DOLAR 9,58990%
EURO 11,15170.04%
ALTIN 557,540,15
BITCOIN 6055071,39%
Ankara
10°

AÇIK

05:54

İMSAK'A KALAN SÜRE

Şubat ayı ilk meclisi

ABONE OL
3 Şubat 2017 10:46
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Polatlı Belediyesi 2017 yılı Şubat ayı ilk meclis toplantısı Çarşamba akşamı Belediye Meclis salonunda yapıldı.

Polatlı Belediyesi 2017 yılı Şubat ayı birinci birleşim birinci oturumu, Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya başkanlığında Çarşamba günü belediye meclis salonunda yapıldı. Seyithan Öztürk, Cemal Özalp ve Ali Koçak, mazeretleri nedeni ile toplantıya katılmadı. Meclis gündeminde 12 madde yer aldı. Bir sonraki toplantı bugün saat 18.00’de belediye meclis salonunda yapılacak.

Şubat ayının ilk toplantısı

Polatlı Belediyesi 2017 yılı Şubat ayı ilk meclis toplantısı Çarşamba akşamı Belediye Meclis salonunda yapıldı.

Polatlı Belediyesi 2017 yılı Şubat ayı birinci birleşim birinci oturumu, Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya başkanlığında Çarşamba günü belediye meclis salonunda yapıldı. Seyithan Öztürk, Cemal Özalp ve Ali Koçak, mazeretleri nedeni ile toplantıya katılmadı. Meclis gündeminde 12 madde yer aldı. Bir sonraki toplantı bugün saat 18.00’de belediye meclis salonunda yapılacak. “İptal-İhdas Kadrolar” ile ilgili konunun müzakeresi, “Üniversite Alanı ve Çevresi Uygulama İmar Planı Değişikliği Hk.” ile ilgili konunun müzakeresi, “Kuşçu Mahallesi 101 Ada 38 ve 39 Parseller (mera)” ile ilgili konunun müzakeresi, “Trafo Yeri” ile ilgili konunun müzakeresi, “Cami Yeri Tahsisi” ile ilgili konunun müzakeresi görüşülerek ilgili komisyonlara havale edildi. Sonrasında plan ve bütçe komisyonuna havale olunan; “Yetki Hk.” ile ilgili konunun müzakeresi, “Kocahacılı Mah. TCDD Kamulaştırması Hk.” ile ilgili konunun müzakeresi, Eğitim ve kültür komisyonuna havale olunan;  “Polatlı’nın Türk Tarihindeki Yerinin Araştırılması” ile ilgili müşterek önergenin müzakeresi, Çevre, sağlık ve çeşitli işler komisyonuna havale olunan;  “SMA Kas Hastalığı Konusunda Halkın Bilinçlendirilmesi” ile ilgili müşterek önergenin müzakeresi, “Sokak İsmine Azmi KÜÇÜK İsminin Verilmesi” ile ilgili müşterek önergenin müzakeresi, Engelliler komisyonuna havale olunan; “Parklarda Engelli Çocuklar için Oyun Alanları Oluşturulması” ile ilgili müşterek önergenin müzakeresi, Ulaşım komisyonuna havale olunan; “Hemzemin Geçitler için Yapılacak İşlemler” ile ilgili müşterek önergenin müzakeresi konuları yer aldı.

Şehitlik Başak parkına isim değişikliği

Gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından gündem dışı konular incelenerek bir sonraki toplantı için gündeme alındı. Gündem dışı konular arasında; madde bağımlılığı konusunda belediye ve stk’ların uyumlu çalışması, gençlere eğitim ve bilgilendirme semineri, kış aylarında Polatlı’daki hava kirliliğinin araştırılması, ilçedeki gereksiz sinyalizasyon sistemlerinin kaldırılması, soğuk havadaki yaşam şartları, mart ayında yapılan tarımsal faaliyetler, Mehmet Akif mahallesi imar planları, 1148 ada 13 parsel imar planı tadilatı, Alparslan Türkeş parkı ve hayvan pazarı inşaatı için belediye başkanına yetki verilmesi, Başak parkının adının Cem Kayalıdere parkı olarak değiştirilmesi konuları yer aldı. Bir sonraki toplantı bugün saat 18.00’de yapılacak.

 

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.