DOLAR 9,50940.04%
EURO 11,0674-0.23%
ALTIN 545,930,15
BITCOIN 600423-0,56%
Ankara
14°

AÇIK

12:54

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

OYUNCU – Köşe Yazısı

ABONE OL
31 Ocak 2017 09:15
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Her yeni gün,yeni şeyler, yeni öğretiler ile yaşam alanımıza başka  yaşamların hikayesi girer.Her yeni hikaye ile yeni  bir takım  deneyimlerimiz olur. Bu  bilgiler her defasında  bizi daha da güçlü kılar. Hayat  tecrübesi adına.

Bir güven gelir, insan bu tecrübeleriyle bakışını genişletir. Bazen bir acı olayla kazanırız, bazen güzel bir rastlantı sonucu içinde olduğumuz veya  gördüğümüzdür çok  yakınımızda  yaşanan.

Her defasında  deneme ve yanılma ile kazanabileceğimiz bilgiler toplanır, bilgi dağarcığımızda.  Bazen de çok yakınımızda olan çevremizde yaşanılan bir olay ve halden aldığımız bilgilerle donatılmışızdır .

Ben biliyorum diye başladığımız, her defasında bilemediğimiz,ne çok şey oluyor değil mi? Yaşamsal  hayatımızda ve kimlerle karşılaşıyoruz?

İşte güven tam bu noktada vuruyor, belki bizi en çok da …

İşin en garip tarafı  bu aslında .Oynanan hayat  oyununun  adını bilmiyorsanız; Saha dışında kalırsınız hep. Kimse sizi sahanın içine almaz. Kurtulamadık gitti şu boşluktan, neler olacak hayatımızda daha neler, daha kimler çıkacak karşımıza, şu yaşamak zorunda kaldığımız çıkmazdan nasıl kurtulacaktık?

Bunun tek çıkar yolu, sen kendine ne kadar güveniyorsun.Kendi problemlerini kendi hayat oyununda ne kadarıyla rol, ne kadarıyla gerçek oynuyorsun .Bence  yaşamsal sır bunda galiba  rolünü oynuyorsan., gerçeği sen biliyorsun. Gerçeği yaşıyorsan  rolünü sen yazıyorsundur.

İşte tam sırası  geldi diyeyim. Sen kendine güvendiğin ve inandığın kadar gerçek  ,inanmadıkların kadar da rolsün

Her bir bireyin güven dünyasında ,sen aslında kendine güvendiğin kadar var olursun .İşte sen dahi inanmadığın ve  oynadığın rollerle kapatmaya çalışıyorsan. Her türlü iletişimde bu karşıya bir o kadar eksik geçecek ve güvensizlik  sende olduğu kadar karşıda da  var olacaktır.

O yüzden ne olursa olsun, her ne yaşar  veya yaşamaya karar verirseniz.mutlaka önce siz inanın.  Maalesef toplumuzda zaten yeterince güven bunalımın asıl kaynağının, bizim oynadığımız rollerin eseri olduğunu bilerek, siz yanlış doğru demeyip kendi bilgi dünyanızdaki o kazanılmış tecrübeyi, hayat dan elde ettiğiniz  ve bir o kadarda çevrenizden etkilenip ezberlediğiniz rollerin peşine kaptırmayın kendinizi… Sadece kendinizi yaşayın  bakın göreceksiniz hayat sizi yazacak ve çevrenizdekilere kendiliğinden güven vermiş olacaksınız.

Kendinize  eksiksiz güvenin ki. Herkes sizinle oynamasın.

”Bütün Kurallara uyarsanız, Bütün eğlenceyi kaçırmış olursunuz.”Katharine Hepburn

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.