DOLAR 9,5379-0.5%
EURO 11,0815-0.59%
ALTIN 549,05-1,40
BITCOIN 598567-1,13%
Ankara

AÇIK

05:56

İMSAK'A KALAN SÜRE

Ar-Ge’den İstihdama Büyük Destek

ABONE OL
19 Ocak 2017 09:28
0

BEĞENDİM

ABONE OL

1 Mayıs 2014 tarihinden bu yana İŞKUR İşbirliği ile faaliyet gösteren Polatlı Belediyesi Ar-ge Koordinasyon Merkezi, 2,5 yılda toplam 8080 başvuru aldı ve 4900 Polatlılı iş sahibi oldu.

Ar-Ge İstihdam ve Koordinasyon Merkezi Sivil Toplum Kuruluşları ve resmi kurumlar iş birliği ile istihdama katkı sağlamaya devam ediyor. Polatlı’daki işsizlik sorununun çözümüne yönelik görevleri üstlenerek 1 Mayıs 2014 tarihinden bu yana faaliyet gösteren Polatlı Belediyesi Ar-ge Koordinasyon Merkezi’ne ilçedeki işsizlik sorununu çözmeye devam ediyor. Bu soruna çözüm üretmeyi öncelik edinen Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, 5 yılda 5000 kişinin istihdamı için işyerleri ve firma ziyaretleri yapılarak 6 dalda çalışma yapılmasını önerdi ve merkezin çalışma konusuyla beraber hedefini de belirlemişti. Mavi yaka (İlköğretim ve liseler),gri yaka (yüksek okul mezunları), beyaz yaka(lisans mezunları),kalifiye eleman yetiştirilmesi için kursların açılması belgelendirilmesi, parçalanmış ailelerin yetiştirilmesi için öncelik hakkının tanınması, istihdam açığı olan fabrikalara iş görüşmesine Ar-ge’nin nezaret etmesi ve çalışacak personellerin belediye aracılığıyla götürülmesi ve getirilmesi gibi amaç ve hedefler doğrultusunda 2016 yılsonu itibariyle 17 kurs açıldı. 4686 vatandaşımız istihdam edildi. 2,5 yılda toplam 8080 başvuru alan merkezde 4900 kişi işe alındı. Bunlardan 63’ünü engelli vatandaşlarımız oluşturdu.

80’in üzerinde büyük firma sahipleri ziyaret edildi

Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya’nın talimatı verdiği tarihten itibaren 80’in üzerinde büyük firma sahipleri ziyaret edilerek bölgede bulunan işyerlerinin personel talepleri alındı. Bir taraftan ziyaretler sürerken, personel talepleri bulunan işyerlerine talepleri doğrultusunda iş görüşmesi yaptırıldı ve görüşmeye götürülen işçilerin mesleki eğitim danışmanları aracılığıyla eğitimleri sağlandı. Firmalar, yöneticileri ve organize sanayi bölgesi müdürlükleri ile iletişim halinde olan merkezde çalışmalar Polatlı Belediyesi, Çıraklık ve Halk Eğitim Merkezi, MEB ve Polatlı Ticaret Odası işbirliği ile yapılmaya devam ediliyor.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.