DOLAR 9,26200.91%
EURO 10,79210.69%
ALTIN 525,89-0,78
BITCOIN 5718804,89%
Ankara
15°

HAFİF YAĞMUR

12:55

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Polatlı’da 24.500 Öğrenci Birinci Dönemi Tamamladı

ABONE OL
21 Ocak 2017 10:29
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İlçe Milli Eğitim Müdürü Alican Kılıç, 2016-2017 Eğitim Öğretim yılının birinci döneminin sona ermesi dolayısıyla yarıyıl mesajı yayımladı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Alican Kılıç, 2016-2017 birinci yarıyılının tamamlanması nedeniyle yayımladığı mesajında; “Bugün ülke genelinde olduğu gibi Polatlı ilçemizde de yaklaşık 24.500 öğrenci karnelerini alarak 15 günlük tatile girmiş olacaklardır. 60 resmi, 45 özel öğretim kurumunda olmak üzere 24.500 öğrenci ve 1.875 öğretmenimiz birinci yarıyılı tamamlayarak tatile giriyorlar.”bilgilerini verdi.

Müdür Kılıç; “Bir Eğitim Öğretim dönemini daha tamamlamanın huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz. 2016-2017 eğitim öğretim yılının birinci dönemi, ilçemizde hem eğitim ve öğretim faaliyetleri açısından hem de sosyal etkinlikler, okullarımızın Ankara ilinde katıldığı okul sporları kapsamındaki müsabakalar, yarışmalar, projeler bakımından oldukça başarılı bir dönem olmuştur. Bu şekilde dolu dolu bir yılın yaşanmasına destek olan en başta Sayın Kaymakamımıza, kurum amirlerimize, okul müdürü ve idarecilerimize, öğretmenlerimize, bize destek olan ve eğitime gönül veren herkese teşekkür ediyorum.”dedi. Müdür Kılıç mesajının devamında öğretmenlere seslenerek; “Eğitim camiamız içerisinde en büyük pay ve başarı size aittir. Bir yıl boyunca bazen kendinizden, bazen de ailenizden fedakârlıklar göstererek çocuklarımızın eğitimine önemli katkılar sağladınız. Sorumluluk bilinci ve büyük özveriyle gerçekleştirdiğiniz çalışmalar sebebiyle sizleri tebrik ediyor, iyi tatiller diliyorum.”ifadelerini kullandı.

Sevgili Öğrenciler… Kıymetli Anne ve Babalar…

İlçe Milli Eğitim Müdürü Alican Kılıç, mesajının devamında öğrencilere de seslendi. Kılıç; “Bir öğretim yılını en iyi şekilde değerlendirenler başarılı bir karneyle mutlu ve sevinçli şekilde tatile gireceklerdir. Böylece hem öğretmenlerini, hem anne ve babalarını hem de yakınlarını sevindirecek ve rahat bir tatil yapma hakkı kazanmış olacaklardır. Eksikleri bulunan öğrencilerimiz başarısızlığın bir kader olmadığını bilerek tatil dönemini en iyi şekilde değerlendirmenin gayreti içinde olmalı. Tatilinizi en iyi şekilde geçirin, dinlenin, oynayın ve hoşça vakit geçirin. Tatil, sizin için ders çalışmak için fırsat değil, dinlenmeye ve yeniden moral-motivasyon kazanmaya vesile olan zamanlardır; bu nedenle Bakanlığımızın talimatları doğrultusunda öğrencilerimize tatillerini olumsuz etkileyecek ve strese sevk edecek ödevler verilmeyecektir.”şeklinde konuştu. Müdür Kılıç mesajında velileri de unutmayarak; “Çocuklarınızdan beklediğiniz başarı gerçekleşmemiş olabilir. Onların düşünce ve isteklerini dinleyerek hoşgörü, sevgi ve sabırla değerlendirdiğinizde sizi ve çocuklarınızı mutlu edecek sonuca daha kolay ulaştığınızı göreceksiniz. Çocuklarımızla yakından ilgilenerek onlara gereken desteği ve güveni verdiğimiz ölçüde hayatta daha başarılı olacaklardır.”tavsiyelerinde bulundu. Kılıç, mesajının sonunda; “Tüm öğretmen ve öğrencilerimize aileleri ve sevdikleriyle beraber iyi bir tatil geçirmelerini temenni ediyor; tüm halkımıza en içten selam ve saygılarımı iletiyorum.”diyerek iyi bir tatil temennisinde bulundu.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.