DOLAR 8,56080.08%
EURO 10,11410.05%
ALTIN 495,670,29
BITCOIN 324102-1,73%
Ankara
28°

AÇIK

20:33

AKŞAM'A KALAN SÜRE

Firma yetkilisi CHP ile görüştü

ABONE OL
8 Şubat 2017 08:57
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Suriyeli Yardım Kartları ile ilgili firma; Nagis Bilişim Danışmanlık Ltd. Şti. firmasından yetkili İsmail Koca, dün Polatlı’ya gelerek CHP İlçe Başkanı Selami Ovacık ile görüştü.

Avrupa Birliği, Türkiye’deki mülteciler için öngördüğü 348 milyon euro hacmindeki en büyük yardım kampanyasını geçtiğimiz hafta başlatmış ve söz konusu yardım kartları Polatlı’da da dağıtılmaya başlanmıştı. Bunun ardından CHP ilçe Başkanı Selami Ovacık, yardım kartlarının harcanacağı mağazaların kayırma yolu ile seçilmiş esnaf olduğunu iddia etmiş ve bununla ilgili Ak Parti İlçe teşkilatından bir açıklama istemişti. Ak Parti İlçe Başkanı Aysel Demir, konuyla ilgili hiçbir ilgilerinin bulunmadığını, bu açıklamanın bir karalama siyaseti olduğunu söylemişti. Nagis Bilişim Danışmanlık Ltd. Şti. firma yetkilisi İsmail Koca ise geçtiğimiz gün yazılı basın açıklamasında bulunarak, insani yardım sektörüne 4 yıldır bu şekilde yazılım hizmeti sunduklarını, firmaları seçerken herhangi bir kayırma yapmadıklarını söylemişti. Firma Yetkilisi İsmail Koca, dün Polatlı’ya gelerek CHP İlçe Başkanı Selami Ovacık ile bu iddialar hakkında görüştü. Görüşme basına kapalı gerçekleşti.

“Polatlı’da 2 gün içerisinde 21 firmayla görüştük”

Dün Polatlı’ya gelerek CHP İlçe Başkanı Selami Ovacıkla görüşen Firma Yetkilisi İsmail Koca, orta noktada buluşamadıklarını söyledi. Koca, görüşme sonrası yaptığı açıklamada; “Gittiğimiz mağazalarda ürünlerin üzerinde fiyat etiketlerinin bulunması, ulaşımının kolay olması, fiyatlarının normal Pazar fiyatlarında olması gibi kriterlerimiz var. Daha sonra bu belirlenen firmalarla sahaya çıkarak görüşürüz. Bu firmalar bizimle çalışmayı kabul ederse anlaşmayı yapar gideriz. Eğer kabul etmezlerse, barkodu olmayan daha küçük işletmelere yöneliriz. Bulabildiğimiz firmalarla anlaşma yaparız. Her ürün grubundan 3 firmaya ulaştığımızda işlem tamamlanmış olur. Projemiz 2 hafta içerisinde başladı ve bitti. Burada firma seçmek için 2 günümüz vardı. Gelen arkadaşlar 2 gün içerisinde gezebilecekleri yerlere gidiyorlar ve genelde zaman kısıtlı olduğundan merkezi caddelerde çalışıyorlar, ara sokaklara girmeyebiliyorlar. Polatlı’da 2 gün içerisinde 21 firmayla görüştük, 3 tanesi ile anlaşma sağladık, sonradan arayarak başvuran firmalarla birlikte Polatlı’da 7 firma kampanyaya dahil oldu. Bu çalışmaları yaparken hiçbir siyasi parti hiçbir sivil toplum kuruluşu ile görüşmeyiz. Gideriz, çalışma koşullarımızı söyleriz, kabul eden firmaları sisteme dâhil ederiz. Polatlı’da da Türkiye genelinde de aynı işlemi yapıyoruz. Yaklaşık 650 firma ile çalışıyoruz ve bu firmaların farklı siyasi görüşlere sahip olduğuna da eminim. Bu güne kadar kimseyi kayırmadık. CHP’ye de açıklamaya çalıştığım buydu. Bu basın açıklamasını yapmadan önce bizimle görüşmelerini, bu firmaların neye göre seçildiğini öğrenmelerini isterdik.”dedi. CHP İlçe Başkanı Selami Ovacık, bu görüşme ile ilgili bir açıklamada bulunmadı.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.