DOLAR 9,5885-0.17%
EURO 11,1447-0.46%
ALTIN 556,760,60
BITCOIN 6015091,63%
Ankara
10°

AÇIK

05:54

İMSAK'A KALAN SÜRE

Keskin; “Referandumdan Hayır Çıkacak”

ABONE OL
10 Şubat 2017 10:24
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhuriyet Halk Partisi Ankara İl Başkanı Adnan Keskin, dün Polatlı’ya gelerek referandum süreci hakkında açıklamalarda bulundu.

Cumhuriyet Halk Partisi Ankara İl Başkanı Adnan Keskin, dün CHP İlçe Örgütünü ziyaret etti, ziyaretin gündemi anayasa değişikliği referandumu oldu. İl Başkanı Keskin, CHP İlçe Başkanı Selami Ovacık ve diğer partililerle görüşerek, anayasa değişikliği referandumu hakkında ayrıntılı bilgi verdi. Keskin, yaptığı açıklamada “Referandumdan hayır çıkacak” dedi. Keskin, hükümete ve Milliyetçi Hareket Partisine de seslendi.

İl Başkanından Referandum Açıklaması

Cumhuriyet Halk Partisi Ankara İl Başkanı Adnan Keskin, dün Polatlı’ya gelerek referandum süreci hakkında açıklamalarda bulundu.

Cumhuriyet Halk Partisi Ankara İl Başkanı Adnan Keskin, dün CHP İlçe Örgütünü ziyaret etti, ziyaretin gündemi anayasa değişikliği referandumu oldu. İl Başkanı Keskin, CHP İlçe Başkanı Selami Ovacık ve diğer partililerle görüşerek, anayasa değişikliği referandumu hakkında ayrıntılı bilgi verdi. Keskin, CHP İlçe Binasında yaptığı açıklamada; “Yaklaşık 95 yıl sonra Türkiye Cumhuriyeti’nin önüne Türkiye Cumhuriyetinin yıllardır kazanmış olduğu demokrasiye yakışmayan, özgürlüklere yakışmayan, hakka ve hukuka yakışmayan bir yöntemle bir anayasa değişikliği dayatıldı. AKP iktidarı ve sadece Milliyetçi Hareket Partisinin de Yönetim kadrosu anlaşarak tabanını buradan tenziye ediyorum. AKP’nin oyununa ciddi bir şekilde gelindiğine inanıyoruz. Türkiye Cumhuriyetinin kaderiyle oynanacak bir proje yapıldı. Türkiye Cumhuriyeti bir referandumla, Cumhuriyetin temel değerlerini, rejimin değiştirileceği bir referandumla baş başa kaldık. Halkın bunu, tek adam rejimini kabul etmesi mümkün değil. Türk halkı demokrasiye inandı, seçimlere inandı, istediği vekili seçmeye inandı, istediği Belediye Başkanını istediği Belediye meclisini, sandıklarla, bayraklarla, Türk bayraklarıyla kendi siyasi partilerinin bayraklara giderek seçmeye alıştı. Cumhurbaşkanı istediği kadar Cumhurbaşkanı Yardımcısı atayacak. Cumhurbaşkanının atayacağı Başkan yardımcıları ile ilgili herhangi bir kriter yok. Atayacağı bu adam bu şahıs üniversite mezunu olabilir diye bir kriter yok,  Lise mezunu olabilir diye bir kriter yok. Okuma yazması var mı diye bir kriter yok. Düşünebiliyor musunuz seçmediğiniz bir insan Türkiye Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanını başkanı temsil edecek ve hükmedecek.”dedi.

“Bu; Saddam, Kaddafi, Esad rejimidir”

Keskin, açıklamasını şu sözlerle sürdürdü; “Böyle bir şeyi Türkiye demokrasisi değil dünyanın hiçbir demokrasisi kabul edemez. Bu, Saddam rejimi, Kaddafi rejimi, Esad rejiminin bire bir aynısıdır. Yani devleti parti devleti yapma projesidir.  Şuan Türkiye Cumhuriyeti Devletini parti devleti yapma konusunda yapılmış büyük bir çalışmadır. Bunun dışında kendisi içinde çok büyük çelişkileri var. 18 yaş koyuyorsunuz, askerlikle ilişkinizin olmaması gerekiyor diyorsunuz ya 18 yaşındaki çocuğun askerlikle ilişkisinin olmamasının ihtimali var mı? İkincisi altı yüz Milletvekili. Siz bugüne kadar mecliste iki yüz Milletvekili gördünüz mü arkadaşlar? Niye altı yüz Milletvekili? Halkın önüne neyi getirmeye çalışıyorsunuz? Biz size kaç tane Milletvekili vereceğiz diye kimlerle pazarlık masasına oturdunuz? Bu ilave Milletvekilinin maliyeti var Devlete. Biz açıkladık resmi rakamları. Yüz seksen milyon lira bu maliyeti bize neden yüklüyorsunuz. Onların maaşlarını biz veriyoruz, siz veriyorsunuz, emekliler veriyor. Öğrenciler veriyor, herkes veriyor. Nasıl veriyor öğrenci gidiyor bir defter alıyor bir kalem alıyor onun KDV sinden Milletvekili maaşını ödüyor. Mecbur mu daha elli tane daha Milletvekiline. Buna benzer anayasanın elle tutulur hiçbir yanı yok.”

“Yönetim Kurulu Başkanlığına getirdikleri adama bakın bi Allahınızı severseniz”

Keskin, açıklamasının devamında; “Yargıtay’ı siz atayacaksınız, Danıştay’ı siz atayacaksınız, anayasa mahkemesi yönetimini siz atayacaksınız, başkanını siz atayacaksınız, rektörleri atayacaksınız, denetiminiz olmayacak. Bütün bankaları fona devrettiler. Türkiye’de para eden her şeyi PTT’yi, Ziraat Bankasını, Halk Bankasını devrettiler. Siz bunu devredin diyebilirsiniz yani devlet kontrolünü alıyoruz diyebilirsiniz. Ama Yönetim Kurulu Başkanlığına getirdikleri adama bakın bi Allahınızı severseniz. El koydukları arpalıkları arkadaşlar denetim dışına çıkardılar. Denetime tabi değiller. Eskiden Ziraat Bankası gelirdi yıl sonunda kamu bankası olduğu için Türkiye Büyük Millet Meclisi komisyonlara gelirdi raporlarını verirdi biz şunu bunu yaptık. Şimdi denetim dışına çıkardılar. Yani şu anlama geliyor. Gittiler bir şâhısa yüz milyon lira kredi verdiler.  O kredi battı. Siz bu kredi neden battı diye soramayacaksınız, bu kredinin teminatını aldınız mı diye soramayacaksınız. Bu krediyi ne amaçla ona verdiniz diye soramayacaksınız. Tam anlamıyla kendi sermayelerini işte parti devleti kurma çalışmalarını buradan anlıyorum. Çok büyük bir farkla bu referandumdan hayır çıkacak. Evet çıkarsa ne olacak diye o soruyu soruyorlar ya ben hükümete sesleniyorum ve Milliyetçi Hareket Partisine sesleniyorum. Milliyetçi Hareket Partisinin tabanı yine tenzih ediyorum üst yönetimine sesleniyorum. Bu referandumdan hayır çıkarsa Sayın Devlet Bahçeli ile Sayın Tayyip Erdoğan ne olacak çok merak ediyorum. Ve bu referandumdan hayır çıkacak.”ifadelerini kullandı.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.