DOLAR 9,58660.01%
EURO 11,14380%
ALTIN 557,380,09
BITCOIN 6062931,31%
Ankara
10°

AÇIK

05:54

İMSAK'A KALAN SÜRE

Takdir Komisyonu Yemin Etti

ABONE OL
29 Aralık 2016 12:04
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Vergi Dairesi Başkanlığı bünyesinde kurulan Takdir Komisyonu, Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer  Başkanlığındaki İlçe İdare Kurulu huzurunda yemin ederek göreve başladı.

213 Sayılı Vergi Usul Kanunu gereğince Vergi Dairesi Başkanlığı bünyesinde kurulan Takdir Komisyonu oda ve meslek teşekküllerince seçilen asil ve yedek toplam 50 üyeden oluşuyor. Kaymakamlık Toplantı Salonu’nda düzenlenen törende, “Komisyonda çalışacağım süre zarfında tam manasıyla vicdan ve kanaatim icaplarına tabi kalacağıma, hiçbir sebep ve tesir altında adaletten ve doğruluktan ayrılmayacağıma, gerek devlet, gerek mükellef haklarını bir tutacağıma, takdir ve tahminlerde herhangi bir tarafa temayül suretiyle görevimi kötüye kullanmayacağıma namusum üzerine yemin ederim.” diyerek yemin eden takdir komisyonu üyeleri 3 yıl süreyle görev yapacak.

İşte Takdir Komisyonu Üyeleri;

Takdir Komisyonunun asil ve yedek üyeleri; Sabit Şahin, Mesut Aşgın, Selçuk Çevikoğlu, İsmail Bozdağ, Mesut Karagöz, Haluk Bilici, Ömer Faruk Konuk, Yunus Demir, İsmail Keser, Tuncay Özçelik, Sadık Özdemir, Orhan Yay, Ferruh Yaman, Muttalip Akman, Abdullah Gökçe, Hüseyin Yücel, Cabbar Çepur, Bülent Çelen, Adem Karaarslan, Ramazan Şimşek, Davut Yaşar, Yaşar Tetik, Özcan Köklü, Ahmet Toplu, Ömer Lütfi Türker, Muammer Kanlı, Metin Kılıç, Sadık Kömez, Yunus Bayraktar, Bahadır Sezer, Adnan Odacı, Mesut Yıldız, İlyas Uçar, Ramazan Akdağ, Onur Tümtürk, Cevahir Bilici, Ali Aydın, Ülkü Çetin, Mehmet Aydemir, Sibel Özdağ, Recai Taşçı, Taner Peker, Davut Yavaş, Özgür Toydemir, Orhan Kubat, H. Coşkun Aydoğan, Sadık Karabulut, Yunus Yüksel, Ali Aldemir ve Ergül Çetin’den  oluşuyor.

Takdir Komisyonu görevleri;

Takdir Komisyonu, Yetkili makamlar tarafından istenilen matrah ve servet takdirlerini yapmak; Vergi kanunlarında yazılı fiyat, ücret veya sair matrah ve kıymetleri takdir etmek. -Arsalara ait asgari ölçüde birim değer tespitinde kurulan takdir komisyonu, 1319 sayılı Emlak Vergisi Kanununun 29 uncu maddesinin birinci fıkrasının (a) bendi uyarınca arsalar için her mahalle ve arsa sayılacak parsellenmemiş arazide her mahallenin cadde, sokak veya değer bakımından farklı bölgeleri (Turistik bölgelerde değer bakımından farklı olanlar ilgili valilerce tespit edilecek pafta, ada veya parsel) itibariyle asgari ölçüde birim değer tespit etmek. -Araziye ait asgari ölçüde birim değer tespitinde kurulan takdir komisyonu, 1319 sayılı Emlak Vergisi Kanununun 29 uncu maddesinin birinci fıkrasının (a) bendi uyarınca her il ve ilçe için arazinin cinsi (Kıraç, taban ve sulak) itibariyle asgari ölçüde birim değer tespit etmekle görevlidir.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.