DOLAR 9,2538-0.46%
EURO 10,7799-0.47%
ALTIN 531,310,52
BITCOIN 5960802,15%
Ankara
14°

AZ BULUTLU

18:24

AKŞAM'A KALAN SÜRE

Eğitiminde 2. Tur Başladı

ABONE OL
10 Şubat 2017 09:33
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Polatlı İlçe Teşkilatı, Büyükşehir meclis üyesi, kalite yönetim uzmanı Mahir Özel tarafından Polatlılı Kadınlara “kişisel gelişim ve etkili iletişim” eğitimlerini sürdürüyor.

Beden dili ve davranış biçimleri, stres yönetimi, Türkçeyi kullanma sanatı, bilim ve akıl yolun da düşünme, Türk toplumunda ve İslam dünyasında kadının yeri ve kadın hareketleri gibi konuların işlendiği eğitimler de; “Demokrasiyi özümsemiş bireylerle bilgi toplumu oluşturup, ilim üretmek ilkesiyle mücadele etmedikçe Paryalar Ligi’nden kurtuluşunuz yoktur” tezi önde tutuluyor. MHP Polatlı İlçe Teşkilatı Toplantı Salonunda gerçekleştirilen seminerlere katılan hanımlar,  eğitimleri çok faydalı bularak, öğrendiklerinin hemen tümünü hayata bire bir uyguladıklarını ve tatbik ettiklerini ifade ederek teşekkür ettiler. Eğitimlere ilişkin bilgi veren Özel; “Medeniyetin Türk tarihiyle başladığını ve Türklerin tarih yazan değil tarih yapan yegâne millet olduğunu biliyoruz; Çöküşten çıkış yolunun: Türk ve İslam aydınlanmasının olduğunu, Türk ve İslam coğrafyasında yaşayan bireylerin, siyasal alanda sağlam demokrasi kültürü ile donanıp, toplumsal olarak aklı ve sağduyuyu öne alarak bilgi toplumu oluşturarak ilim üretmek dışında kurtuluş çaresi yoktur. Özetle çıkış yolu,  dünya paryalar liginden kurtuluş yolunda gerek şart budur, düşüncesi işleniyor. Sağlam demokrasi kültürü olmazsa olmaz şarttır. Bireyler: toplumsal yada bireysel özgürlüğü ve öz güveni ancak ve ancak özgür toplumsal ortamda sağlarlar. Özgün ve bilimsel düşünceler ve ürünler, üretimler de ancak böylesi şartlarda oluşan fertlerden çıkar.  Geçmişte bire bir örneğini gördüğümüz, Farabiler, İbni Sinalar örneğin de olduğu gibi. Türk ve İslam coğrafyası: İslam aydınlanmasının yaşadığı 9. 10 ve 11’inci yüzyılı içine alan üç yüz sene için de bunu başarmış dünya bilim liglerin de daima liderliği taşımıştır. Türk İslam Dünyasının ilim üretip Cihan’da öncü olmasının en güzel ve çarpıcı örneği budur teması öne alınıyor.”dedi.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.