DOLAR 8,8270-0.47%
EURO 10,3372-0.97%
ALTIN 496,45-0,51
BITCOIN 380061-1,30%
Ankara
23°

PARÇALI AZ BULUTLU

05:25

İMSAK'A KALAN SÜRE

Her geçen gün gelişti ve büyüdü!

ABONE OL
25 Ocak 2017 09:32
0

BEĞENDİM

ABONE OL

2010 yılından bu yana Başkanlık görevini sürdüren Esnaf Kefalet Kooperatif Başkanı Ertuğrul Kıymaz ve yönetim kurulu üyeleri, dün yerel basın mensupları ile bir araya gelerek Kooperatifin 2010 yılından bu güne kaydettiği gelişmeyi anlattı.

Polatlı Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Ertuğrul Kıymaz ve yönetim kurulu üyeleri, 12 Şubat’ta yapılacak olan mali kongre öncesinde Yerel Basın Mensupları ile Çatı Kafe’de düzenlenen kahvaltı organizasyonunda bir araya geldi. İlçenin nabzını tutan Basın mensupları ile Mali Kongre öncesinde kahvaltılı basın toplantısında bir araya gelen Başkan Kıymaz, Polatlı Esnaf Kefalet Kooperatifinin çalışmaları hakkında basın mensuplarına bilgi verdi. Esnaf Kefalet Kooperatifinin Polatlı Esnafının kötü gün dostu olduğunu ifade eden Başkan Kıymaz toplantıda yaptığı konuşmasında; “Geride bıraktığımız yaklaşık 7 yılın ardından kooperatifimizin her yıl biraz daha hizmet çıtasını yükselttiğini gururla söyleyebilirim.”dedi.

Mali Kongre Öncesi Basın Toplantısı

Polatlı Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Ertuğrul Kıymaz ve yönetim kurulu üyeleri, 12 Şubat’ta yapılacak olan mali kongre öncesinde Yerel Basın Mensupları ile Çatı Kafe’de düzenlenen kahvaltı organizasyonunda bir araya geldi.

2010 yılından bu yana Başkanlık görevini sürdüren Esnaf Kefalet Kooperatif Başkanı Ertuğrul Kıymaz, dün yerel basın mensupları ile bir araya gelerek Kooperatifin 2010 yılından bu güne kaydettiği gelişmeyi anlattı. İlçenin nabzını tutan Basın mensupları ile Mali Kongre öncesinde kahvaltılı basın toplantısında bir araya gelen Başkan Kıymaz, Polatlı Esnaf Kefalet Kooperatifinin çalışmaları hakkında basın mensuplarına bilgi verdi. Esnaf Kefalet Kooperatifinin Polatlı Esnafının kötü gün dostu olduğunu ifade eden Başkan Kıymaz toplantıda yaptığı konuşmasında; “Öncelikle siz değerli basın mensubu arkadaşlarımızla bir araya gelmekten her zaman mutluluk duyuyoruz. Değerli Basın mensubu arkadaşlar sizlerinde bildiği gibi 2010 yılı Nisan ayından bu yana Polatlı Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanlığı görevini yürütmekteyim. Geride bıraktığımız yaklaşık 7 yılın ardından kooperatifimizin her yıl biraz daha hizmet çıtasını yükselttiğini gururla söyleyebilirim.”dedi.

Kredi üst limiti 30 bin TL’den 150 bin TL’ye çıktı

Başkan Kıymaz, açıklamasının devamında sayısal verilere yer vererek; “Kooperatifimizin yönetimine geldiğimiz 2010 yılında Kooperatif plasmanımız 15.000.000 TL iken bugün bu rakam 80.000.000TL olmuştur. Kredi üst limiti 30.000TL iken bugün 150.000TL’dir. Kredi süresini 4 yıldan 5 yıla çıkarttık. Yaklaşık 160 Kamyoncu Esnafımızın Tır sahibi olmasına katkı sağladık. Kooperatifimizi 1060 Kooperatif arasında 13. sıraya yükselterek 1. Sınıf kooperatifler arasında hak ettiği yere gelmesini sağladık. Bugün geriye dönüp baktığımızda her geçen gün gelişen ve büyüyen bir kooperatifimiz var. Bugünlere gelmemizde en büyük katkı, alın teri ile ekmeğini kazanan, İlçemizde istihdama katkı sağlayan esnaflarımızdır. Ben esnaf kardeşlerime kooperatifimiz çatısı altında birlik ve beraberliğimizi perçinledikleri için teşekkür ediyorum. Esnaf kardeşlerimizden aldığımız destek ile önümüzdeki yıllarda da Kooperatifimizin başarılarını arttırarak devam edeceğinden eminim. Değerli Basın mensupları Polatlı Esnaf Kefalet Kooperatifi yönetimi olarak önümüzdeki en önemli projelerimizden birisi olan Esnaf Sarayımız içinde çalışmalarımızı aralıksız olarak sürdürmekteyiz. Esnafımıza yakışır bir Esnaf sarayını Polatlı’ya kazandırmak için var gücümüzle çalışmalarımıza devam ediyoruz. İnşallah bu projemizi de en kısa zamanda tamamlayarak İlçemize çok önemli bir eser daha kazandıracağız. Sizlerinde bildiği gibi 12 Şubatta Mali Genel Kurulumuz var. Genel Kurulumuzda Kooperatifimiz 2016 yılı gelir giderleri ve daha birçok konuda Esnaflarımızı bilgilendireceğim. Şuanda detaya giremiyorum çünkü Kooperatifimizin yapmış olduğu çalışmaların detaylı bir şekilde konuşulacağı yer Mali Genel kurulumuzdur. Mali genel kurulumuz haricinde kooperatifimizi ve ortaklarımızı ilgilendiren konuları paylaşmamız doğru olmaz. Kol kırılır yen içinde kalır.”dedi.

Mali Genel Kurul 12 Şubat’ta

Sosyal sorumluluk adına yapılan çalışmalardan da kısaca söz eden Başkan Kıymaz; “Değerli arkadaşlar Kooperatifimiz alanında elde ettiği başarıların yanında Sosyal sorumluluk projelerinde de adından söz ettirmektedir. Ortaklarımızın acı ve tatlı günlerinde her zaman yanlarında olarak destek veriyoruz. Sağlık alanında Ortaklarımıza sunmuş olduğumuz hizmetler esnafımızın takdirini kazanmıştır. Gençlerimizin kahve köşelerinden uzak olmaları ve Spor aktivitelerinde yer almaları için katkıda bulunmaktayız. Gençlerimizin spor ahlakı alarak yetişmelerini, İlçemizi Milli takımlarda temsil edecek Polatlılı sporcuların yetişmesini canı gönülden istiyoruz.”dedi. Öte yandan 12 Şubat’ta yapılacak olan Esnaf Kefalet Kooperatifi Mali Genel Kuruluna kooperatif ortaklarını davet eden Kıymaz; “Konuşmasının sonunda İlçemizde bulunan basın mensuplarına da ayrı ayrı teşekkür eden Kıymaz şu ifadelere yer vererek açıklamasını sonlandırdı. “Değerli basın mensubu arkadaşlar basın camiasında çalışmış ve sizlerin yaptığı çalışmaları yakından bilen bir ağabeyiniz olarak çok zor şartlarda İlçemizde hizmet verdiğinizi çok iyi biliyorum. Polatlı Halkının İlçemizde yaşanan olaylar hakkında bilgi almasını sağlıyor ve bunun için çok zor şartlarda hizmet veriyorsunuz. Kooperatifimiz ve Esnaf kardeşlerimiz adına sizlere teşekkür ediyor çalışmalarınızda başarılarınızın devamını diliyorum.”ifadelerini kullandı.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.