DOLAR 9,5434-0.47%
EURO 11,0703-0.65%
ALTIN 549,66-1,28
BITCOIN 595485-2,21%
Ankara

AÇIK

05:56

İMSAK'A KALAN SÜRE

Başkan Vekili Ar, Radyo Hür’de

ABONE OL
6 Ocak 2017 11:40
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Radyo Hür’de Mehmet Salçın’ın hazırlayıp sunduğu Hür Mikrofon programının bu haftaki konuğu, Ankara Esnaf ve Sanatkârlar Odalar Birliği Başkan Vekili Hüseyin Ar oldu.

Ankara Esnaf ve Sanatkârlar Odalar Birliği Başkan Vekili Hüseyin Ar, Radyo Hür’ün bu haftaki konuğu oldu. ANKESOB Başkan Vekili Hüseyin Ar, programa ANKESOB Yönetim Kurulu Üyesi ve Polatlı Şoförler Odası Başkanı İsmail Tarhan ile birlikte katıldı. Programın gazeteci konukları ise İstiklal Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Sevim Işık ve Ayrıntı Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Yetkin Öztürk oldu. Programda, ANKESOB Faaliyetleri ve Polatlı’ya yönelik çalışmalar konuşuldu. >>>

Radyo Hür’de bu hafta; ANKESOB

Ankara Esnaf ve Sanatkârlar Odalar Birliği Başkan Vekili Hüseyin Ar, Radyo Hür’ün bu haftaki konuğu oldu.

Radyo Hür’de Mehmet Salçın’ın hazırlayıp sunduğu Hür Mikrofon programının bu haftaki konuğu, Ankara Esnaf ve Sanatkârlar Odalar Birliği Başkan Vekili Hüseyin Ar oldu. ANKESOB Başkan Vekili Hüseyin Ar, programa ANKESOB Yönetim Kurulu Üyesi ve Polatlı Şoförler Odası Başkanı İsmail Tarhan ile birlikte katıldı. Programın gazeteci konukları ise İstiklal Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Sevim Işık ve Ayrıntı Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Yetkin Öztürk oldu. Programda, ANKESOB Faaliyetleri ve Polatlı’ya yönelik çalışmalar konuşuldu. ANKESOB Yönetim Kurulu Üyesi ve Polatlı Şoförler Odası Başkanı İsmail Tarhan, programa ilişkin yaptığı konuşmada; “Ankara Esnaf ve Sanatkârlar Odalar Birliğinin Polatlı ile yapmış olduğu çalışmaların bugün bir nebze olsun anlatmak için buradayız.”dedi. Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği Başkan Vekili Hüseyin Ar ise sözlerine; “Polatlı hakikaten hiçbir siyasetçinin veya sivil toplum kuruluşunun göz ardı edemeyeceği bir ilçedir. Bizim için de hem esnaf hem de spor camiasında Polatlı hep ön plandadır.”diyerek başladı ve sonrasında yöneltilen soruları yanıtladı.

ANKESOB nedir? Faaliyetleri nelerdir?

Hüseyin Ar: “Merkez ve ilçelerimizden 100 bine yakın aktif üyemiz var. Bizim kuruluş amacımız, esnaf ve sanatkârların mesleki sorunlarını, ekonomik sorunlarını, bölgesel veya genel sorunlarını belli bir düzeyde çözmek ve onlara yardımcı olmak, rehberlik yapmak, danışmanlık yapmak ve yol göstermektir. Sosyal Güvenlik kurumları birleştiğinde biz 10 ilçede bağ kur irtibat büroları açtık, bunun ilkini de Polatlı’da yaptık. Tabi burada rahmetli Şadi Engin’i de anmadan geçmek olmaz, onun hizmetleri sayılamayacak kadar çoktur. Bunların dışında; Çıraklık Eğitim Sistemini başlattık. KOSGEB ile birlikte yürüttüğümüz girişimcilik kurslarımız var. Bu kurslardan birini 30 kişilik bir katılımla Gölbaşı’nda yaptık, Polatlı’dan da talep olursa burada da yaparız. Biz girişimcilik konusunda eğitim veriyoruz, mesleği daha sonra kendileri seçiyorlar. Bizim öncelikli tavsiyemiz, kaybolmaya yüz tutmuş mesleklerin tercih edilmesi yönünde oluyor.”

Polatlı Ticaret Odası KOSGEB Temsilciliği ve ANKESOB Proje ekibini bir araya getirerek Polatlı esnafının daha fazla faydalanması sağlanabilir mi?

Hüseyin Ar: “Bakanlıkta dahi bizim proje ekibimiz kadar güçlü bir ekip yok. Ama bizim bunu harekete geçirmemiz için fiziksel eksikliklerimiz var. Biz Ziraat aletleri Odası Başkanı İsmail Tarhan’ın talebi ile Polatlı’da kaynakçılara yerinde imtihan yaptırdık. Bu arada biz belli mesleklerde MYK’dan yetki alarak sınav merkezlerimizi de oluşturma projelerimiz var.”

Toplumu ilgilendiren konularda Polatlı oda başkanları gerçekten çalışıyor mu?

Hüseyin Ar: “İsmail Tarhan’ın, Osman Aydoğan’ın, Cabbar Çepur’un, Davut Yaşar’ın, Recai Taşçı’nın, Sadık Özdemir’in ve diğer bir kaç arkadaşımızın fikir bazında birçok projesi var ve bunları bana ilettiler. Ankara’da 114 oda var bunun 100 tanesi Türkiye’de öncüdür. Basının burada önemi büyük, Polatlı gazeteleri de bize geliyor okuyoruz. Polatlı’daki spor dünyasını takip ediyorum. İbrahim Atak hocanın da başarılı çalışmalarını görüyorum, kendisini tebrik ediyorum. Bayan Hentbol Takımı da çok başarılı haberlerini görüyorum. Hepsine başarılarının devamını diliyorum.”

 

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.