DOLAR 13,71940.4%
EURO 15,56840.18%
ALTIN 786,210,93
BITCOIN 725017-6,49%
Ankara

KAPALI

06:32

İMSAK'A KALAN SÜRE

Yardım kartları ile ilgili yeni gelişme

ABONE OL
6 Şubat 2017 10:12
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Suriyeli yardım kartlarıyla ilgili seçilen giyim firmalarına ilişkinin CHP İlçe Başkanı Selami Ovacık’ın sorularına yanıt, bilişim firmasından geldi.

Nagis Bilişim Danışmanlık Ltd. Şti. firma yetkilisi İsmail Koca, konuya ilişkin yaptığı yazılı açıklamada insani yardım sektörüne yazılım hizmeti sunduklarını belirtti. Koca; “Türkiye genelinde birçok il ve ilçe merkezinde ürün tedariği sağlayan 400’den fazla yerel ve ulusal firma ile çalışmaktayız. Çalışmalarımızda hiç bir koşulda, din, ırk, cinsiyet, siyasi görüş, memleket ayırımı gözetmeksizin çalışma koşullarımızı kabul eden ve firma düzeni kartlarımızdan faydalanan ailelere sağlık şekilde ürün ve hizmet sağlayabilecek firmalara eşit ve adil bir yöntem ile titizlikle yürütülmektedir. Bütün çalışma süreçlerimiz şeffaftır ve ilgili her kuruluşun incelemesine açıktır. Firma seçimlerinde prensiplerimiz açık ve nettir. Yürüttüğümüz her projede toplumun en dezavantajlı grubu olan Suriyeli ailelerin yaşam koşullarının zorluğunun bilincinde olarak hareket ederiz ve onlara en sağlıklı ürün ve hizmeti en uygun fiyata sağlayabilecek firmalarla çalışmaya özen gösteririz. Bizim amacımız hiçbir zaman herhangi bir zümreyi kayırmak olmamış, aksine kayırmaya çalıştığımız tek zümre ülkelerindeki amansız savaştan kaçarak kendilerine bir yaşam alanı arayışında olan yoksul Suriyeli aileler olmuştur.”dedi.

“21 firmadan 18’i bizimle çalışmak istemediklerini belirtti”

Koca, Polatlı’da yürütülen açıklamaya değinerek; “Polatlı bölgesinde yürüttüğümüz Suriyeli ailelere yönelik kışlık malzeme yardımız projesini de aynı politika ve titizlikle yürütüyoruz. Ancak çeşitli basın kuruluşlarında çıkan asılsız haberlerle ilgili bu açıklamayı yapma ihtiyacı duymaktayız. Her bölgede yaptığımız gibi, proje başlamadan önce bölgenizde kışlık malzeme tedariği sağlanan firmaları ziyaret ederek proje ile ilgili kendilerine bilgi vererek çalışma koşullarımız açıkladık ve projeye dahil olmak isteyip istemediklerini sorduk. Ziyaret ettiğimiz firmalardan bir kısmı biz dinlemeyi hiç kabul etmediler. Proje ile ilgili bizi dinleyen 21 firmadan 18’i bizimle çalışmak istemediklerini belirtmiş ve bu nedenle sisteme dahil edilmemişlerdir. Açıkçası bu firmaların hiçbirinin siyasi görüşü konusunda bir bilgim yok. Hiçbir zaman kişilerin siyasi görüşlerini sormadık veya öğrenmek istemedik. Biz insani yardım sektörüne hizmet sağlayarak ticaret yapan bir firmayız, sadece ticaretimizi doğru, dürüst ve şeffaf bir şekilde yapmaya çalışıyoruz. Firma seçim süreçlerimiz ve kriterlerimiz yukarıda da belirttiğim gibi açık ve şeffaftır. İsteyen herkese bu konuda bilgilendirme yapmak bizim görevimizdir. Konu ile ilgili her kim bilgi almak isterse doğrudan tarafımla iletişime geçebilir ve bilgi talep edebilirler.”ifadelerini kullandı.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.