DOLAR 9,51830.17%
EURO 11,0985-0.06%
ALTIN 546,250,21
BITCOIN 6027330,27%
Ankara
14°

AÇIK

12:54

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Şoförler Odasından 2017 Projeleri

ABONE OL
27 Ocak 2017 11:12
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Polatlı Şoförler Odası Başkanı İsmail Tarhan ve Yönetim Kurulu üyeleri, dün Urfa Sofrası Konak Restoranda yerel basın mensupları ile bir araya geldi.

Polatlı Şoförler Odası Başkanı İsmail Tarhan ve yönetim kurulu üyeleri, dün Urfa Sofrası Konak Restoranda düzenlenen kahvaltıda bir araya gelerek hem geçmiş gazeteciler gününü kutladı hem de 2017 projelerine değindi. Başkan Tarhan, yaptığı konuşmada; “Polatlı’da basın sektörü son derece güçlü ve kamu adına bir denetim mekanizması gibi çalışan, şehre yön veren bir yapıda. Her kurum ve her kurumda görev yapan gazeteci arkadaşlarımızın hepsinin Polatlı’ya faydalı işler yapmak adına nasıl fedakârca çalıştığını biliyoruz. Bu nedenle sizlere ayrı ayrı teşekkür ediyorum.”ifadelerine yer verdi.

Şoförler Odası, yerel basınla bir arada

Polatlı Şoförler Odası Başkanı İsmail Tarhan ve Yönetim Kurulu üyeleri, dün Urfa Sofrası Konak Restoranda yerel basın mensupları ile bir araya geldi.

Polatlı Şoförler Odası Başkanı İsmail Tarhan ve yönetim kurulu üyeleri, dün Urfa Sofrası Konak Restoranda düzenlenen kahvaltıda bir araya gelerek hem geçmiş gazeteciler gününü kutladı hem de 2017 projelerine değindi. Başkan Tarhan, yaptığı konuşmada; “Polatlı’da basın sektörü son derece güçlü ve kamu adına bir denetim mekanizması gibi çalışan, şehre yön veren bir yapıda. Her kurum ve her kurumda görev yapan gazeteci arkadaşlarımızın hepsinin Polatlı’ya faydalı işler yapmak adına nasıl fedakârca çalıştığını biliyoruz. Bu nedenle sizlere ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Kıymetli basın mensupları, bildiğiniz gibi 2010 yılında bu göreve seçildik. Göreve geldiğimiz günden bugüne kadar uzun yıllar bir araya gelmemiş, istişareden uzak, pek çok hizmetten faydalanamayan şoför camiasını yeniden birbiriyle kaynaşmış, diyalog halinde bir aile haline getirmek için kolları sıvadık. İlk olarak hizmet binamızın 1000 üyenin üzerinde olan odamıza ve geniş bir aile olan camiamıza yakışır bir hale getirdik. Fiziki iyileştirme çalışmalarının ardından da teknolojik anlamda sistemimizi de yenileyerek her türlü işlemin hızlı bir biçimde yapılmasına olanak tanıdık. Göreve geldiğim ilk gün nasıl camiama hizmet etme heyecanım var ise, hiç abartmadan söylüyorum ilk günkü heyecanla ve istekle görevimi yürütüyorum, aslında yaptığımız pek çok hizmetimizi siz değerli basın mensuplarının aracılığıyla zaten duyurduk, anlattık.”ifadelerini kullandı.

Şoförler Odası, Polatlı’nın tanıtımına katkı sunacak

Başkan Tarhan, Polatlı’nın tanıtımı konusunda yaptıkları çalışmalar hakkında ise; “Özellikle taksici, dolmuşsu esnaflarımızın resmi işlemlerinin daha hızlı ve etkili bir biçimde yürümesi için ciddi çalışmalarımız oldu. Taksi duraklarını yenilemek, şehir içi yolcu taşımacılığı yapan araçlarımızın hem Polatlı Belediyesi’nde iken, hem de Ankara Büyükşehir Belediyesi yetkisinde iken haklarının korunması noktasında ciddi girişimlerimiz oldu ve çok şükür alnımızın akıyla bunu başardık. Milli Park projesinin şekillenmeye başlamasıyla birlikte, biz de bu projemizin altyapısını hazırlamaya başladık. İlçemize dışarıdan gelen insanların şehrimizin tarihi ve turistik değerlerinin tanıtılması için bir çalışma yapıyoruz. Odamıza sürekli olan Türkiye’nin her yerinden misafirlerimiz geliyor. Bu misafirleri kendi aracımızla Sakarya Savaşı ve Gordion topraklarında gezdirerek bu değerlerimizi tanıtacağız.”şeklinde konuştu.

Yorgun sürücüler dinlendirilecek

Başkan Tarhan, konuşmasının devamında, yoğun trafik akışında yorgun düşen sürücüler için karayolu kenarındaki bekleme parkına çekerek dinlendirip öyle yola devam etmesini sağlayacaklarını söyledi. Tarhan; “Avrupa Birliği ile Türkiye arasındaki proje destek işbirliği kapsamında ilçemizde trafik eğitiminin küçük yaşlardan itibaren başlaması için okullarımıza trafik eğitim istasyonları kurmayı düşünüyoruz. Bunun yanı sıra yetişkinlere yönelik eğitim, seminer ve bilgilendirme toplantılarını AB destekleri sayesinde yapacağız. Bu konuda projelerimiz onaylandığında ciddi bir katkı sunulacağını düşünüyorum. Pek çok büyükşehirde henüz uygulamaya başlamayan, okul, personel ve şehir içi minibüslerimizdeki kamera ve GPS uygulamasını başlattık. Pilot olarak bu kanun çıkmadan hemen önce biz zaten öğrenci servis araçlarımızda bu çalışmayı yapmış ve son derece de olumlu tepkiler almıştık.”şeklinde konuştu.

“2017 yılı bizim ve şoför camiası açısından son derece önemli bir yıl”

Tarhan, açıklamasının sonunda; “Artık ticari araç sahipleri deneyimiyle, edindiği resmi kurs ve eğitim sertifikaları ile tam donanımlı hale gelecek. Bu anlamda biz zaten son 5 yıldır şoförlerimize sürekli olarak kişisel gelişimden, psikolojik testlere, stres yönetiminden, güvenli sürüş tekniklerine kadar pek çok konuda eğitim veriyoruz. Bu yıl ulaşım sektörüne yönelik yapılacak yeniliklerden bir tanesi de, benimde içinde bulunduğum Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu tarafından düzenlenecek çalıştay ve çalıştayın ardından Ulaştırma Bakanlığının ticari araç sahiplerine ve sürücülerine yönelik yapacağı yeterlilik düzenlemesi olacak. Bu sayede her önüne gelen ticari araç kullanamayacak ve şoförlük mesleği kurumsal bir hüviyete kavuşacak.”dedi. konuşmanın ardından Başkan Tarhan, yerel basın mensuplarının sorularını cevapladı.

 

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.