DOLAR 9,57690.8%
EURO 11,16010.58%
ALTIN 553,261,49
BITCOIN 609530-0,88%
Ankara
13°

AÇIK

15:51

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

“GÖZLERİMİZDEN BEYİNLERİMİZE HOLLWOOD BİZİ ÜÇ KERE ÖPER”MİŞ VEYA “KİBRİTİN ZİNASI”

ABONE OL
6 Ocak 2017 11:35
0

BEĞENDİM

ABONE OL

“ Hollywood, öpücüğünüze iki milyon dolar, ruhunuza iki dolar verilen bir yermiş .” böyle diyormuş Marilyn Monreo. Üstelik Hollywood’un gelmiş geçmiş en büyük isimlerinden biri. Madonna da oradan kurtulmak istemiş ama becerememiş. Hollywood, Amerikan rüyasının çekildiği ve bütün dünyaya servis edildiği yer.

Sinema ve televizyon severler, bol bol Hollywood yapımı film ve dizi izlemişlerdir. Bazı filmler seyredilme ve gelir rekorları da kırmış. Dünyamızı alt üst etmiş; o filmlerle yatıp kalkmışız. Kendimize birer rol model bile seçmişizdir o filmlerden. Koltuğuna otur, ruhunu ve beynini teslim et, en az iki saat transa geç, film kahramanı ile özdeşleş, sonra arkadaşlarına ve çevrene ballandıra ballandıra anlat.

Hollywod filmleri ne mesaj veriyor?

Bu soruyu sormadan kaybol git Hollywood filmlerinin dünyasında.

Star Tek,  Matrix,  Terminatör 2,  Existenz, Fifth Elementh, 12 Monkeys,  Batman, Alis Harikalar Diyarında, Goodkıll… Daha bir sürü film. Ne anlatıyor bu filmler? Verdikleri mesaj ne?

Goodkıll:  Savaş ve savaşçının travması konu edilmiş. İleri teknoloji kullanan savaşçının kendine yabancılaşması ve öldürme işinde zevk alması. ” İyi Öldürmeler” anlamına geliyormuş. “Öldürün!”  hangi kitabın emri ?

Matrix: Üçleme, özgün, asıl, numune anlamlarına geliyormuş. Sanal bir dünya programı sunuyormuş. Kahramanları: Neo, Morpheus ,Trinity…  Neo; kurallara karşı koyan, mahreme el uzatan, sanal dünyanın anarşisti olan bir hacker ( aslında Kurtarıcı Mesih). Morpheus; eski Yuanan’da rüya tanrısı. Trinity: Üçleme; aslında Kutsal Ruh, Baba, Oğul…

Matrix filmi kaynağını Kabala’dan alıyormuş. Konusu Kabala’daki  “Hayat Ağacı “teorisini izliyormuş. Temel olarak Evanjelist Protestan ve Yahudi mistisizmi felsefesine dayanmakta imiş. Filmdeki Zion ordusu ile Sentinel ordusu arasındaki savaş SON SAVAŞ imiş yani ARMEGEDON. Zion/Siyon bir Yahudi Kabalist sembol imiş, Üçüncü Süleyman Tapınağı’nın kurulacağı yer. Bu yer Hz. Muhammed’in Mirac’a çıktığı yer, Mescid-i Aksa imiş…

Yukarıda adı geçen ve buna benzer birçok film, Mesihçi bir kurtuluş mantığı işliyormuş.

Hollywood’da bütün film şirketi sahipleri Yahudi imiş… Sanatçıların çoğu da öyle… Yaptıkları filmler ile insanın bilinçaltına yerleşiyor ve bilinçaltını, kısacası insanı ve insanlığı Mesihçi kurtulma ve yeniden Kabalacı inanç sistemine hazırlıyorlar imiş.

Filmler birer proje. Önce görsellikle insanı etkiliyor sonra Amerikan hayat tarzını bütün dünyaya pazarlıyor. Filmlerin girdiği yere daha sonra Amerikan hayat tarzı giriyor. En sonunda Amerikan tüketim şekli…

Filmlerin dünyada oluşturduğu insan şekli ise şu: “ Askeriyede, dinî kültürde, medyada genel olarak ilerleyen zihin kontrol programları ile tek insan türü, yürüyen moronlar ve ahmaklar olacak. İşte yeni insan bu; bedeni ve zihni çalınmış. Ruhu olduğunu düşündüğü hayvan dürtülerine indirgenmiş, gerçeklik kavrayışı ön beyninde elektronik imajların dansıyla ateşlenmiş, efendilerinin inşa ettiği örümcek ağı hiçbir şekilde gerçeği algılamayacağı şekilde tasarlanmış, mutluluğu ona bir tüple ya da elektronik bağlantı ile ulaştırılır. Tanrısı elektronik bir perdenin arkasında gizlenir; perde kaldırıldığında CIA büyücüsünü, medya yönlendiricisini, sibernetik bilimciyi,’Dramscape’ dokumacısını buluruz.”

Olup biten şu: İncil ve Eski Ahit kaynaklı kehanetlerin omurgasını oluşturan romanları film yapmak. Büyük yalan söylemek. Beyinleri iğfal etmek… Bilinçaltına yerleşmek. Hâlde para kazanmak, vurgun vurmak; istikbâlde işgal edilmeye hazır beyinler yetiştirmek. Gerçeği anlamayan, görmeyen ahmaklar sayesinde “vaad edilmiş topraklara” kavuşmak. Adı ve dini ne olursa olsun bu adı taşıyan ve dinim şu diyen ancak kime ve neye hizmet ettiğini bilmeyen gönüllüler yetiştirmek…

Mesih, apokaliptik dönem yani Yahudilerin Babil’liler tarafından Irak’a sürgün gönderildikleri dönemde Yahudileri kurtarması beklenen kişinin adı. Hıristiyanlar İsa’yı bekliyor; Müslümanlar, herkes inanmasa da, Mehdi’yi bekliyor. Hollywood, bu inancı kullanarak, Mesihçi bir kurtuluş reçetesi hazırlayarak herkese yediriyor ve Yahudiler hem para kazanıyor hem de amaçlarına yavaş yavaş ulaşıyor…

Ramazan Kurtoğlu, Holyywood İşi Din Siyaset Ticaret isimli kitabı ile ufkumuzu açıyor. Kitabın önsözünde ilahî emri kısaca vermiş: “ OKU”yunuz ve “ AKLI” kullanınız.

HATİME YERİNE: “ Holandalı bir sosyolog, Afrikalı bir kabilenin kibritle tanışması sonucu kabiledeki cinsî alışkanlıkların nasıl değiştiğini anlatmaktadır. Bu kabilenin üyeleri, her cinsel ilişkiden sonra ocakta yeni bir ateş yakılması gerektiğine inanıyorlardı. Bu adet sayesinde her cinsel ilişki, bir toplumsal olay haline geliyordu. Zira ilişki sırasında ateş yakmak için, komşu bir kulübeden yanan bir odun parçası alınırdı. Bu şartlar altında zinanın kabile mensuplarından gizlenmesi çok zordu ancak kabilenin kibritle tanışması her şeyi sonsuza kadar değiştirdi. Artık yeni bir ateş yakmak için komşu kulübeye gitmeye gerek yoktu ve böylece yüzlerce yıldır süregelen bir adet hızla ortadan kalkmıştı. Alvin Tofler bu noktada sormaktadır :” Kibrit değerlerde kaymaya mı sebep oldu? Sonuçta zina daha mı az yoksa daha mı çok uygun görülür oldu? Kibrit, cinsel ilişkinin gizliliğini kolaylaştırmakla cinsel hayatın mahremiyetine ait değerleri aşındırdı mı?”

Bir kibritin oynadığı role bakın bir de farkında olmadığımız Hollywood filmlerinin yaptığına. Evlerimize giremeyen her şey zihnimize girmiyor mu?

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.