DOLAR 9,5885-0.17%
EURO 11,1447-0.46%
ALTIN 556,760,60
BITCOIN 6015091,63%
Ankara
10°

AÇIK

05:54

İMSAK'A KALAN SÜRE

Polatlı Tarihinde Bugün

ABONE OL
14 Ocak 2017 14:14
0

BEĞENDİM

ABONE OL

14 Ocak 2003-Polatlı’ya Yeni Can

Belediye Başkanı Sami Çay,Polatlı Üniversitesi’nin ilçeye ekonomik ve sosyal olarak çok büyük kazançlar sağlayacağını belirterek”önümüzdeki yıl Polatlı’ya güneş doğacak”dedi.

Şu anda ikinci katın inşaat çalışmalarının devam ettiği üniversite için “bu iş bitti” açıklamasını yaparak umutlu olduğunu söyleyen başkan Çay,önderliğinden dolayı Kaymakam Muammer Aksoy’a,desteklerinden dolayı da Polatlı halkına teşekkür etti.

Fırsat buldukça üniversitenin inşaat alanına gelerek burada çalışmaları inceleyen Başkan Çay,

inşaat alanının doğru seçimiyle birlikte Polatlı gelecek çok büyük bir yatırımın meyvelerini alacak .

14 Ocak 2000-Sözüm Söz

Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel,Polatlı için verdiği il olma sözünü hatırlattı ve “sözüm söz,Polatlı il olacaktır ”dedi.

Ticaret Odası ile Ticaret Borsası yönet Çankaya Köşkü’nde kabul eden Demirel,bana Polatlı’nın ahalisinden bahsedin,esnafı nasıl,köylüsü nasıl,yağmuru karı nasıl?” diye sordu.

Ticaret Odası ve Ticaret Borsası’nın Cumhurbaşkanı Demirel’e yaptığı ziyaretinde Polatlı’nın il olmasına yönelik istek dile getirilmedi ancak sunulan dosyada bu husus yer aldı.Demirel sohbetin ilerleyen dakikalarında “Bir şey istemediniz,size bir vaadimiz vardı.”sözlerinin üzerine Polatlı’nın il konusunu hatırlattı.Polatlı’nın il olmamasıyla ilgili gerekçeyi hükümetlerin çok çabuk değişmesine bağladı.Görüşme yaklaşık 30 dk sürdü.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP