DOLAR 9,2631-0.35%
EURO 10,7920-0.36%
ALTIN 531,700,60
BITCOIN 5974802,74%
Ankara
14°

AZ BULUTLU

18:24

AKŞAM'A KALAN SÜRE

Yılın ilk meclisi toplandı

ABONE OL
4 Ocak 2017 12:58
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Polatlı Belediyesi 2017 yılı mesaisine başladı, Belediye Meclisi birinci birleşim birinci oturumu pazartesi günü Belediye Meclis Salonunda gerçekleştirdi.

Polatlı Belediye 2017 yılı ilk Meclisi Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya Başkanlığında toplandı, Polatlı Belediyesi 2017 yılı ilk meclis toplantısında 17 gündem maddesi yer aldı. Meclis Üyesi Cemal Özalp mazereti nedeni ile toplantıya katılmadı. Yılın ilk meclisinde ilk görüşülen madde Meclis toplantısı tatil ayı oldu. Geçen yıl bu talebi reddeden meclis, bu yıl da aynı kararı aldı. Daha sonra İhtisas Komisyonları ve Denetim Komisyonu üyeleri belirlendi. Gündemde yer alan diğer maddelerden; Yetki  hakkı, Sözleşmeli memur maaşları, Şartlı Nakdi Yardım, Yetki Verilmesi, Kocahacılı Mah. TCDD Kamulaştırması, maddeleri Plan Bütçe Komisyonuna havale edildi.  Galericiler Sitesi, Trafo Yeri, Karapınar Mahallesi ilave-Revizyon imar Planı,  Zafer Mahallesi 74 Ada 53 Parsel ve Çevresine Ait Uygulama İmar Planı,  Basri Mah. 152 Ada 178 Parselde Kamulaştırma, Mimari Estetik Kurulu maddeleri ise İmar Komisyonuna Havale edildi. Plan Notu ile ilgili konunun müzakeresi, Tarihi Kentler Birliği Toplantısının Polatlı’ da Yapılması konuları ise devam ettiğinden görüşülmedi.

Gündem dışı konular

Gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından gündem dışı konular görüşülerek gündeme alındı. Gündeme alınan maddelerden, Taşıt ve İş Makinesi alımı Plan Bütçe komisyonuna, Sokak Hayvanlarının Koruma Altına alınması, SMA Kas Hastalığı hakkında toplumu bilinçlendirme çalışmaları Sağlık ve çeşitli işler komisyonuna, Parklarda Engelli çocuklara özel alanlar yapılması Engelli komisyonuna, Türk Tarihinde Polatlı’nın yeri araştırılması konusu ise Eğitim Kültür Komisyonuna havale edildi.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.