DOLAR 9,37170.4%
EURO 10,91130.51%
ALTIN 532,840,59
BITCOIN 5790130,11%
Ankara
14°

PARÇALI BULUTLU

05:48

İMSAK'A KALAN SÜRE

Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri 30 Gün Yasak

ABONE OL
12 Ocak 2017 11:11
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Polatlı İlçe Kaymakamlığınca, umuma açık alanlarda yapılacak toplantı ve gösteri yürüyüşlerinin geçici olarak yasaklanmasına ilişkin basın duyurusu yayınlandı.

Yasa dışı terör örgütlerinin eylem arayışı içerisinde olması nedeni ile Ankara ve ilçelerinde umuma açık alanlarda yapılacak toplantı ve gösteri yürüyüşlerinin geçici olarak yasaklandı. Umuma açık alanlarda yapılacak toplantı ve gösteri yürüyüşlerinin geçici olarak yasaklanmasına ilişkin basın duyurusu, dün Polatlı Kaymakamlığınca açıklandı. Açıklanan basın duyurusuna göre, toplantı ve gösteri yürüyüşleri 2935 sayılı Olağanüstü Hal Kanununun 11 inci maddesinin verdiği yetkiye istinaden 30 gün süre ile yasaklandı. Polatlı Kaymakamlığından yapılan duyuruda; “Valiliğimize ulaşan istihbarı bilgilere göre, yasadışı terör örgütlerinin ilimizde eylem arayışı içinde oldukları ve bu amaçla hazırlık yaptıkları tespit edilmiştir. Özellikle insanların toplu olarak bulunduğu açık ve kapalı alanlarda yapılan toplantı, gösteri yürüyüşü ve benzeri faaliyetlerde eylem yapılmak istendiği tahmin edilmektedir. Bu nedenle, can ve mal güvenliğinin sağlanması, kamu düzeninin ve esenliğinin korunması, suç işlenmesinin önlenmesi, hak ve özgürlüklerin korunması amacıyla Ankara il sınırları içinde;  1. 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu kapsamında yol, meydan, cadde, sokak, park gibi umuma açık alanlarda yapılacak her türlü toplantı ve gösteri yürüyüşleri, 2. 2559 sayılı Polis Vazife ve Salahiyetleri Kanununun Ek 1 inci maddesi kapsamında umuma açık alanlarda düzenlenecek oyun, temsil, açıklama ve çeşitli şekillerdeki gösteriler ile basın açıklamaları, 3. Kamusal alanlarda stant açılması, 2935 sayılı Olağanüstü Hal Kanununun 11 inci maddesinin verdiği yetkiye istinaden 30 gün süre ile yasaklanmıştır.  Yukarıda belirtilen emir ve yasaklara uyulmaması halinde, ilgili mevzuat hükümleri çerçevesinde adli ve idari işlem yapılacaktır.”ifadeleri yer aldı.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.