DOLAR 9,57240.73%
EURO 11,14750.55%
ALTIN 550,300,95
BITCOIN 6017900,03%
Ankara
14°

AÇIK

12:54

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Mecliste bu yıl sekiz komisyon

ABONE OL
4 Ocak 2017 10:10
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Polatlı Belediye Meclisi, 2017 yılı için ihtisas ve denetim komisyonlarını belirledi.

5393 sayılı Belediye kanunun 24. Maddesin gereği, Belediye Meclis üyeleri arasından en az 3 en fazla 5 kişiden oluşturulmak üzere ihtisas komisyonları kuruluyor. Polatlı Belediye Meclisinde de yılın ilk meclis toplantısında ihtisas komisyonları belirlendi. MHP ve AK Parti gruplarından komisyon üyeleri belirlendi. Plan Bütçe ve İmar Komisyonlarının kurulması zorunlu iken bu yıl ayrıca Ak Parti grubu tarafından Madde Bağımlılığı ile ilgili komisyon kurulması önerildi. Sonrasında her komisyon için ayrı ayrı oylama yapıldı, oylar sayılması ile komisyonlar ve üyeleri belli oldu.

8 ihtisas komisyonun üyeleri belirlendi

Plan Bütçe Komisyonuna; Mehmet Ali Talay, Muhsin Akdeniz, İsmail Hakkı Akgök, Mehmet Aytekin, Selahattin İnce seçildi. İmar Komisyonuna; Hanife Yıldırım, Eşref Yücel, Alpay Bolsu, Turan Alper Irak, Alaattin Liman seçildi. Sağlık ve çeşitli işler komisyonuna; Musa Demir, Metin Baysar, Durmuş Ali Yaman, Hanife Yıldırım, Ali İhsan Yaşar seçildi. Kırsal Kalkınma ve Tarım Komisyonuna; İlyas Kara, Ali Koçak, Selahattin İnce, Mustafa Uysal, Mücahit Özcan seçildi. Engelli Komisyonuna; Mustafa Hakbilir, Alaattin Liman, Ali İhsan Yaşar, Mithat Atak, Serpil Öztürk seçildi. Eğitim Kültür Komisyonuna; İlyas Kara, Gazi Karaoğlu, Aysel Demir, Mahir Özel, Tekin Çelik seçildi. Ulaşım Komisyonuna; Aysel Demir, Seyithan Öztürk, Kürşat Erturun, İlhan Kırpık, Mustafa Kayış seçildi. Sonrasında mecliste geçen yıl olmayan Madde Bağılılığı komisyonu bu yıl oluşturuldu. Madde Bağımlılığı Komisyonuna; Mustafa Uysal, Ali İhsan Yaşar, Serpil Öztürk, Aysel Demir, Hanife Yıldırım seçildi. İhtisas Komisyonlarının belirlenmesinin ardından Denetim Komisyonu oluşturuldu. Denetim Komisyonuna; Kürşat Erturun, Şerif Çelebi, Seyithan Öztürk, Tekin Çelik ve Mustafa Kayış seçildi.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.