler Esnaf Odası Başkanı Ali Aydın; “Bu konuda son dönemde oda üyesi esnaflarımızın bizlere sıkıntılarını iletmesi üzerine bir açıklama yapma gereği duyduk.”dedi.

Aydın: “Tedarik edecek kurumların bilgisi keşke bizden istenseydi”

Polatlı Terziler Konfeksiyoncular ve Tuhafiyeciler Esnaf Odası Başkanı Ali Aydın, Suriyeli mültecilere yönelik yapılan yardımlar hakkında basın açıklamasında bulundu.

Polatlı Terziler Konfeksiyoncular ve Tuhafiyeciler Esnaf Odası Başkanı Ali Aydın, geçtiğimiz hafta Polatlı’da ciddi bir gündem oluşturan ve Suriyeli mültecilere yönelik yapılan yardımların siyasi parti yandaş esnaf kuruluşlarınca dağıtılması yönündeki iddialar sebebiyle bir açıklama yaptı. Mültecilere yardım yapan kuruluşun temsilcilerinin de Polatlı’ya gelerek bu iddialara yanıt verdiğini hatırlatan Polatlı Terziler Konfeksiyoncular ve Tuhafiyeciler Esnaf Odası Başkanı Ali Aydın; “Bu konuda son dönemde oda üyesi esnaflarımızın bizlere sıkıntılarını iletmesi üzerine bir açıklama yapma gereği duyduk. Suriyeli mültecilere yönelik yapılan bu yardımlara ilişkin ne oda başkanı olarak benim ne de yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımın haberi yoktur. Tamamen bizim dışımızda gelişen ve yardımın yapılmasına yönelik herhangi bir şekilde bizimle bağlantıya geçilmemiştir. Doğal olarak, yardımı yapan kuruluş ilçeye gelerek pek çok firma ile görüşmüş ve yetkililer bu yardım çeklerini uzlaşıya vardıkları firmalardan alışveriş yapılması hususunda karar almıştır. Burada bazı söylemlerden duyduğumuz rahatsızlığı dile getirmek istiyorum. Elbette burada bir yardım söz konusudur ve bu yardım konusunda bizlerle herhangi bir diyalog kurulmaması sebebiyle, oda olarak bunda herhangi bir dahlimiz olmamıştır. Ancak şunu belirtmek isterim, keşke bu mültecilere yönelik yardım konusunda Polatlı’da bu yardımların tedarik edilebileceği kurumların bilgisi bizden istenmiş olsaydı. Elbette bu bir hata değildir. Sadece izlenen yol haritasına yönelik bir öneri olarak kabul edilmelidir” dedi.

“Bizim yönetim anlayışımızda asla ayrımcılık ya da adaletsizlik yoktur”

Polatlı Terziler Konfeksiyoncular ve Tuhafiyeciler Esnaf Odası Başkanı Ali Aydın, açıklamasında; “Gündemi epeyce bi süre meşgul eden mültecilere yönelik yardım konusunda, yardımlara ön ayak olan kuruluşun yetkilisinin Polatlı’ya gelerek, temaslarda ve ziyaretlerde bulunmasıyla olayın gerçek yüzü de anlaşılmıştır. Bu beraberinde esnaflarımızı ve doğal olarak kamuoyunu da doğru bilgilendirilmek hususunda rahatlatmıştır. Oda üyelerimiz her zaman müsterih olsunlar. Bizim yönetim anlayışımızda asla ayrımcılık ya da adaletsizlik yoktur. Eğer bu konuda bizimle herhangi bir irtibata geçilmiş olsaydı, biz bunu tüm üyelerimizle ve esnaflarımızla paylaşırdık. Bundan kimsenin şüphesi olmasın” ifadelerini kullandı.

 

 

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.