DOLAR 9,54180.64%
EURO 11,15221.1%
ALTIN 551,580,68
BITCOIN 5938646,15%
Ankara
12°

KAPALI

05:58

İMSAK'A KALAN SÜRE

Yassıhöyük’e Uçak Pisti

ABONE OL
30 Aralık 2016 09:05
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Polatlı Belediyesinin 2016’da yaptığı projeler ve 2017 yılında yapacağı projelerin görüşülmesi amacıyla Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya ve yerel basın mensupları bir araya geldi. 

Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, hem 2016 yılını Polatlı Belediyesi açısından değerlendirmek hem de 2017 yılına ait hedef ve projeleri kamuoyuna duyurmak amacıyla yılsonu toplantısı düzenleyerek yerel basın mensupları ile bir araya geldi. Sözlerine “2017 yılının ülkemize, milletimize, islam dünyasına ve insanlık âlemine hayırlar getirmesini diliyorum, bölgemize huzur getirmesini Cenab-ı Allahtan niyaz ediyorum” diyerek başlayan Başkan Yıldızkaya 2016 ve 2017 projeleri hakkında konuştu. Toplantıda en ilgi çeken proje ise Yassıhöyük’te küçük uçaklar için kurulacak uçak pisti ve hangarı projesi oldu.

2016’da ne yapıldı, 2017’de neler yapılacak?

Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, hem 2016 yılını Polatlı Belediyesi açısından değerlendirmek hem de 2017 yılına ait hedef ve projeleri kamuoyuna duyurmak amacıyla yılsonu toplantısı düzenleyerek yerel basın mensupları ile bir araya geldi.

Polatlı Belediyesinin 2016’da yaptığı projeler ve 2017 yılında yapacağı projelerin görüşülmesi amacıyla Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya ve yerel basın mensupları bir araya geldi. Sözlerine “2017 yılının ülkemize, milletimize, islam dünyasına ve insanlık âlemine hayırlar getirmesini diliyorum, bölgemize huzur getirmesini Cenab-ı Allahtan niyaz ediyorum” diyerek başlayan Başkan Yıldızkaya; “2016 yılı Türkiye için olağan üstü bir yıldı. Maalesef büyük badireler atlattık. Türkiye Cumhuriyeti devleti bir beka sorunuyla karşı karşıya kaldı. Bugün de ordumuz hem sınırları içerisinde hem de sınırlarımızın ötesinde mücadele ediyor. Türkiye Cumhuriyeti büyük bir devlettir ve bu tür badireleri atlatacak güce sahiptir. Biz de milletçe bu gücün bir parçasıyız. Gün hakikaten birlik ve beraberlik günüdür. Polatlı belediyesi olarak kendimizi değerlendirdiğimizde, 2016 yılının Polatlı açısından dolu bir yıl olduğunu düşünüyoruz. Geçen yıl bu vakitler konuştuğumuz bütün projelerimizi hayata geçirme fırsatı bulduk. Ülkenin içinde bulunduğu ekonomik sıkıntılar ve belediyelerin içinde bulunduğu zorluklara rağmen Polatlı Belediyesi, üreten çalışan bir belediye konumundadır. Bütün bu hizmeti yapmaktan çok mutluyuz ama daha da önemsediğimiz nokta, projelerimizin hemşerilerimiz tarafından sahiplenilmiş olmasıdır.”dedi.

2016 projeleri gerçekleşti

Başkan Yıldızkaya, 2016 yılında gerçekleşen projeleri sıraladı. Yıldızkaya, Polatlı Belediyesi Kreş ve Gündüz Bakım Evi, Hanımlar Konağı, Üçpınar Mesire Alanı, Şentepe Kapalı Pazar Yeri, Emekliler Konağı, Türk Büyüklerinin Büstleri, Sakarya Zaferi Milli Parkı, Polatlı Tarihi Alanlar Tanıtım Merkezi, Polatlı Tarım Fuarı, Cemil Meriç Engelsiz Hayat Merkezi, Girişimci Kadınlara İş Merkezleri, Mahalle Muhtarları Hizmet Binaları, Polatlı Belediyesi Etüt Eğitim Merkezi, Uluğ Bey Bilim Merkezi ve Gök Evi, Ar-Ge İstihdam Merkezi, İlahiyat Fakültesi gibi tamamlanan mimari projelerden bahsetti. Daha sonra gerçekleştirdikleri sosyal projelerden de bahseden Yıldızkaya, Balon Projesinin Polatlı’nın tanıtımına büyük katkı sağladığını hatırlattı. Başkan Yıldızkaya, 2017 projelerini de anlattı. 2017 projelerinden bahseden Yıldızkaya, 4-5 projede sona yaklaşıldığını, ihale aşamasında olduğunu, planlamalarının bittiğini ve bahar aylarında ilk kazmayı vuracaklarını söyledi. 2017’de Mezbahane, Alparslan Türkeş Külliyesi, Aquapark, Gençlik Merkezi, Karapınar Mesire Alanı, Hayvan Barınağı, Fatih Sultan Mehmet Kültür Merkezi, Yassıhöyük Termal Tesislerinin 2017’de tamamlanacağını söyledi.

Yamaç Paraşütü ve Yassıhöyük Uçak pisti

Yıldızkaya ayrıca 2017’de Balon projesi gibi çok ses getirecek bir projeye de imza atacak. Yıldızkaya, Gordion’da yapılacak olan Yamaç projesi için Türk Hava Kurumu ile görüşmelere başlandığını söyledi. Toplantıda en ilgi çeken proje ise Yassıhöyük’te küçük uçaklar için kurulacak uçak pisti ve hangarı projesi oldu. Bu proje için de THK ile görüşmeler devam ediyor. Polatlı Belediyesi Balon Projesi için THK ile görüşmelere başladıktan sonraki süreçte projenin hayata geçmesi bir yıl almıştı. Yıldızkaya, projeleri açıklamasının ardından yaptığı konuşmada; “Hem kendi projelerimizi yapıyoruz, hem de yarım kalmış projeleri tamamlıyoruz. Borçlarımızı ödüyoruz, kaynak sıkıntımız yok. Ankara genelinde en çok proje üreterek çalışan Belediye biziz” dedi. Seçimde verdikleri sözleri bir bir tutmanın gururunu yaşadıklarını belirten Başkan Yıldızkaya, 2014 yılında bütçeyi bir önceki Belediye yaptığı için gerçekleşme oranının %75 olduğunu bu anlamda sadece 2014 yılında sıkıntı yaşadıklarını söyledi. Polatlı Belediyesi Bütçesi 2015 yılında %98 oranında, 2016 yılında ise %100’e yakın oranda gerçekleşti.

Tartışmalara son noktayı koydu

Toplantı sonunda basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Başkan Yıldızkaya, yeni makam aracı hakkında da açıklamada bulundu. Bu konunun her Belediye Başkanı döneminde tartışma konusu olduğunu hatırlatan Yıldızkaya, önceki aracın 2007 model ve 400 bin km’de olduğu bilgisini verdi. Önceki aracın bir önceki Başkan döneminde bir kaç kez kaza yaptığını, kendisinin de birkaç kez yolda kaldığını söyleyen Yıldızkaya, yeni makam aracının 2013 model, 60 bin km’de ikinci el ve kiralık bir araç olduğunu, kirasının da aylık 3000 TL olduğunu söyledi.

 

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.