DOLAR 9,26200.91%
EURO 10,79210.69%
ALTIN 525,89-0,78
BITCOIN 5739065,25%
Ankara
15°

HAFİF YAĞMUR

12:55

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Polatlı’da bir ilk, Okullara Bilardo masaları kuruldu…

ABONE OL
8 Şubat 2017 09:03
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yıldızkaya’dan Bilardo Projesine Destek

Geçtiğimiz yıl İlçemizde İmam Hatip Lisesinde 150 öğrenci ile hayata geçirilen liselerde Bilardo Eğitimi  projesi, bu yılda İlçe Eğitim Müdürlüğünce belirlenen dört okula bilardo masası kurularak daha yaygın şekle getirildi.

11 Ekim 2016’da Polatlı’yı ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakçı,Liselerde  Bilardo Eğitimi  Projesinin devam etmesi yönünde olumlu bir yaklaşım göstermiş, İlçe Eğitim Müdürlüğü de bu yönde çalışmaları yoğunlaştırmıştı.Bu kapsamda  Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, Polatlı’da İlçe Eğitim Müdürlüğünce belirlenen dört okula, öğrencilerin bilardo sporunu yapabilmesi için birer bilardo masası hediye etti. Polatlı’da geride bıraktığımız yarı yıl  tatilinde, İmam Hatip Anadolu  Lisesi, Duatepe Anadolu Lisesi ve TOBB Fen Lisesine ayrıca İMKB ortaokuluna bilardo masaları kuruldu. Polatlı’da bir ilk, 4 Okula Bilardo masası

Geçtiğimiz yıl İlçemizde hayata geçirilen liselerde Bilardo Eğitimi  projesi, bu yılda dört okula bilardo masası kurularak daha yaygın şekle getirildi. Artık öğrenciler okullarında ücretsiz bilardo oynayabilecek.

11 Ekim 2016’da Polatlı’yı ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakçı,Liselerde  Bilardo Eğitimi  Projesinin devam etmesi yönünde olumlu bir yaklaşım göstermiş, İlçe Eğitim Müdürlüğü de bu yönde çalışmaları yoğunlaştırmıştı.Bu kapsamda  Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, Polatlı’da İlçe Eğitim Müdürlüğünce belirlenen dört okula, öğrenciler için bilardo sporunu yapabilmesi için birer bilardo masası hediye etti. Bu proje kapsamında okullara kurulan masaların temini ve kurulması, top, ıstaka çuha masraflarını  Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya karşıladı.

Bilindiği gibi , 2016 yılında Polatlıda ilk kez Polatlı Kaymakamlığı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı   Polatlı Halk Eğitim Merkezi uhdesinde açılan bilardo kursu ile  yirmiye yakın öğretmene Bilardo eğitim sertifikası verilmişti.  Daha sonra Liselerde Bilardo projesi kapsamında  Polatlı İmam Hatip Lisesinde çeşitli liselerden öğrencinin katılımı ile 150 kişilik bilardo kursu açılmış, bu kurs yaklaşık iki ay devam etmişti. Bilindiği gibi bu projeye destek için Dünya Artistik Bilardo Şampiyonu Hacı Arap Yaman’da Polatlı’ya gelmiş, öğrencilere unutulmaz bir bilardo gösterisi yapmıştı.Bu açılışa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve tüm okul müdürleri de katılmıştı.

İl Milli Eğitim Müdüründen Projeye destek

11 Ekim 2016’da Polatlı’yı ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakçı, Bilardo Eğitimi  Proje sorumlusu Türkiye Bilardo Federasyonu 2. Kademe Bilardo Antrenörü Mehmet Işık’ın konuya ilişkin bilgilendirmesini  dinledikten sonra Polatlı’da okullara bilardo masası kurulmasının ve bu sporun geliştirilmesinin  uygun olacağını ifade etmiş ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne gerekli çalışmaların sürdürülmesini dile getirmişti. İşte bu gelişmeler paralelinde Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya’nın maddi ve Polatlı Belediyesinin araç nakliye ve personel desteği ile  Polatlı İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Can Kılıç tarafından belirlenen üç lise ve bir ortaokula  bilardo masaları kuruldu.

Polatlı’da Sömestr tatilinde, İmam Hatip Anadolu  Lisesi, Duatepe Anadolu Lisesi ve TOBB Fen Lisesine ayrıca İMKB ortaokuluna bilardo masaları kuruldu ve bu sporun gerektirdiği ıstaka, top ve tebeşir vb. malzemelerde masalarla birlikte okul yetkililerine teslim edildi. Bu proje kapsamında okullara kurulan masaların temini ve kurulması, top, ıstaka çuha masraflarını  Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya karşıladı.

Işık’tan konuya ilişkin açıklama

Türkiye Bilardo Federasyonu 2. Kademe Bilardo Antrenörü ve Polatlı Belediyespor Bilardo Antrenörü Mehmet Işık,”Geçen yıl Polatlı Kaymakamlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde bir dizi bilardo eğitim ve kurs çalışmaları yaptık. Özellikle okullarımızda bu sporun yaygınlaştırılması, öğrencilerin ders saatleri dışında boş zamanlarında ücretsiz olarak bu sporu yapabilmeleri, ayrıca okullar arası sportif etkinliklerde de yer alabilmesi hedefli okullarımıza bilardo masası koymak için İl Milli Eğitim Müdürümüz Vefa Bardakçı ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ali Can Kılıç’ın olurları ile bir çalışma yaptık. Bu masaların temini ve kurulması, malzemelerinin de sağlanması için para desteğini Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya üstlendi ve okullarımıza bu masaları hediye etti.

Önümüzdeki dönemde Polatlı Halk Eğitim Merkezi programı içinde Türkiye Bilardo Federasyonu eğitim esasları ile öğrencilerimize tekrar Bilardo kursu, Federasyonumuz ve  İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü –İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü koordinesi ile resmi kurallara uygun başlangıçta üç lisemizde okul bilardo takımları kurarak okullar arası Bilardo yarışmaları düzenlemek şeklinde etkinlikler planlıyoruz. Hedefimiz okullarımızdaki öğrencilere bu sporu tanıtmak ve onlara okullarında ücretsiz bilardo oynama olanağı sağlamaktır.Tüm bu faaliyetler, önceki uygulamalarda olduğu gibi  ders dışı saatlerde gerçekleştirilecektir.” dedi.

 

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.